Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Genç Denizli kazandırıyor

Genç Denizli kazandırıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli projesi kapsamında verilen resim kursu bir orta okul öğrencisinin hayallerini gerçekleştirmesine katkı sağladı. Genç Denizli Resim Kulübü tarafından verilen ücretsiz kurslara katılan Elvan Elkan, güzel sanatlar lisesini dereceyle kazandı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin başarıyla uyguladığı "Genç Denizli" projesi kapsamında yürütülen tiyatro, spor, fotoğrafçılık ve sinema, resim, karikatür ve hat sanatı gibi kulüp etkinlikleri bir yandan gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlarken, diğer yandan eğitimlerine de büyük katkı sağlıyor. Genç Denizli'nin eğlenme ve öğrenme imkanı sağlayan kulüp projesiyle yüzlerce genç, ilgi alanları doğrultusunda, uzmanlar tarafından ücretsiz kurs alma imkanına kavuşuyor. Bu kapsamda Genç Denizli Resim Kulübü'nde yaklaşık bir yıldır eğitim alan ortaokul öğrencisi Elvan Elkan, çok istediği güzel sanatlar lisesini dereceyle kazanmayı başardı. Güzel sanatlar lisesine 7'inci olarak girmeyi başarabilen genç yetenek Elkan, öncelikle kendisine ve arkadaşlarına bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti.

Hayali ressam olmak

Genç Denizli'nin düzenlediği kulüp etkinlikleriyle boş zamanlarını yararlı şekilde değerlendirdiklerini ifade eden Elvan Elkan, "Resim yapmayı çok seviyordum. En büyük hayalim ise güzel sanatlar lisesini ardından da fakültesini bitirerek ressam olmaktı. Genç Denizli Resim Kulübü'nün açıldığını, ücretsiz kurs verildiğini öğrendim. Yaklaşık bir yıl önce de kursa başladım" dedi. Resim yapmayı sevdiğini, ancak teknik konuda hiçbir şey bilmediğini ifade eden Elkan, "Teknik anlamda hiçbir şey bilmezken, burada derse başladım. Öğretmenlerim gerekli her şeyi öğretti. Bu bilgilerle çok istediğim güzel sanatlar lisesi sınavını kazandım. Şimdi çok mutluyum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a burayı açtığı için çok teşekkür ediyorum" dedi. Elvan Elkan'ın annesi Leyla Elkan ise çok mutlu olduklarını belirterek, "Öğretmenlerimize, Başkanımız Osman Zolan'a teşekkür ediyorum. Umarım kızım ressam olma hayalini gerçekleştirir. Burası bizim için bir başlangıç oldu" şeklinde konuştu.

Üyelere ücretsiz kurs imkanı

Genç Denizli Resim Kulübü Öğretmeni Hülya Kaya da, 2 yıldır burada resim kursu verdiklerini anlatarak, " Elvan son bir yıldır sürekli derslerimize katıldı. Geldiğinde güzel sanatlar lisesini kazanmak istediğin söyledi. Buna yönelik eğitimler verdik. Kendisi çok yetenekli. Başarılarının devamını diliyorum" dedi. Güzel sanatlar lisesi veya fakültesi yetenek sınavlarına girmesi gerekenlere çağrıda bulunan Kaya, şöyle konuştu: " Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli kulüplerine üye olanlara burada ücretsiz kurs veriyoruz. Daha önce de öğrencilerimiz benzer sınavları kazandı. Gençlerimiz dışarıda ücretli kurs almaktansa büyükşehri belediyemizin sunduğu bu imkanlarla burada ücretsiz ve kaliteli bir eğitim alabilirler."


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr