Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Kuyucak’ın 40 yıllık içme suyu hattı yenilendi

Kuyucak’ın 40 yıllık içme suyu hattı yenilendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam'ın Kuyucak Mahallesi’nde 40 yıl önce döşenen içme suyu isale hatları ile kaynaklarını yeniledi. İçme suyu kaynaklarındaki su gözlerinin tıkandığı ve bu nedenle debinin azaldığı belirlenirken, bundan dolayı bölgede sık sık su kesintilerinin yaşandığı tespit edildi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, 30 Mart 2014 yerel seçimlerin ardından kent genelinde başlattığı çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda, Acıpayam'ın Kuyucak Mahallesi sakinlerinin içme suyu sorununa çözüm bulmak için çalışma başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, yaptığı incelemede bölgenin içme suyu isale hatlarının 40 yıl önce döşendiğini, ömrünü tamamlayan şebeke nedeniyle sık sık arıza ve su kesintilerinin yaşandığını belirledi. Yapılan projenin ardından çalışmalara başlayan DESKİ, 40 yıl önce açılan Yayla, Almalıpınar ve Manasır içme suyu kaynaklarındaki su gözlerinin tıkandığını ve bu nedenle içme suyu debisinin azaldığını tespit etti. Bölgede bu nedenden dolayı sürekli su kesildiği ifade edilirken, yaşanan içme suyu sıkıntısından dolayı su depolarına, sondaj kuyularından sürekli takviye yapıldığı işaret edildi.

6.100 metre içme suyu hattı yenilendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin kısa süre önce tamamladığı proje ile Kuyucak Mahallesi'nde toplam 6 bin 100 metre içme suyu isale hattı yenilenip, sondaj kuyusu da devreden çıkarılarak buradaki elektrik sarfiyatına da son verildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin çalışması ile bölgedeki su kesintilerinin tamamen ortadan kalktığı ifade edilirken, Kuyucak sakinleri Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr