Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Trafik Eğitim Pisti Tamamlanmak Üzere

Trafik Eğitim Pisti Tamamlanmak Üzere

Denizli Belediyesi Ege Bölgesi’nde bulunmayan, çevre düzenlemesiyle de Türkiye’nin ilkleri arasında yer alacak Trafik Eğitim Pistini tamamlamak üzere.

Denizli Belediyesi, şehircilik, park yapımı, üst geçit, köprülü kavşak gibi birçok ilkleri kente kazandırmasının ardından bu kez de farklı bir park yapımıyla yine ilkleri yaşatmaya devam ediyor.
Belediye, Adalet Mahallesi’ndeki 18bin metrekarelik alanda, daha önce Ege Bölgesi’nde bulunmayan çevre düzenlemeleriyle de Türkiye’nin ilkleri arasında yerini alacak Trafik Eğitim Pisti Parkı’nı bitiriyor. Parkın içinde yer alacak eğitim pisti, çocukların küçük yaşlarda trafik bilincini uygulamalı olarak benimsemelerinin yanında birçok aktiviteyle de tanışmaları sağlayacak.
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, söz konusu parkın imalatına başlanmadan önce alanı gezdiğini hatırlattı. Arazide harita üzerinde detaylı inceleme yaptığını ifade eden Başkan Zolan, şöyle dedi:
‘Eğitim Pistini içinde barındıran park, çeşitli özellikleriyle Ege Bölgesi’nde ilk, Türkiye’de sayılı olacak. Söz konusu parkımız Adalet Mahallesi’nde yer alıyor. Bu park, daha önceki bildiğimiz trafik eğitim pisti alışkanlıklarından çok uzak olacak. Trafikle ilgili hiçbir bilgi sahibi olmayan miniklerimiz, parka bir ucundan girip diğer ucundan çıkana kadar, hayatı boyunca kendisine lazım olacak trafikle ilgili birçok bilgiyi öğrenecek. Öğrendiklerini uygulamalı olarak pekiştirebileceği eğitim pistlerimiz de yer alıyor.
Parkta ayrıca eğitim görülecek 2 de sınıf yer alıyor. Çocuklarımız trafik kurallarını öğrenirken anne babalar da parkta dinlenebilecek. Parkta, havuz ve su oyunları, oturma mekanları, oyun alanları, basketbol ve voleybol sahaları, aydınlatma ve park bölümleri yer alıyor. Mevcut bitki örtüsünü korumaya çalışarak oluşturulacak park, yeni bitki türleriyle, bitki zenginliği de ortaya çıkarılacak. Bir aya kadar imalatları bitirilip miniklerimizin ve velilerimizin hizmetine sunulacak. Parkımız, belediyemizin bir armağanı olarak şimdiden şehrimize hayırlı olsun.’

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr