Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Pamukkale-Uzunpınar’ın 40 yıllık alt yapısı yenileniyor

Pamukkale-Uzunpınar’ın 40 yıllık alt yapısı yenileniyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Pamukkale ilçesinin Uzunpınar Mahallesi’nde alt yapı yenileme çalışması gerçekleştiriyor. 22.000 metre içme suyu ve 23.000 metre kanalizasyon hattı döşenecek Uzunpınar Mahallesi’nin 40 yıllık alt yapısı yenilenecek.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Pamukkale ilçesinin Uzunpınar Mahallesi’nde yaşanan alt yapı ihtiyacını gidermek için çalışma başlattı. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Uzunpınar’da yaşanan içme suyu sıkıntısı ve alt yapı sorununa yönelik yaptığı incelemede mahallenin içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yaklaşık 40 yıl önce döşendiğini tespit ederek, boru çaplarının küçük olduğunu ve bölgedeki alt yapının artan nüfus ihtiyacını karşılayamadığını belirledi. Bunun üzerine Uzunpınar’a modern şartlarda alt yapı hizmeti getirmek için çalışma başlatan Büyükşehir DESKİ, bu kapsamda Uzunpınar Mahallesi’ne toplamda 22.000 metre içme suyu hattı ile 23.000 metre kanalizasyon hattı döşeyecek.

“Çok yol kat ettik”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir DESKİ’nin yeni kurulan büyükşehir belediyeleri arasında örnek bir kurum olduğunu belirterek, "Bugüne kadar yapılamaz gibi görünen birçok soruna çare olup halkımızın daha rahat ve konforlu yaşaması için çok yol kat ettik” dedi. Vatandaşların daha temiz, nitelikli ve kaliteli içme suyuna kavuşması için ihtiyaç olan her bölgede çalışmaların süreceğini vurgulayan Başkan Zolan, “Bu çalışmayla Uzunpınar’ın alt yapısını baştan aşağı yeniliyoruz. Mahallemizde eskiyen su borularının tıkanmasından dolayı yaşanan arızalar artık olmayacak. Vatandaşımız modern bir alt yapıya kavuşacak. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr