Ana Sayfa Projelerimiz E-Devlet Projeleri Denizli Belediyesi ‘e-Devlet Kapısı’nda

Denizli Belediyesi ‘e-Devlet Kapısı’nda

Denizli Belediyesi ile ilgili her türlü irtibat artık e- devlet ile kurulabilecek. Resmi web sitesi www.denizli.bel.tr üzerinden elektronik belediyecilik hizmeti veren Denizli Belediyesi, artık bu hizmetleri tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan güvenli ve etkin bir şekilde erişimi sağlayan “e-devlet üzerinden de sunmaya başladı.
 Denizli Belediyesi hizmetlerini e-devlet kapısı üzerinden sunmaya başladı. Denizli Belediyesi’nin sunmuş olduğu elektronik hizmetlere vatandaşlar, aynı zamanda kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere tek noktadan, hızlı ve güvenli erişim imkanı veren e-devlet üzerinden de ulaşabilecek. 

Uygulama ile vatandaşlar bu sayfaya girdiklerinde Denizli Belediyesi hakkında bilgiler ve duyurulara ulaşıp, belediye tarafından sunulan elektronik hizmetlerden faydalanabilecekler. e-devlet üzerinden sunulmaya başlanan uygulamalara sürekli olarak yeni verilerin eklenmesi sağlanacak. Böylelikle vatandaşlar e-devlet girdiklerinde sicil bilgisi sorgulama, beyan bilgileri sorgulama, tahsilat bilgileri sorgulama, borç bilgileri sorgulama, bilgi edinme başvuru sorgulamaları yapabileceği gibi bilgi edinme başvurusunda bulunabilecek. Ayrıca çevre vergisi oranları, bina aşınma oranları, arsa rayiç değerleri görülebilecek. Bunun için e-devlet şifresini kullanarak www.turkiye.gov.tr adresinde oturum açmak gerekiyor. Şifre ile giriş yaptıktan sonra Belediye Hizmetleri kategorisinde Denizli Belediyesi’ni seçerek belediye hakkında bilgilere ve duyurulara ulaşabilir, belediye tarafından sunulan elektronik hizmetlerden yararlanabilinir.


Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, kurumsal dönüşüm kapsamında teknolojiye yapılan yatırımların önemli getirilerinden birinin de yeni uygulamaya soktukları e –devlet olduğunu vurgulayarak, “Vatandaşlarımız artık www.turkiye.gov.tr’ye girip, belediyemiz hakkında her türlü işlemi ve sorgulamayı yapabilecek’’ dedi.


Denizli Belediyesi’nin teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini ve bu konuda büyük bir alt yapıya sahip olduklarını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “Teknolojik yatırımlarda ve e-devlet projesine en hızlı uyum sağlayan belediyelerin başında geliyoruz. Bu yolla vatandaşlara daha hızlı ve daha verimli hizmet verilecek. e-devlet bilgi toplumuna geçiş sürecinde önemli bir kilometre taşı. Resmi web sitemiz www.denizli.bel.tr üzerinden elektronik belediyecilik hizmetlerini veren Denizli Belediyesi, artık bu hizmetleri tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan güvenli ve etkin bir şekilde erişimi sağlayan “e-devlet üzerinden de sunmaya başladı. Böylelikle artık vatandaşlarımız belediyeden daha hızlı hizmet alabilecekler” dedi. 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr