Ana Sayfa Projelerimiz E-Devlet Projeleri Gezici Vezne Hizmete Girdi

Gezici Vezne Hizmete Girdi

Denizli Belediyesi, vergi, su faturası ve çevre temizlik gibi belediyeye yapılacak her türlü ödemede ‘fatura ödemek hiç bu kadar kolay olmamıştı’ denilecek bir uygulama başlattı.

        Gezici Vezne uygulamasıyla, özellikle PTT ve tahsilat veznelerinin bulunmadığı mahallelerde fatura ödemede büyük kolaylık sağlandı.   
        Gezici Vezne Aracı’nın bugünkü durağı Karakurt Mahallesi oldu. Araçtan yapılan anonslarla köylülerin belediyeye yapacakları ödemelerini gezici veznede ödeyebilecekleri duyuruldu. Fatura ödemek için belediyeye kadar gelmek zorunda kalan mahalleliler, artık bu dertten gezici tahsilat veznesiyle kurtuldu. 72 yaşındaki Hüseyin Işık dede ve 85 yaşındaki Zehra Yeşilyayla da su faturalarını gezici veznede ödeyenler arasında yer aldı.
       
Işık dede, belediyenin uygulamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha önce belediyeye ya da Kayalık Mahallesi’ne giderek fatura ödemek zorunda kaldıkları söyleyen Işık dede, bundan böyle söz konusu gezici vezneyle ödeme yapacağını kaydetti. Süleyman Çevik (57) de, hizmetin ayaklarına kadar gelmesinden dolayı belediye yetkililerine teşekkür etti. Bu arada mahalle muhtarı Kamil Ateş de faturasını gezici vezneden yatırdı. Karakurt Muhtarı Ateş, köyde birçok yaşlı bulunduğunu belirterek, ‘Başkanımızdan Allah razı olsun. Özellikle bu uygulama yaşlılarımızı sevindirdi’ dedi.
     
Mali Hizmetler Müdürlüğü Vezne sorumlusu Lütfi Çalhan da uygulama hakkında bilgi verdi. Yerel seçimlerin ardından belediyeye bağlanan mahallelerde ve bazı yerleşim birimlerinde uygulamanın başarıyla yürütülmeyi hedeflediklerini kaydederek, ‘Bu yerleşim birimlerimizde PTT ya da fatura ödeme merkezimiz yok. Bu nedenle aracımız bu bölgelerde haftada bir gün hizmet verecek. Her hafta aynı yerde olmasına özen gösterilecek. Böylece insanlarımıza bir alışkanlık kazandırılacak’ dedi.

 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr