Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri 40 yıllık alt yapı yenileniyor

40 yıllık alt yapı yenileniyor

Büyükşehir DESKİ Acıpayam ilçesinin Yeşildere ve Kumafşarı mahallelerinde alt yapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Projeyle Yeşildere Mahallesi’nin 40 yıllık alt yapısı yenilenirken, Kumafşarı Mahallesi’nin bazı bölgelerine kanalizasyon hattı döşenecek.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü Acıpayam ilçesinin Yeşildere ve Kumafşarı mahallelerinde yaşanan alt yapı sorunlarını çözmek için çalışma başlattı. Yeşildere Mahallesi’nde yaşanan su sıkıntısına son vermek için proje yürüten Büyükşehir DESKİ ekipleri yaptıkları incelemelerde, Yeşildere Mahallesi’nin içme suyu hatlarının 40 yıl önce döşendiğini, boru çaplarının küçük olduğunu ve bölge ihtiyacını karşılayamadığını tespit etti. Mahalleye dünya standartlarında alt yapı hizmeti vermek için harekete geçen Büyükşehir DESKİ; başlatmış olduğu çalışmalarla abone bağlantılarını yenileyerek, mahalleye 6.000 metre uzunluğunda içme suyu hattı döşeyecek.

Kumafşarı’na kanalizasyon hattı

Büyükşehir DESKİ Acıpayam ilçesi yatırımları kapsamında Kumafşarı Mahallesi’nde kanalizasyon çalışması başlattı. Projeyle mahallede kanalizasyon hattı olmayan Esentepe Küme Evleri mevkiinde1500 metre kısmi kanalizasyon hattı döşenecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr