Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Fırıncılara yangın eğitimi

Fırıncılara yangın eğitimi

Denizli Fırıncılar Odası'nın talebi üzerine Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından fırıncılara "Yangından korunma ve yangın güvenliği önlemleri" konulu eğitim verildi.
Denizli Fırıncılar Odası, üyelerinin "Yangından korunma ve yangın güvenliği" konulu eğitim alması için Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na başvuruda bulundu. Bunun üzerine Denizli Esnaf Sarayı’nda yaklaşık 30 fırın işletmecisinin katıldığı bir eğitim programı düzenlendi. İtfaiye Yangın Önleme Şube Müdürü İsa Bay, fırıncılara, "Yangından korunma ve yangın güvenliği önlemleri" konusunda bilgi aktararak, özellikle gaz kullanımı hakkında eğitim verdi. Sanayi tüplerinin hiçbir zaman binanın içinde tutulması gerektiğini belirten Bay, "Bu tüpler binanın dışında güvenlikli bir yerde tutulmalı. İşletmenin içinde bulunan tüp her zaman tehlike unsurudur. Doğalgaz kullanırken de, tüp kullanırken de tüm önlemler üst boyutta alınmalı. Bu çok önemli” diye konuştu. Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban ise, geçen hafta Bayramyeri Meydanı'nda yaşanan patlama sonrası böyle bir eğitimi zaruri gördüklerini belirterek, “Denizli merkezde 50 fırınımız, 25 kadar da unlu mamul işletmemiz var. Tüp ve doğalgaz kullanımı başta olmak üzere yangınlara karşı nasıl önlemler alınması gerektiği konusunda bu eğitimle bilgilendik" diye konuştu.

Eğitim 50 kişiyi aşan işyerlerinde zorunlu

İtfaiye Yangın Önleme Eğitim Çavuşu Harun Bahar ise, yangın konusundaki eğitimin önemine dikkat çekerek, 50 kişiyi aşan işyerlerinde, iş güvenlik uzmanlarının talepleri doğrultusunda yılda bir defa bu eğitimin zorunlu olduğunu söyledi. İlk defa Denizli Fırıncılar Odası'ndan böyle bir talep geldiğini vurgulayan Bahar, bunun sevindirici olduğunu kaydederek, eğitimdeki konu başlıklarını şu şekilde açıkladı: "İşyerlerinde kullanılan gaz ve gaz çeşitleri, yangın önlemleri, acil durum planı oluşturulması, yangın söndürme teknikleri, işyeri yangın söndürme güvenlik önlemleri." Eğitim sonunda fırıncılar Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na teşekkür etti.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr