Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Denizli'de Okula Başlamak Vardı

Denizli'de Okula Başlamak Vardı

Denizli Belediyesi, 2012-2013 Eğitim Yılı’nda, belediye sınırları ve mücavir sınırları içinde kalan tüm ilk okullarda, okula yeni başlayacak yaklaşık 9000 öğrenciye, önlük ve yaka hediye ediyor.
   Belediye, bu yıl eğitim hayatına ‘merhaba’ diyen yaklaşık 9000 öğrenciye önlük ve yaka sürprizi hazırladı.
   Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle işbirliği halinde önlük ve yaka dağıtımını birlikte yürütüyor. Belediye ve mücavir alan sınırları içinde kalan 58 ilkokulda, yeni kayıt yaptıran öğrencilerin bilgilerini alıyor. Belediye, önlük ve yakaları 17 Eylül öncesinde tüm okullara göndermiş olacak. Okul yönetimi de teslim aldığı önlük ve yakaları öğrencilere ulaştıracak. Dağıtım, 17 Eylül günü tamamlanacak. Böylece, minik öğrenciler okul hayatına yeni başladıkları günlerde Denizli Belediyesi’nin hazırladığı önlük ve yaka sürpriziyle karşılaşacak.
    -ÖNLÜK VE YAKALAR BAŞKAN AMCADAN-
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, her yıl ilköğretime başlayacak 1. sınıf öğrencilerine ücretsiz önlük yaka hediye edildiğini belirterek, ‘Belediyemiz her yıl olduğu gibi bu yıl da minik öğrencilerimize önlük ve yaka hediye ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden almış olduğumuz bilgiye göre ilköğretim 1. sınıfa başlayacak 9000 dolayında öğrenci var. Öğrencilerin boy, kilo ve cinsiyetine göre önlük ve yakalar ayrılıyor. Öğrencilerimiz, adrese dayalı kayıt sistemine göre bulundukları mahallelerdeki okullarına başlamış oluyor. Bizde bunu esas alıyoruz. İlköğretime başlayan öğrencilerimizin velilerinin, belediyemizin önlük ve yaka vereceğini bilmesini ve hazırlıklarını buna göre yapmasını istiyoruz’ dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr