Ana Sayfa Projelerimiz Doğalgaz 20.355 konut daha doğalgaza kavuşuyor

20.355 konut daha doğalgaza kavuşuyor

Denizli’de Anafartalar, Dokuzkavaklar, Karşıyaka, Aktepe ve Sümer Mahallerinde doğalgaz çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu kış bölgede 20.355 konutun daha doğalgaza kavuşacağı müjdesini verdi.
Denizli’de Anafartalar, Dokuzkavaklar, Karşıyaka, Aktepe ve Sümer Mahallerinde kapsayan ve geçtiğimiz yıl temeli atılan doğalgaz projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bu kış bölgede 20.355 konutun daha doğalgaza kavuşacağı müjdesini veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, " Doğalgaz ağımızın genişlemesiyle birlikte kentimizin havası her yıl daha da temiz bir hal alıyor" dedi.
Daha temiz bir hava için
Bölgenin önemli bir bölümünde altyapı çalışmaları ile birlikte koordineli bir şekilde doğalgaz çalışmalarının da sürdürüldüğünü dile getiren Başkan Zolan, " Biz geçmişi çabuk unutuyoruz. Hatırlayın bir zamanlar bu şehirde hava kirliliğinden dolayı nefes dahi alınamıyordu. Denizli bir zamanlar hava kirliliğinde Türkiye'de ilk sıralarda yer alıyordu. Denizli yaklaşık 10 yıl önce doğalgaz ile tanıştı. Doğalgaz ağımızın genişlemesiyle birlikte kentimizin havası her yıl daha da temiz bir hal alıyor. Yapılan bu yatırımlarla da hava kalitesinde daha üst seviyelere geleceğiz" dedi.
"Verdiğimiz sözü hiç unutmadık"
Bu bölgede hem altyapı hem de doğalgaz çalışmalarını birlikte sürdürdüklerini dile getiren Başkan Zolan, " Bu bölgede yaşayan insanımıza sözümüz var. Kent merkezinde ne varsa buralarda da olacak demiştik.Biz sözümüzü hiç unutmadık. Verdiğimiz her sözü yerine getirmenin de mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki kış artık hanım kardeşlerimiz bu bölgelerde kömür kovası taşımaktan kurtulacak. İnşallah daha temiz daha nefes alınabilir bir havamız olacak."


Halkımızın desteği bize güç veriyor
Başkan Zolan, "Denizli'nin en ücra köşesinde yaşayan vatandaşımızın şehir merkezinde ne varsa ona sahip olması için çalışıyoruz. Alt yapısıyla, üst yapısıyla, modern tesisleriyle, parklarıyla, yeşil alanlarıyla kentimizin her noktası çok daha yaşanabilir bir hal alacak. Bu gayret ve çalışmalarımız devam ediyor. Doğalgazın kentin her noktasına ulaşması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Vatandaşlarımız biliyor ki bu çalışmalar halkımız, geleceğimiz ve çocuklarımız içindir. Bu yatırımlar 50-100 yıl, insanımızın ihtiyacını karşılayacak çalışmalardır. İnşallah Denizlimizin yarını bugünden daha güzel olacak. Yeter ki birlik ve beraberliğimiz olsun" diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr