Ana Sayfa Projelerimiz E-Devlet Projeleri Denizli’yi hiç böyle görmediniz

Denizli’yi hiç böyle görmediniz

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin son 42 yılda geçirdiği değişimi hava fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor. 1974, 2007 ve 2015 yılında çekilen hava fotoğraflarını adres.denizli.bel.tr ile entegre ederek yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara farklı bir nostalji yaşatıyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ekipleri farklı bir çalışma ile kentin 42 yıllık değişimini hava fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı arşivinden aldığı kentin 1974 yılında çekilen hava fotoğrafını dijitalleştirdi. Dijital ortama aktarılan söz konusu hava fotoğraflarını Denizli’nin 2007 yılındaki ve 2015 yılındaki uydu fotoğrafları ile birleştirerek adres.denizli.bel.tr altında toplayan ekipler farklı bir projeye imza attı. Denizli’nin 42 yıllık değişimini ortaya koyan Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın adres.denizli.bel.tr sitesi ile entegre ederek yayımladığı görüntülerde kentin 1974, 2007 ve 2015 yılındaki hali ayrı ayrı veya seçili bölge üzerinde karşılaştırmalı şekilde takip edilebiliyor.

Kent merkezinde büyük değişim

Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nın uzun uğraşları sonucunda gün yüzüne çıkan çalışma, 1974 yılında 145 bin dolayında olan ve 42 yılda yüzde 400 artarak yaklaşık 615 bini bulan Denizli merkez nüfusunun yaşadığı büyük değişimi de gözler önüne seriyor. Denizli'nin geçmişini merak edenlerin büyük bir heyecanla bakacakları görüntülerde; Delikliçınar, Bayramyeri, Denizli Otogarı, Atatürk Stadyumu gibi kentin önemli noktalarının eski hali, Çamlık, Demokrasi Meydanı, Kınıklı, Yenişehir, Adalet ve Üçler gibi mahallelerdeki yapılaşma, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni projeleriyle gündeme gelen Üçgen Meydanı’nın eski hali ve Üçgen Çarşısı’ndaki ekin tarlaları dikkat çekiyor.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr