Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Öğrenciler Geleceğe Bilgi Evlerinde Hazırlanıyor

Öğrenciler Geleceğe Bilgi Evlerinde Hazırlanıyor

Denizli Belediyesi’nin ilk ve ortaokula giden çocukların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirip yeni bilgiler öğrenmeleri için açtığı 8 bilgi evi ve kurs merkezinde 1600 öğrenci geleceğe hazırlanıyor.
  Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 5 yıl önce Karaman Bilgi Evi ve Kurs Merkezi’yle başlattığı bilgi evlerine, zaman içerisinde, Yenişehir, Mehmet Akif, Gökpınar, Aktepe, Anafartalar, Fatih ve Sevindik bilgi evi ve kurs merkezini de ekledi. 107 öğrenci ile başlayan sosyal sorumluluk projesindeki öğrenci sayısı da bu gün sayı 1600’e ulaştı. Eğitmen sayısı ise 5 yıl önceki öğrenci sayısını geçerek 120 oldu. 
  -BİLGİ EVİ VE KURS MERKEZLERİ ÇOCUKLARIN YAŞAMINA RENK KATIYOR-
  Öğrenciler bu mekanlarda, öğretmenler gözetiminde okul dışı boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyor. Minik öğrenciler, sağlıklı koşullarda, hem ev ödevlerini yapıyor hem de hayatları boyunca faydalanacakları bilgilerle donatılıyor. Okula başlayan birçok minik öğrenci bilgisayarla burada tanışırken birçoğu da tiyatro ve satranç gibi çeşitli sosyal etkinliklere katılarak hayatlarının her döneminde kullanacakları olumlu alışkanlıklar kazanıyor. İngilizce öğrenmek isteyenler için bilgi evleri ve kurs merkezleri bulunmaz bir fırsat olarak dikkati çekiyor.
  Çocukların kendilerini seven ve önemseyen, sorunlara akılcı çözüm yolları üretebilen, sorumluluklarının bilincinde olan, özgüven ve bağımsızlık duyguları gelişmiş bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla çalışmalar yapılan bilgi evleri ve kurs merkezlerinde çocuğa yönelik tüm çalışmalarda ailelerin de bilinçlendirildiği faaliyetlere devam ediliyor.
  -ÖĞRENCİLER NELER YAPIYOR-
   Denizli Belediyesi bilgi evi ve kurs merkezlerinden ilk okulların 2, 3, 4, ile orta okulların 5, 6, 7, ve 8. sınıf öğrencileri faydalanabiliyor. Öğrenciler, sağlıklı koşullarda, deneyimli eğitimci kadrosuyla, okul dışı boş zamanlarını kötü alışkanlıklardan uzak durup en iyi şekilde değerlendiriyor. Burada, eksiksiz ve doğru ödev yapmanın teknikleri öğretilip, planlı ve düzenli çalışma alışkanlığı kazanan öğrenciler, bilgi eksikliklerini giderip, zamanı iyi kullanıp testler çözerek gelecekteki sınavlarına hazırlanıyor. 
   Denizli Belediyesi Bilgi evleri ve Kurs Merkezi’nde ayrıca, bilgisayar, internet, drama, İngilizce, müzik etkinliği, eğitici ve öğretici filmler, dönem sonu etkinliklerin yanı sıra inceleme ve araştırma gezileri de düzenleniyor. Öğrenciler, kütüphane, oyun salonundan dilediği kadar yararlanabiliyor.
Denizli Belediyesi, söz konusu uygulamayla eğitime verdiği desteği artırarak sürdürüyor.
  -EĞİTİM İÇİN NE YAPSAK AZDIR-
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, eğitimin önemine işaret ederek eğitim için gerekirse belediyenin tüm imkanlarını seferber etmeye hazır olduklarını söyledi.
Eğitimin sadece bir kuruma bırakılamayacak kadar önemli olduğunu kaydeden Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ‘Belediye olarak okul yapımından, önlüğe, öğrenim yardımından, önlük dağıtımına, kitap ve çeşitli eğitim araçları verilmesinden bilgi evlerine kadar birçok alanda eğitime desteğimiz sürdürüyoruz. Amacımız, eğitim için ne yapılması gerekiyorsa destek olmak ve geleceğimizi şekillendirecek öğrencilerimizin gelişimi için katkı koymaktır. Yarının aydınlık Türkiye’sini bugünün minik öğrencileri yaratacak. Bilim, kültür, sanat ve teknolojiyle donatılmış çocuklarımız gelecekte ülkemize yön verecek ve muhtemel rakiplerinin her zaman bir adım önünde olacaklar. Bu nedenle eğitimi önemsiyoruz. Belediye olarak eğitim için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Göreceksiniz bilgi evler ve kurs merkezlerimizde eğitim gören 1600 öğrenciden birçoğu yarın ülke yönetiminde söz sahibi olacak.’

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr