Ana Sayfa Projelerimiz E-Devlet Projeleri Denizli Belediyesi İletişimde Engelleri Kaldırdı

Denizli Belediyesi İletişimde Engelleri Kaldırdı

Denizli Belediyesi iletişimdeki engelleri kaldırarak, yaklaşık 1200 işitme engellinin faydalanabileceği, ‘Engelsiz Mesaj’ sistemine geçti.
   Denizli Belediyesi’nin 0 258 265 21 37 numaralı normal telefon hattına cep telefonlarından belediyeden isteklerini, beklentilerini ve taleplerini mesaj yoluyla bildirecek, işitme engellilere belediye tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajla talepleri ve şikâyetleri ile ilgili bilgi verilecek.
   Denizli Belediyesi’nin proje paydaşlığı yaptığı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Türk Telekom Genel Müdürlüğü’nün engellilere yönelik başlattığı ‘İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz’ sosyal sorumluluk projesinin tanıtımı meclis salonunda yapıldı.
   Toplantıya; Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk Telekom Satış Başkanı Mehmet Ali Akarca, Türk Telekom Kamu Satış Direktörü Erkan Musa Mızrak, Türk Telekom Batı Bölge Müdür Yardımcısı Hayati Uluata, Türk Telekom Müşteri Yönetim Direktörü Yasin Yarbay ve Türk Telekom İl Müdürü Osman Karakaş katıldı.
    Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Zolan, Denizli’de engellilere yönelik tüm engellerin ortadan kaldırılması için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.
Denizli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi aracılığı ile tüm engellilerin belediyeden istek ve beklentilerini aldıklarını, çalışmalarını da buna göre yaptıklarını anlatan Başkan Zolan, “Bakanlığımız ve Türk Telekom’un özellikle işitme engellire yönelik başlattığı sosyal sorumluluk projesine ilk dahil olan belediyeyiz. İşitme engellilerimiz kendi kullandıkları cep telefonundan belediyemizin normal telefon numarasına isteklerini, şikâyetlerini ve beklentilerini belediyeye gelmeden istedikleri yerden mesaj yoluyla iletebilecekler. Mesajı alan görevlilerimiz şikâyetleri, istekleri anında ilgili müdürlüklere bildirecek. Mesajı atan engellimize de yine mesaj yoluyla sürekli bilgi verilecek. Bu sistemle ilgili gerekli alt yapımızı oluşturduk.” dedi.
   -PROTOKOL İMZALANDI-
   Konuşmaların ardından Denizli Belediyesi ile Türk Telekom arasında sanal santral protokolü de imzalandı. İmzalanan protokolle birlikte Denizli Belediyesi binasında santral olmayacak. Santralle ilgili tüm cihazlar ve ekipmanlar Türk Telekom Müdürlüğü’nde olacak. Sanal santral sayesinde belediye birimleri arasında şimdilik bulunan 49 hat arasında dahili numaralar ile telefon görüşmeleri ücretsiz yapılacak.
   Denizli Belediyesi'nin sanal santrale geçerek yaklaşık 700 bin liralık santral kurma maliyetinden kurtulduğunu, birimler arası telefon görüşmelerinden de yüzde 30 tasarruf sağlayacağını ifade eden Başkan Zolan, “Belediye olarak Türk Telekom’un alt yapısını kullanmaya karar verdik. Denizli Büyükşehir olduğunda daha da büyüyeceğiz, birimlerimiz artacak. İletişimimizin kesintisiz ve hızlı olması gerekiyor. Bundan böyle belediye binamızda santral olmayacak. Sanal santralimiz Türk Telekom Müdürlüğü'nde olacak. Bu sisteme geçmekle birlikte yeni santral alımından kurtulduk. Sistemle 49 birim hattımız birbirine dahili hat gibi bağlanacak. Bu sayede de telefon görüşmelerimizde yüzde 30 tasarruf yapacağız.” diye konuştu. Türk Telekom Satış Başkanı Mehmet Ali Akarca da Denizli Belediyesi'nin sanal santrale geçen ilk belediye olduğunu söyleyerek, sistemle birlikte Denizli Belediyesi'nin birçok yeniliğe de sahip olacağını söyledi. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk Telekom Satış Başkanı Mehmet Ali Akarca ve Türk Telekom Kamu Satış Direktörü Erkan Musa Mızrak arasında 4 yıllık sanal santral protokolü imzalandı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr