Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Gönüllü Eğitmenlerden Ücretsiz Kurs

Gönüllü Eğitmenlerden Ücretsiz Kurs

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 4 yıl önce başlattığı ‘Eğitim İçin El Ele’ projesi, 2012-2013 eğitim yılında da devam ediyor. Proje kapsamında Pamukkale Üniversitesi’nin eğitim fakültelerinde öğrenim gören 120 gönüllü eğitmen, kursa gidemeyen 726 öğrenciye üniversiteye hazırlık dersleri verecek.
  Gençlik Meclisi’nin yürüttüğü projeye, Denizli Belediyesi, Denizli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi de destek verdi. Öğrenciler, Haziran 2013’e kadar sürecek hazırlık kurslarında ilk derslerini işledi. Denizli Lisesi’ndeki kursun başlangıcı öncesinde tören düzenlendi. Törene, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Başkan’da katıldı.
   Denizli Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ruçhan Ertuğrul, 4 yılda projeye katılan 1700 öğrenciden 612’sinin üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşmeye hak kazandığını kaydederek daha fazla öğrencinin üniversiteyi kazanması için katkı koymak, eğitimde fırsat eşitliği açısından destek vermeyi amaçladıklarını söyledi.
  Bu arada 3 yıl öncesine kadar üniversiteye hazırlık kursuna kursiyer olarak katılan şuan ise Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan ve gönüllü olarak ders vermeye başlayan Zekeriya Karaca da bir konuşma yaparak kursa yeni başlayan öğrenci ve gönüllü eğitmenleri duygulandırdı.
   ‘Eğitim İçin El Ele’ projesinin sosyal sorumluluğu taşıma açısından önemine işaret eden Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:
  ‘Bu proje, gençlerimizin gelecekte bu ülkeyi yönetmek adına ne kadar sorumluluk taşıdıklarını gösteren bir projedir. Bu topraklar için, bu güzel ülkemiz için, bu millet için herkesin bir şeyler yapması gerekiyor. Burada çok değerli gönüllü eğitmenlerimiz, hafta sonlarını, boş zamanlarını kendilerine ayıracaklarına siz gençlere bilgi aktarmak yönünde kullanmaya karar vermişler. Onların da bu ülke için verebilecekleri bugün için bu eğitimdir. İnşallah yakın gelecekte bu eğitim ordusuna katıldığınızda ülkeye daha büyük katkı sağlayacaksınız.
   Denizli Belediyesi olarak eğitim için ne gerekiyorsa her türlü desteği veriyor ve eğitimin önünü açma noktasında gayret sarf ediyoruz. Bu konuda tüm kurumlarla işbirliği içindeyiz. Eğitim bir tek kurumun yapacağı bir iş değildir. Eğitim o kadar önemlidir ki bir ülkenin geleceğini şekillendirir. Eğitimli gelişmiş ve yetişmiş olan gençler gelecekte bu bayrağı daha da yukarı çıkaracak. Eğitim için el ele vermek gerekir. Kent konseyimiz yaklaşık 6 yıl önce kuruldu. Buradaki meclislerden biri de Gençlik Meclisi’dir. Meclis, ülkemizin geleceği konusunda beyin fırtınası yapar katkı verir. O günden bugüne kadar başta başkanları olmak üzere tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Eğitim için ele ele ekibiyle beraber, sizlerle birlikte olmak, sınava hazırlanacak siz gençlere destek olmak, sıkıntıların aşılmasına yardımcı olmak için gayret sarf ediyoruz. İlk ders sosyal sorumluluktur. Buradaysak bu işin önemini değerini anlamışız demektir. Bir olursak beraber olursak her sorunu aşarız. Buraya gelen herkes üniversiteli olmalıdır. En önemlisi bu amaca sizin eğitim almaktaki gayretinizle ulaşacağız. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.’
  Daha sonra sınav tarihine kadar sürecek zorlu maraton, ilk ders ziliyle başladı. Başkan Zolan, ilk dersin zilini çalarak kursun başlangıcını yaptı.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr