Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Başkan Zolan, Çocuklarımıza Güveniyoruz

Başkan Zolan, Çocuklarımıza Güveniyoruz

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yıl dönümü nedeniyle ‘41 Soruda İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’ adlı kitabın dağıtımı için gittiği okullarda öğrenciler tarafından büyük coşkuyla karşılanıyor. Son olarak Lütfi Ege Ortaokulu ve Denizli Basma Sanayi Ortaokulu’nda öğrenciler ile buluşan Başkan Zolan, “İstiklal Marşımız bizim en değerli kutsallarımızdan biridir. Son nefesinize kadar İstiklal Marşımızı büyük bir coşkuyla söyleyeceksiniz. Bizim olan değerlere sahip çıkmak bu ülkeyi geleceğe taşır. Sizlere güveniyoruz” dedi.
  Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ortaokullara giderek 6,7 ve 8. sınıflara ‘41 Soruda İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’ adlı kitabı armağan ediyor. Son olarak Lütfi Ege Ortaokulu ve Denizli Basma Sanayi Ortaokulu’na giden Başkan Zolan, her iki okulda da öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Denizli Belediyesi Kültür yayınlarına ait kitabı okullara giderek öğrencilere armağan eden Başkan Zolan, yaptığı konuşmalarda önemli mesajlar verdi. Bu ülkenin büyük bedeller ödenerek yurt edinildiğinin altını çizen Başkan Zolan, “Bizi biz yapan değerlerin sizler tarafından bilinmesini, sahiplenilmesini istiyoruz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Biz sizlerle geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Ülkemizi daha ileriye, daha iyiye götürecek sizlersiniz. Bu yürüyüşte bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Biz bu amaçla birçok proje ve uygulamayla sizlerin eğitimine katkı sağlamaya ve destek olmaya çalışıyoruz. Bu yürüyüşte bir başka desteğiniz ise milli ve manevi değerlerimiz olmalı. Bu değerleri iyi öğrenmeniz ve sahiplenmeniz gerekiyor. Bayrağımızı, vatanımızı ve bu gün burada olmamızı sağlayan İstiklal Marşımızı sahipleneceksiniz. Son nefesinize kadar İstiklal Marşımızı büyük bir coşkuyla söyleyeceksiniz. İstiklal Marşımız bizim en değerli kutsallarımızdan biridir. Bizi biz yapan değerlerimiz var. Bunlara sımsıkı sahip çıkacağız. Bizim olan değerlere sahip çıkmak, bu ülkeyi geleceğe taşır. Sahip çıkmadığımızda ise istiklalimizi, hürriyetimizi, vatanımızı özgürlüğümüzü kaybederiz. Onun için sizlerin çok iyi yetişmesi gerekiyor. Geçmişte atalarımız bu değerlere sahip çıktıkları için biz şimdi huzur içinde bu güzel ülkede özgürce yaşayabiliyoruz” dedi. 
   Başkan Zolan, her iki okulda da İstiklal Marşı’nın tamamını ezbere okuyan öğrencilere bisiklet armağan etti. Lütfi Ege Ortaokulu 4. sınıf öğrencisi Nisa Ulutürk ve 8. sınıf öğrencisi Hakan Çakmak ile Denizli Basma Sanayi Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Ege Eren yapılan bu sürpriz karşısında Başkan Zolan’a teşekkür ederken, Başkan Zolan, İstiklal Marşı’nın ilk günkü coşkuyla tüm öğrenciler tarafından okunmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr