Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Acıpayam Alcı’nın içme suyu sorunu çözülüyor

Acıpayam Alcı’nın içme suyu sorunu çözülüyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam İlçesi Alcı Mahallesi’nin Büyükharım, Sarıot, Yıkıntı ve Bozyer mevkilerinin içme suyu ihtiyacı için 20.000 metre içme suyu isale hattı ile 1 adet içme suyu deposu inşa edecek.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, merkez ve ilçeler olmak üzere kentin tüm noktalarındaki alt yapı yatırımlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Denizli Büyükşehir DESKİ, bu kapsamda Acıpayam İlçesi Alcı Mahallesi’nin Büyükharım, Sarıot, Yıkıntı ve Bozyer mevkilerinin ihtiyacı olan modern standartlarda içme suyu sağlamak için çalışmalara başladı. Büyükşehir DESKİ’nin kısa zaman içerisinde hayata geçireceği projeyle bölgeye 1 adet içme suyu deposu inşa edilecek. Bunun yanında 20.000 metre içme suyu isale hattı döşenecek bölgenin içme suyu sorunu da tamamen giderilecek.

“İhtiyaç öncelikli proje üretiyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin her bölgesinde ihtiyaç önceliğine göre proje ürettiklerini kaydederek, “Kent merkezinde yaşayan insanlarımızın sahip olduğu standartları şehrimizin her noktasında da hayata geçirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Alt yapıda hedefimiz kent genelinde aynı standardı yakalamak. Bunun için çabalıyoruz” dedi. Alcı’nın içme suyu sorununu çözmek için çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Zolan, “Daha güzel bir Denizli için gece gündüz çalışıyoruz. Bölgemizin içme suyu sorununu çözecek 1 adet içme suyu deposu ve 20.000 metre içme suyu isale hattı şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr