Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Belediyeden Sağlıklı Evlilik Kitabı

Belediyeden Sağlıklı Evlilik Kitabı

Denizli Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak ‘Ailemi Seviyorum Projesi’ kapsamında 2. Dönem Evlilik Okulu’nu açmasının ardından bu kez de sağlıklı evliliklerin kurulması ve ömür boyu sürmesi için ‘Bir Yastıkta Kocayalım Sağlıklı Evlilik Eğitimi El Kitabı’ hazırladı.
   Kitap, belediyenin düzenlediği evlilik okulundaki kursiyerler başta olmak üzere isteyen herkese ücretsiz olarak dağıtılıyor.
   Belediye, ücretsiz kültür yayınlarına bir yenisi daha ekledi. Bu kapsamda her evde yastığın başucunda olması gereken evlilikle ilgili her an başvurulabilecek nitelikte bilgileri içeren kitabı, yayın dünyasına kazandırdı. Kitapta Psikolog Gülay Korkut, evlilik okulunda anlatacağı dersleri ve evlilik kurumunda sevginin sürekli artırılmasına yönelik bilgileri bir araya topladı.
   Denizli Belediyesi Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, belediyenin birçok alanda kültür yayınları bulunduğunu son olarak da sağlıklı evlilik el kitabını yayın dünyasına sunduğunu söyledi.
Kitabın, evlilik öncesi hazırlık yapan gençleri, evli çiftler ve mutlu evlilik isteyen herkesin her an faydalanabileceği şekilde hazırlandığını ifade eden başkan yardımcısı Çınar, ‘Ümit ediyorum ki bu kültür yayınları hem eğitimde hemde zaman içerisinde çocuklara, yetişkinlere, evli çiftlere ve evlenmek üzere olanlara bir referans olacak. Bazı kızgınlıklar ve dargınlıkları çözüme kavuşturma ve kavgaların boşuna olduğunu gösterme adına önem taşıyor. Kültür yayınlarımızı hikaye kitapları ya da romanlarla değil Türk toplumunda önemli yeri olan evlilik kurumunun sağlam temellere oturabilmesi adına da önemli olduğunu düşünüyorum. Kitaptan tüm vatandaşlarımızın yararlanmalarını tavsiye ediyorum. İhtiyaç olduğunca çoğaltarak kitaptaki bilgiyi herkese ulaştıracağız’ dedi.
   Kitabın yazarı Gülay Korkut da kitabı hazırlarken sağlıklı evlilik eğitimi kitabı olmasını istediklerini belirterek, ‘Kitap, evlilik derslerinde anlatacağımız konuları da içeriyor. Çiftler, mutluluklarını birlikte yazsınlar şeklinde doldurma bölümleri de yer alıyor. Şuan kursiyerlerimizle mutluluk sırlarını kitabımda boş bırakılan bölüme yazmaya başladık. Kursiyerler, niçin bu kişiyle evlilik istiyorum, güçlü yönlerini, zayıf yönlerini ve farklı yönlerini yazarak kitabı dolduruyorlar. İlk başlarken çiftlerin sevgi bakiyesi yüksektir. Hiç kimse boşanacağım diye evliliğe başlamaz ama zamanla ne oluyor da sonra bu çiftlerin yüzde 50’si boşanıyor. Bu sevgi bakiyelerinin hiç bitmemesi ve sürekli artırılması için bu kitabı hazırladık. Herkesin okumasında yarar görüyorum’ dedi.
   Bir Yastıkta Kocayalım Sağlıklı Evlilik Eğitimi El Kitabı, 112 sayfadan oluşuyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr