Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Kent merkezine bir eğitim yuvası daha

Kent merkezine bir eğitim yuvası daha

Büyükşehir Belediyesi, 10'uncu Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'ni kent merkezine açıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin 9 farklı noktasında açtığı Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'ne bir yenisini daha ekliyor.Büyükşehir Belediyesi, özellikle çalışan anne ve babaların yoğun istekte bulunduğu kent merkezine; 350 öğrenci kapasiteli Bilgi Evi ve Kurs Merkezi açıyor. Atalar Bilgi Evi ve Kurs Merkezi, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında hizmete açılacak.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ilkini 8 yıl önce Karaman Mahallesi'nde hizmete açtığı, "Karaman Bilgi Evi ve Kurs Merkezi" ile başlayan eğitim yuvası atağı hız kesmeden devam ediyor. Sekiz yılda Karaman, Sevindik, Fatih, Yenişehir, Mehmet Akif Ersoy, Anafartalar, Aktepe, Kayıhan ile Gökpınar Mahalleleri'nde açılan Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerine bu yıl bir yenisi daha ekleniyor. Vatandaşların yoğun talebi doğrultusunda, Denizli Büyükşehir Belediyesi 10'uncu Bilgi Evi ve Kurs Merkezini, tüm imkanları zorlayarak kent merkezine açmak için çalışma başlattı. Atalar Mahallesi 954 Sokakta bulunan Z+4 katlı bir binada açılması planlanan eğitim yuvası için tadilat çalışmaları sürerken, Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'nin 2014-2015 eğitim-öğretim yılında hizmete açılacağı kaydedildi. Atalar Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'nin 350 öğrenci kapasitesine sahip olacağı, sabah ve öğle olmak üzere 2 grupta hizmet vereceği belirtildi.

9 derslikte 350 öğrenci eğitim alacak

Sınıf öğretmenleri ile her ders branşından eğitimcilerin görev yapacağı merkezde, 9 dersliğin olacağı, ilk ve orta okulların 2,3,4,5,6,7 ve 8'inci sınıf öğrencilerinin kabul edileceği ifade edildi. Öğrencilerine öğle yemeği servisi de sunacak Atalar Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'nin her katında oyun salonu bulunacağı ifade edilirken, yemekhane, bilgisayar laboratuarı, kütüphane ve etkinlik salonunun da yer alacağı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi'nin özellikle çalışan anne ve babalardan gelen yoğun talep üzerine, tüm şartları zorlayarak merkezde açacağı bilgi evinin yeni eğitim-öğretim yılına yetişeceği bildirildi. Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'nde öğretmenler tarafından öğrencilerin ders çalışmaları, sınava hazırlanmaları, test çözümleri ve sosyal aktiviteler ile kendilerini geliştirmelerine katkı sağlanması hedefleniyor.

"Geleceğimiz emin ellerde"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerine her geçen yıl talebin arttığını belirterek, bu konuda vatandaşlardan bir çok istek aldıklarını ifade etti. Bu kapsamda ihtiyaç olan bölgelere Bilgi Evi ve Kurs Merkezi yapmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Zolan, "Geleceğimizin emin ellerde olması için tüm gücümüzle, 'eğitim bizim işimiz değil' demeden destek vermeye devam edeceğiz. Bilgi evleri aracılığıyla, çocuklarımız bir yandan boş zamanlarını değerlendirip kötü alışkanlıklardan uzak dururken diğer yandan güvenli bir şekilde öğretmenlerimiz eşliğinde ders çalışma imkanı buluyor. Bu merkezlerimiz, çocuklarımıza daha iyi şartlarda ders çalışma ortamı sunulması ve sosyal aktivitelerle kendilerini geliştirmesi açısından ayrı bir önem taşıyor" dedi. Öğrencilerin yüksek standartlarda eğitim almasının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Başkan Zolan, eğitim konusunda desteklerinin artarak devam edeceğini kaydetti.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr