Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Çivril-Çıtak’a dev alt yapı hamlesi

Çivril-Çıtak’a dev alt yapı hamlesi

Çivril ilçesinin Çıtak Mahallesi'nde alt yapı atağı başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, atık su hattı olmayan bölgeye 25.000 metre kanalizasyon hattı ile 15.000 metre içme suyu hattı döşeyecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Kentimizin her noktasında alt yapıyla ilgili ne sorun varsa, ne ihtiyaç varsa gidereceğiz” dedi.
Denizli’de kent merkezi ile birlikte ilçelerin tamamında dev yatırımlara imza atan Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Çivril ilçesinin Çıtak Mahallesi'nde alt yapı atağı başlattı. Atık su hattı bulunmayan Çıtak’a modern anlamda bir kanalizasyon sistemi kurmak için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi DESKİ, projenin tamamlamasının ardından yapım çalışmalarına başladı. Kent merkezi ve ilçelerin tamamında devam eden modern alt yapı hamlesi kapsamında Çıtak Mahallesi’ne 25.000 metre kanalizasyon hattının yanında 15.000 metre içme suyu hattı döşenecek. Toplamda 40.000 metrelik hat içeren projenin tamamlanmasının ardından Çıtak Mahallesi sakinleri modern bir alt yapıya kavuşmuş olacak.

Çıtak modern alt yapıya kavuşacak ”

Denizli’de olduğu gibi Çivril merkez ve mahallelerinde de alt yapı çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, “Kentimizin her noktasında alt yapıyla ilgili ne sorun varsa ne ihtiyaç varsa gidereceğiz. Hedefimiz alt yapıda kent genelinde aynı standardı yakalayarak insanımızın tüm dertlerine çare olmak. Bu kapsamda Çıtak Mahallemize toplamda 40.00 metrelik içme ve atık su hattı döşüyoruz. Bu proje hayata geçtiğinde mahalle sakinlerimiz modern bir alt yapı ağına kavuşmuş olacak. Şimdiden hayırlı olsun. Denizlimiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr