Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Ören ve Köke'nin içme suyu sorunu çözüldü

Ören ve Köke'nin içme suyu sorunu çözüldü

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Acıpayam İlçesi'nin Ören ve Köke Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sorununu çözdü.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Acıpayam İlçesi'nin Ören ve Köke Mahallesi'ndeki içme suyu sorununa neşter vurdu. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Acıpayam'ın Köke Mahallesi'ndeki Salavat Mevkii'nden gelen cazibeli içme suyu hattının sık sık arıza yapmasından dolayı su kesintileri yaşandığını belirleyerek, çalışma başlattı. Bu kapsamda, 1978 yılında yapılmış olan mevcut içme suyu hattının 1.500 metrelik kısmındaki borular genişletilerek bölgedeki içme suyu sorunu çözüldü. Köke Mahallesi'nde kanalizasyonu olmayan 4 hane için de 200 metre hat döşendi. Ayrıca mahalle meydanında, yağışlardan sonra oluşan su birikintilerini önlemek için 200 metre yağmur suyu hattı döşendi.

İçme suyu hatları yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin Acıpayam'ın Ören Mahallesi'nde ise eskiyen ve yeni yerleşim yerlerine içme suyu hattı döşenmesi kapsamında başlatılan projede, Karapınar Mevkii kaynağında drenaj çalışması başlatıldı. Bölgeye 700 metre içme suyu hattı döşendi. Ören Mahallesinin Bağarası Mevkiindeki yerleşim yerlerinin içme suyu sorunu için de 600 metre hat döşendi. Bunun yanında uzun yıllar önce imece usulü ile yapılan Karcıderesi ve Çataloluk kaynaklarında drenaj çalışması ve isale hattı yapılacağı ifade edildi.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr