Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Denizli Belediyesi'nden 2500 Öğrenciye Öğrenim Yardımı

Denizli Belediyesi'nden 2500 Öğrenciye Öğrenim Yardımı

Denizli Belediyesi, lise ve dengi okullarda öğrenim gören 2500 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 60 lira öğrenim yardımında bulunacak.
  Belediye, her eğitim yılında olduğu gibi 2012-2013 Eğitim Yılı’nda da öğrenim yardımlarını sürdürüyor.
Yeni eğitim yılında, Denizli Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde ikamet eden ailelerin, lise ve dengi okullarda okuyan öğrencilerden yardım talebinde bulunan 2500 öğrenci, söz konusu öğrenim yardımından yararlanacak.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlık ettiği Denizli Belediye Meclisi, Temmuz ayı oturumda öğrenim yardımıyla ilgili gündem maddesini ele aldı.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün mecliste görüşülmek üzere ‘Denizli Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde ikamet eden ailelerin, lise ve dengi okullarda okuyan öğrencilerine verilen öğrenim yardımının, 2012-2013 eğitim öğretim yılında kaç öğrenciye ve ne kadar miktarda verileceğinin belirlenmesi’ne yönelik gündem maddesi, oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre, Denizli Belediyesi, Eylül ve Haziran ayları da dahil olmak üzere 10 ay boyunca 2500 öğrenciye aylık 60 lira öğrenim yardımında bulunacak.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, öğrenciler söz konusu olduğunda için akan suların durduğunu kaydederek, ‘Amacımız yarınımız güvencesi olacak çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamak adına üzerimize düşeni yapmaktır. Bu nedenle eğitim için türlü desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Çocuklarımız için yapmayacağımız fedakarlık yoktur’ dedi.
   Bu arada, öğrenim yardımı başvuruları, ilerleyen tarihlerde duyurularak müracaatlar kabul edilecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr