Ana Sayfa Projelerimiz Eğitim Destek Eğitim İçin El Ele

Eğitim İçin El Ele

Denizli’de, maddi yetersizlik yüzünden üniversite hazırlık kursuna gidemeyen lise son sınıf öğrencilerine, şehrimizde bu işi yapan özel kursları etkilememek koşuluyla ücretsiz olarak kurs düzenlenmiştir.
Eğitim İçin El Ele Projesi ilk olarak 2008-2009 eğitim döneminde Pamukkale Üniversitesi’nde tanıtımlar yaparak, ders vermek için gönüllü üniversite öğrencilerini belirlemekle başlatıldı. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ildeki tüm liselere yazılar gönderilerek kursa gidemeyen lise son sınıf öğrencilerine ulaşıldı. Ulaşılan öğrencilerden dershaneye gidemeyen ve maddi durumu zayıf 450 lise son sınıf öğrencisinin kaydı yapıldı.
Yeni üniversite sınav sistemini göz önüne alınarak ders programı ve sınıflar oluşturuldu. Derslerin verileceği yer olarak Denizli Lisesi belirlendi. 300 gönüllü eğitmenden 100 tanesi seçilerek, onlara önce ders anlatım teknikleri, yeni üniversite sınav sistemi ve öğrenci psikolojisi üzerine seminer verildi.
Eğitmenlerimize gerekli materyaller sağlandı. Belediyemiz tarafından öğrencilerimize de ders araç gereçleri verildi. Derslerin başlamasından sonra uygun aralıklarla deneme sınavları yapıldı.
Proje sonunda maddi imkansızlıklar nedeniyle bir araya getirdiğimiz öğrencilerimizin kaynaşması sağlandığı gibi eğitim eşitsizliği de ortadan kaldırılmış oldu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr