Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Kayıhan Bilgi Evi ve Kurs Merkezi Bölgenin Göz Bebeği

Kayıhan Bilgi Evi ve Kurs Merkezi Bölgenin Göz Bebeği

Denizli Belediyesi'nin bu yıl eğitime açtığı Kayıhan Bilgi Evi ve Kurs Merkezi bölgenin göz bebeği oldu. Açılışı geçtiğimiz aylarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan ve farklı mimarisinin yanında bölge insanına hem kapalı pazaryeri hem de eğitim kurumu olarak hizmet veren proje için vatandaşlar Denizli Belediye Başkan Osman Zolan'a teşekkürlerini iletiyor.
Denizli Belediyesi tarafından yapılan ve geçtiğimiz aylarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Kayıhan Kapalı Pazaryeri ile Bilgi Evi ve Kurs Merkezi bölgenin önemli bir ihtiyacını giderirken farklı mimari yapısıyla da dikkat çekiyor. Bölge insanına hem kapalı pazaryeri hem de eğitim kurumu olarak hizmet veren proje için vatandaşlar ise Denizli Belediye Başkan Osman Zolan'a teşekkürlerini iletiyor.

Bölge insanın yıllardır özlemini duyduğu böylesi bir projeyi hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve gelen tepkiler ile nedenli önemli bir işe imza attıklarını gördüklerini belirten Başkan Zolan, “Kışın çamurda, yazın ise toz ve sıcakta zorluk çeken vatandaşlar için bölge halkına pazaryeri sözü vermiştik. Bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Pazaryeri gerek sağlık gerekse güvenlik açısından her türlü konfora sahip. Vatandaşlarımız artık rahat rahat yaz kış alışveriş yapabilecek. Kayıhan Kapalı Pazar Yeri'nin üst katı ise bilgi evi ve kurs merkezi olarak hizmet vermeye başladı. Yoğun bir talep var. Bizim için eğitim her şeyden önce gelir. Özellikle çalışan anne ve babalar bölgeyi ziyaretlerimizde bizlere teşekkürlerini iletiyorlar. Bu bize mutluluk veriyor. Denizli genelinde 9 bilgi evi ve kurs merkezimizde işin ehli öğretmenlerimizle çocuklarımıza güzel bir gelecek hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

Amaç sosyalleşmek
Şuan 250 öğrencinin Kayıhan Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'nde eğitim aldığını dile getiren Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü: " Bilgi evlerimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyalleşmesine katkı sağlıyor. Sosyalleşmek, çocuklarımızın ileride kuracakları ilişkilerde başarılı olmalarının ilk şartı. Bilgi evlerinde amacımız çocuklarımızın sosyal yönlerinin farkına varmak, bu yönlerini daha iyi kullanmaları için onlara destek olmak. Bu bakımdan, buralardaki eğitimlerimiz çocuklarımızın sosyalleşmesini sağlayacak şekilde oluşturuluyor. Derslerinde başarılı olduklarını, boş zamanlarını daha verimli kullandıklarını gözlemleyebiliyoruz. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıyı görmek bizleri de son derece mutlu ediyor. "

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr