Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Çivril, Özdemirci Mahallesi bir ilki yaşıyor

Çivril, Özdemirci Mahallesi bir ilki yaşıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çivril ilçesinin Özdemirci Mahallesi'nde alt yapı hamlesi başlattı. Proje ile daha önce kanalizasyon sistemi bulunmayan Özdemirci Mahallesi’ne 42.000 metre kanalizasyon hattı ve 41.000 metre içme suyu hattı döşeniyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Çivril ilçesinin Özdemirci Mahallesi’nde alt yapı atağı başlattı. Kanalizasyon sistemi bulunmayan ve içme suyu hatları günümüz ihtiyaçlarını karşılamayan Özdemirci Mahallesi sakinlerine nitelikli bir alt yapı hizmeti sunmak için proje hazırlayan DESKİ, kısa bir süre önce çalışmalara başladı. Proje kapsamında daha önce atık su hattı bulunmayan Özdemirci Mahallesi’ne 42.000 metre kanalizasyon hattı ile 41.000 metre içme suyu hattı döşenecek. Projenin tamamlanması ile Özdemirci Mahallesi modern bir alt yapıya kavuşacak.

“Büyükşehir olmanın avantajı hissediliyor”

Denizli’nin büyükşehir statüsü kazanmasıyla birlikte “Kent merkezinde ne varsa ilçelerde de o olacak” sloganıyla yola çıktıklarını anımsatan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bu doğrultuda Çivril ilçesinin Özdemirci Mahallesi’nde alt yapı atağı başlattık. Daha önce atık su hattı bulunmayan mahallemize, ilk defa kanalizasyon sistemi yapıyoruz. Ayrıca eskimiş olan içme suyu hatlarını da baştan aşağı yeniliyoruz. Çalışmaları kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımıza modern bir alt yapı hizmeti sunacağız. Büyükşehir olmanın avantajını Denizli’de yaşayan her vatandaşımız yatırımlarımızla hissediyor” diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr