Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Büyükşehir DESKİ çevre yatırımlarında hız kesmiyor

Büyükşehir DESKİ çevre yatırımlarında hız kesmiyor

Köylerin şehirlerdeki yaşam standartlarına kavuşup çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için kurulan ancak enerji maliyetleri ve bakım masrafları nedeniyle uzun süre atıl durumda kalan 19 paket arıtma tesisini geçen yıl yeniden aktif hale getiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, söz konusu tesis sayısını artırmaya devam ediyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, özellikle su kaynaklarının kirletilmesini önlemek amacıyla köylerde inşa edilen ancak maliyetleri nedeniyle çalıştırılamayan 19 paket atıksu arıtma tesisini yeniden faaliyete geçirmesinin ardından çevre yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda DESKİ Genel Müdürlüğü, daha az yatırım ve işletme maliyeti bulunan ayrıca uzaktan kontrol sistemi ile daha kolay işletilebilen 5 adet daha paket atıksu arıtma tesisi kurulması için başlattığı çalışmada sona geldi. Acıpayam Eskiköy, Bozkurt Çambaşı,Çardak Gemiş, Çal Dayılar ve Çivril Beydilli Mahallesi’ne kurulması planlanan kompak sistem paket atıksu arıtma tesislerinin kendi içinde havalandırma, çökertme ve tahliye işlemlerini bir arada yapabildiği ifade edildi.

Sağlıklı bir gelecek için

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, uzun süredir atıl durumda olan 19 adet paket atıksu arıtma tesisini geçen yıl yeniden faaliyete geçirdiklerini hatırlattı. Büyükşehir Belediyesi’nin doğa ve çevreye olan hassasiyetinin Türkiye’ye örnek olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, çevre konusundaki çalışmaların artarak sürdürüldüğünü, bu kapsamda 5 adet daha yeni tesisin kentin öncelikli ihtiyacı olan noktalarına kurulduğunu anlattı. Denizli halkının sağlıklı ve huzurlu yaşaması için gece gündüz demeden çalıştıklarını kaydeden Başkan Zolan, “Görevde kaldığımız süre içerisinde ‘bir fazla eser daha nasıl bırakırız’ amacıyla Denizlimizin her köşesinde çalışmaya devam ediyoruz. Daha temiz ve sağlıklı bir gelecek için olağanüstü çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr