Ana Sayfa Projelerimiz E-Devlet Projeleri Online dolum ile daha kolay ulaşım

Online dolum ile daha kolay ulaşım

2 ayda 30 bin yolcu online yükleme yaptı Denizli Büyükşehir Belediyesinin, yaklaşık 2 ay önce başlattığı "Denizli Kart"ların kredi kartı veya banka kartı kullanılarak online yüklemesini 30 bine yakın vatandaş kullandı. Uygulama ile vatandaşlar ulaşımda büyük kolaylık sağladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesinin, yaklaşık 2 ay önce başlattığı "Denizli Kart"ların kredi kartı veya banka kartı kullanılarak online olarak dolum işlemi Denizlililer tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen toplu ulaşımda vatandaşların hayatını kolaylaştıran online dolum sistemi 29 Temmuz 2019 tarihinden bu yana sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu süre zarfında yaklaşık 30 bin Denizlili kent içi toplu ulaşımda kullanılan Denizli Kart'larının yüklemesini kredi kartı ya da banka kartını kullanarak kolay bir şekilde yaptı.

Online yükleme adresi: https://denizlikart.denizli.bel.tr

Yeni online dolum sistemi http://denizli.bel.tr/ adresinde yer alan ‘Denizli Kart TL Yükleme’ butonu, https://denizlikart.denizli.bel.tr/ adresinden ya da android veya IOS işletim sistemine sahip cep telefonları ve tabletlere indirilebilen Denizli Büyükşehir Belediyesi uygulamasındaki Ulaşım Portalı üzerinden gerçekleştiriliyor. Uygulama ile vatandaşlar Denizli Kart'a TL yüklemek için artık bayi ya da dolum noktası aramasına gerek kalmadan online dolum işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Adım adım online dolum

Bilgisayar veya mobil cihazlardan girilerek ister kredi kartı ile isterse banka kartı ile Denizli Kart'a TL yüklenebilen sistem, şu şekilde çalışıyor:
• Denizli Kartınızın üzerinde bulunan 8 haneli kart numarası ile online TL yükleme işlemi yapabilirsiniz.
• Denizli Kart’a yapılan online yüklemeler, ödeme işleminden sonra 10 dakika içinde ve kartınızın araçta ilk kullanımında otomatik olarak aktif hale gelecektir.
• Denizli Kart TL yükleme miktarı 5(beş) TL, 10(on) TL, 20(yirmi) TL, 30(otuz) TL, 40(kırk) TL, 50(elli) TL, 100(yüz) TL ve 150(yüz elli) TL olabilir.
• Denizli Kart Online TL işlemler sonucunda kart bakiyesi en fazla 150(yüz elli) TL olabilir.
• Denizli Kart’a internet üzerinden TL yüklemesi, sadece 3D Secure özelliği aktif olan Kredi Kartları ve Banka Kartları ile yapılabilmektedir.

"Akıllı Şehir Denizli"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 23 ayrı akıllı şehir uygulaması ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Akıllı Şehir Uygulamaları ödülü aldıklarını hatırlatarak, vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak her türlü çalışmayı Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Kısa süre önce hayata geçirdikleri online dolum sisteminin yoğun bir şekilde kullanıldığını ifade eden Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu "Hemşehrilerimizin daha rahat ve konforlu seyahati için gece gündüz demeden gayret ediyoruz. Bu kapsamda Akıllı Şehir uygulamalarımızı da en üst seviyede kullanıyoruz. Birçok vatandaşımız artık yükleme merkezine ihtiyaç duymadan istedikleri yerden Denizli Kart'larına online dolum yapabiliyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Denizlimize yakışanı yaptık, yapmaya da devam ediyoruz."

 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr