Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerine müracaatlar başlıyor

Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerine müracaatlar başlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl kentin 10 ayrı noktasında hizmet vereceği Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerine müracaatlar 1 Eylül'de başlıyor. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerinden yaklaşık 2 bin 600 öğrenci hizmet alacak.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin öncelikli hizmetleri arasında yer alan Bilgi Evi ve Kurs Merkezilerine müracaatlar 1 Eylül'den itibaren alınmaya başlanacak. Öğrencilerin, bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmak, boş zamanlarını faydalı etkinliklerle değerlendirmelerini sağlamak, ev ödevlerinin yapılmasında rehberlik etmek ve geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olmak için Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin tarafından 8 yıl önce hizmet vermeye başlayan Bilgi Evi ve Kurs Merkezleri yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarını tamamladı. Branş öğretmenleriyle öğrencilerin başarılarına destek olan, aileler için ise çocuklarını güven ve huzur içinde emanet edebilecekleri sağlıklı mekanlar oluşturan Büyükşehir Belediyesi bu yıl Bilgi Evi ve Kurs Merkezi sayısını 10’a çıkarttı. Bu yıl Atalar Mahallesi'nde açılan Bilgi Evi ve Kurs Merkezi ile birlikte bu dönem yaklaşık 2 bin 600 çocuk eğitim alacak. Merkezler 1 Eylül'den itibaren ilk müracaatları alacak Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerinin asıl kayıtları 8 Eylül’de başlayacak. İlk ve ortaokullardaki 2. ve 8. sınıflar arasındaki öğrencilere hizmet verecek eğitim yuvaklarında kayıtlar kontenjanın dolmasıyla sona erecek.

8 yılda 10 Bilgi Evi ve Kurs Merkezi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'de en büyük yatırımın eğitim için yapılmaya devam edeceğini vurgulayarak, "Sekiz yıl önce Karaman Bilgi Evi ve Kurs Merkezi ile başladığımız eğitim yuvalarına bu yıl bir tane daha ekleyerek 10'a çıkartıyoruz. Bununla birlikte bu yıl yaklaşık 2 bin 600 çocuğumuza eğitim alanında destek olacağız. Bilgi evlerinin, toplumun en önemli sorunlarından birisi olan sosyal kültürel eğitim imkanlarına yeterince ulaşamama konusunda destek sağladığını biliyoruz. Bu anlamda çok mesafe kat ettik" dedi.

"Çocuklar kaliteli zaman geçiriyor"

Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerinin açılmasıyla çocuklarının daha kaliteli zaman geçirdiğine dikkati çeken Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Öğrencilerimiz, düzenli sınıflarda, sağlıklı koşullarda, deneyimli kadrosuyla, güvenli bir şekilde okul dışı boş zamanlarını kötü alışkanlıklardan uzak durarak en iyi şekilde değerlendiriyor. Burada, eksiksiz ve doğru ödev yapmanın teknikleri öğretilip, planlı ve düzenli çalışma alışkanlığı kazanan öğrencilerimiz, bilgi eksikliklerini giderip, testler çözerek gelecekteki sınavlarına hazırlanabilme imkanına kavuşuyor. Şimdiden 2014-2015 eğitim-öğretim yılımız hayırlı olsun."

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr