Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Mutlu evlilik için de eğitim şart

Mutlu evlilik için de eğitim şart

Denizli Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi ‘Ailemi Seviyorum Projesi’ kapsamında yer alan ‘Evlilik Okulu’ yeni mezunlarını verdi. Yeni evli çiftler, evlenmek üzere hazırlık yapan gençler ile evli olan çiftlerin yoğun ilgi gösterdiği kursu tamamlayanlara sertifikalarını Başkan Osman Zolan verdi.
Denizli Belediyesi’nin Türkiye’nin en iyi sosyal sorumluluk projesi unvanına sahip‘Ailemi Seviyorum Projesi’ kapsamında yer alan ‘Evlilik Okulu’ yeni mezunlarını verdi. Toplam 16 saat süren kursu tamamlayan 53 kişi sertifikalarını Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın elinden aldı. Sağlıklı evliliğin oluşturulması ve sürdürülmesi konularında uzman kişilerin eğitim verdiği kursu tamamlayanlar ile bir araya gelen Başkan Zolan, “ Hepinizi kutluyorum. Yeni evlenecek çiftler beraber yürüyecekleri mutluluk yolundaki ilk adımı bu kursu bitirerek atmış oldular. Kursa gelen evli çiftlerimize ise ömür boyunca mutlu ve sorunsuz bir beraberlik diliyorum. Umarım burada edindiğiniz bilgiler size huzur sağlar. Hem kendinize hem çevrenize mutluluklar saçın. İnsanımız mutluysa, bizde mutlu oluruz. Onun içindir ki böyle bir projeyi hayata geçirdik. Böylesine önemli bir projeye imza atmaktan ve bu proje ile Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirilmekten onur duyduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum. Amacımız da elbette ki birincilik ödülünü almak değildi. Amacımız sizlere yardımcı olmak, destek olmaktı. Sizlere bakınca kurslar hakkında sizlerden övgü dolu sözler işitince ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha anlamış olduk. Beni sevindiren bir başka konu ise bu kursa yeni evlenecek çiftler kadar evli çiftlerin de yoğun ilgi göstermesi. Herkesi bu kursa katılmaya davet ediyorum. Hepinize sağlıklı ve mutlu bir birliktelik diliyorum” dedi.


Denizli Belediyesi’nin, Türkiye’ye örnek olan ve en iyi sosyal sorumluluk projesi seçilen ‘Ailemi Seviyorum Projesi’ kapsamında yer alan evlilik okulunun 3. dönem kursu, haftada 2 gün 2 saat olarak gerçekleşti. Toplam 16 saat süren kursa katılanlara evliliğin ilk dönemleri, aile ekonomisini oluşturmak, stresle baş etme yöntemleri, sağlıklı bir aile kurmak için öneriler, evlilik ve hukuki haklar, evlilikte cinsel sorunlar, doğru iletişim gibi konularda eğitim verildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr