Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Öğrencilere Karne Hediyesi Başkan Amcadan

Öğrencilere Karne Hediyesi Başkan Amcadan

Denizli Belediyesi, belediye sınırları ve mücavir alan sınırları içerisindeki tüm ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında eğitim gören 3, 4, 5, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine karne hediyesi olarak kitap dağıtıyor.
  Anafartalar Lisesi’nde başlanan kitap dağıtımının ilk gününe Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, yardımcısı Şamil Çınar, Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül de katılarak öğrencilerin karne hediyesi sevincine ortak oldu. 
 Daha karnelerini almadan hediyelerini alan çocuklar, şimdiden tatil sevincine başladı. Başkan Osman Zolan, öğrencilere hediyelerini bizzat kendisi verdi. Hafta sonuna kadar sürecek dağıtımla tüm öğrenciler karne hediyesi kitaplarına kavuşacak.
  Başkan Zolan öğrencilere çeşitli nasihatlerde bulundu. Kitaplarda Denizli’ye büyük hizmeti geçmiş kahramanların hayatlarının anlatıldığını ifade eden Başkan Osman Zolan, ‘Eğer biz kendimizi tanımazsak kendi değerlerimizi tanımazsak ve onlara sahip çıkmazsak biliniz ki başkan ülke ve milletlerin değerleri bizim değerlerimiz olur. Başka milletlerin değerleri bizim değerimiz olmayacak. Biz belediye olarak Denizli’de bugüne kadar birçok eser bırakmış iz bırakmış değerlerimize sahip çıkmak ve sizlerinde sahip çımasını sağlamak istiyoruz. Biz kendi değerlerimizi öğrendikçe başka ülkelerin değerleri değersiz kalacaktır. İşte bu değerlerimizden bazıları Merkezefendi, Mehmetgazi, Fatma Yıldız’dır. Bu değerlerimiz ve yazar Veli Aykar’ın İstiklal Güneşi Müftü çizgi romanlarını sizlere hediye ediyoruz’ dedi.
   Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül’de bir konuşma yaparak milli değerlerin önemine işaret etti.
Bu arada, kitap dağıtımı yapılmayan diğer öğrencilere de tişört, boyama kitabı ve çocuk dergisi gibi çeşitli hediyelerin dağıtılacağı bildirildi. Bu arada Milli Eğitim Müdürü Akgül, Başkan Zolan’a Kitapla Buluşma Vakti ve Değerler Eğitimi projesine olan desteklerinden dolayı plaket sundu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr