Eğitime dev destek

Denizli Belediyesi, kentteki 66 bin ortaokul ve lise öğrencisi için internet tabanlı eğitim sistemi kurdu. İçerisinde konu anlatımları, tatil kitapları, öğrenci takip sistemi ve 100 bin soruyu barındıran sistemin kartlarının dağıtımına başlandı. Sistemin nasıl çalıştığına dair düzenlenen basın toplantısında konuşan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, eğitime ayırdıkları bütçenin sınırsız olduğunu söyledi.
Denizli Belediyesi’nden eğitime büyük bir destek daha. Denizli Belediyesi, başta üniversite sınavları olmak üzere tüm sınavlardaki başarıları artırmak için ortaokul ve lisede okuyan 66 bin öğrenciye internet tabanlı eğitim ve soru bankası kartlarını dağıtmaya başladı. 100 bin sorunun yer aldığı eğitim paketinde; konu anlatımları, yaprak testler, E-kitaplar, tatil kitapları, hikaye kitapları gibi bir çok alanda öğrencilerin faydalanacakları bölümler bulunuyor. Öğrencilerin başarısını artırmak için her türlü desteği sınırsız olarak verdiklerini belirten Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bu projeyle de öğrencilerimiz hem sorulara hem de kaynaklara kolayca ücretsiz ulaşacak” dedi.

Denizli Belediyesi, başarının anahtarını dağıttı:

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik internet tabanlı soru ve eğitim kartları dağıtım projesini tanıttı.

Denizli’nin, üniversite sınavlarında 1’incilik, 3’üncülük, 5’incilik ve 10’nculuk gibi birçok başarısı olduğunu belirten Zolan, son YGS’de ise Türkiye 3’üncülüğü elde ettiğini hatırlatarak, “Denizli eğitimde başarılı bir kent. Ancak başarı da devamlı bir istikrarı sağlanırsa önemli. Bu anlamda da eğitime her türlü desteği veriyoruz. Bu güne kadar gençlerle ilgili birçok projemiz oldu. Bizim gençlerimizle ilgili çok özel projeleri yapmaktaki amacımız, onların geleceğe en iyi şekilde hazırlanmasıdır. Bu konuda gayretlerimiz var. Gençlerimize eğitim alanında yaptığımız destekler aslında bizim geleceğimize yaptığımız destektir. Eğitim bir ülke için başlı başına önem arz eder. Eğitimin bir kuruma, bir kişiye bırakılamayacak kadar zor olduğu bilinciyle, istiyoruz ki herkes her kurum destek çıksın. Eğitimle ilgili gençlerimizin diğer ülkelerin gençlerinden daha başarılı olması için onlara tüm imkanı vermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Son zamanlarda ülkemizde ve Denizli’de çok güzel yatırımlar yapılıp gençlerimize destek olunmaktadır. Anaokulundan, ilkokuldan, ortaokuldan lisesine kadar birçok okul inşa ettik. Başkalarının da inşa etmesine yardımcı olduk. Her yıl birçok öğrencimize burs veriyoruz. Denizlimizin değerleriyle ilgili projemizle bu değerlerimizi çocuklarımızla buluşturduk. Çocuklarımızın milli manevi değerlerimizle buluşmasını istedik. Gelecekte bu ülkenin ve bu toprakların değerini bilecek, bayrağımızı teslim edeceğimiz nesiller yetişsin istedik. Biz eğitimle ilgili birçok destek verdik ve bu destekler en heyecan verici desteklerimizdi. Bugün ayrı bir desteğin, Denizli’de bir ilkin yapılmasının heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Denizlimiz kısa süre önce ülke genelinde yapılan sınavda 3’lük elde etti. Ben öğrenci, öğretmen ve yönetici ile emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu başarı topyekun tüm Denizli’nin el ele vermesiyle ortaya çıkıyor. İstiyoruz ki başarılar istikrarlı bir şekilde sürsün. Bizde bu konuda verilebilecekler noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Son olarak da internet tabanlı bir projeye karar verdik. Burada amacımız, çocuklarımıza internet tabanlı eğitim parkı vererek 100000’in üzerinde soruya ulaşmalarıdır. Kaynak anlamında oradaki ihtiyacı gidermeleri, hiç kendilerine yük olmadan bu sorulara ulaşmalarıdır. Bu eğitim parkında sadece soru değil, konu anlatımları da yer alacak. Bu hizmetten sadece öğrenciler değil, öğretmenler de yararlanacak. Öğretmenler de öğrencilerini takip ederek hangi öğrencinin ne kadar soru yaptığını görülebilecek. Değerlendirmede çok sağlıklı sonuç alınacak. Standart oluşacak. Türkiye genelinde yapılan deneme sınavlarında faydası olacak. Kartın geçerliliği Eylül 2014’e kadar sürecek. Ayrıca bu program için ilave çalışma olarak Denizli Belediyesi’nin kültür yayınlarını da kopyalayacağız. Çocuklarımızca bunlar internet ortamında okunabilecek. Eğer amaca uygun kullanılırsa başarılı sonuçlar vereceğine inanıyorum. 66000 çocuğa bu imkanı sunma arzusundayız. Çocuklarımızın başarısına katkı sağlaması, imkanı olmayanlara da imkan sunması için bu hizmeti yaptık. İnşallah Denizlimize, çocuklarımıza hayırlı olur.

Sistem 1,5 yıl açık kalacak

Denizli Belediyesi’nin yine bir ilke imza attığını ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın FATİH Projesi ile uyumlu internet tabanlı eğitim sistemi hazırladıklarını açıklayan Başkan Zolan, “ www.egitimdenizli.com internet sitesindeki sisteme girebilmeleri için 66 bin ortaokul ve lise öğrencisine kartlar dağıtacağız. Konu anlatımları, soru bankaları, yaprak testler, e-kitaplar, tatil kitapları, öğretmenler için soru arşivi, öğrenci takip sistemi, Türkiye geneli deneme sınavı ve müfredata uygun 100 bin soru sistemin içersinde bulunuyor. Öğrencimiz kendine ait kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme girip buradan yararlanabilecek. Burada öğrencilerimizi öyle bir havuz bekliyor ki istedikleri her şeyi bulabilecekler.”

Öğrencilerin buradan çözdükleri soruların öğretmenleri ve velileri tarafından da takip edilebileceğini işaret eden Başkan Zolan, sistemin Eylül 2014’e kadar açık olacağını, ihtiyaca göre süresinin uzatılacağını ve sadece öğrenciler değil öğretmenlerin de buradan faydalanacağını söyledi.

“Önemli bir kaynak”

Çocukların bu ülkenin geleceği olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Bunlar bizim geleceğimize yaptığımız destek ve yatırımlardır. Eğitim, sadece bir kuruma bırakılmayacak kadar önemli olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz” dedi. Başkan Zolan, “Beni en çok heyecanlandıran ve mutlu eden konu eğitim konusundaki yatırımlarımızdır. Eğitime ayırdığımız bütçenin sınırı yok” diye konuştu.

“Belediyenin büyük hizmeti”
Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül de Denizli Belediyesi’nce verilen böylesi önemli destekten ötürü çok mutlu olduklarını belirterek, “Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Böylesi bir kaynağa öğrencilerimiz internet aracılığı ile ücretsiz ulaşacak. Bu destekle öğrencilerimizin, hem normal eğitimlerinde hem de sınavlarda başarı çıtasını yukarı taşıyacak. Denizli’nin eğitimdeki başarısı için çok önemli hamle” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Anafartalar Lisesi’ne giderek İnternet Tabanlı Eğitim ve Soru Bankası Kartları ile Denizli’nin değerlerinin öğrenciler tarafından daha iyi bilinmesi için hazırlanan ‘Bunları Biliyor musunuz?’kitapçıklarının dağıtımını gerçekleştirdi. Başkan Zolan burada yaptığı konuşma da öğrencilere sistemden nasıl yararlanacaklarını aktardı ve tüm öğrencilere derslerinde başarı diledi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr