Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Alt yapıda ikinci dev hamle başladı

Alt yapıda ikinci dev hamle başladı

Denizli'de Yüzyılın Dev Altyapı Projesini başarıyla tamamlayıp, kentin büyük bir bölümünü Avrupa standartlarında bir alt yapıya kavuşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar, Mehmetçik ve Siteler Mahalleleri'nin altyapısını baştan aşağı değiştirecek projesini başlattı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törende, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Sayın Bakanımızın başkanlığında başlanan o yürüyüşte Denizlimizin her yerinde hizmet destanları yazıldı. Bugünde aynı anlayışla, aynı güzellikle, aynı yürüyüşle hizmet destanlarını devam ettiriyoruz" dedi.
Yüzyılın Dev Altyapı Hamlesi'ni başarıyla tamamlayıp, kenti Avrupa standartlarında alt yapıyla tanıştıran Denizli Büyükşehir Belediyesi, Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar, Mehmetçik ve Siteler Mahallelerini kapsayan dev alt yapı projesinin temelini attı. Deliktaş Mahallesi Hacı Hasan Cami önünde düzenlenen temel atma törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Vekili Ekrem Büyükata, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Zolan, burada yaptığı konuşmada, uzun yıllardan beri bölgenin ihtiyacı olan alt yapı projesinin bugün başlatılacağını belirterek, "Sayın Bakanımızın başkanlığında başlanan o yürüyüşte Denizlimizin her yerinde hizmet destanları yazıldı. Girilmedik sokak, cadde kalmadı. Bugünde aynı anlayışla, aynı güzellikle, aynı yürüyüşle hizmet destanlarını devam ettiriyoruz. Biz hiçbir zaman gündelik iş yapmadık, hiçbir zaman göz boyama yapmadık ve kalıcı işlerle, köklü işlerle uğraştık. İnsanımız için 50 yıl, 100yıl, 200 yıl hizmet edecek olan kalıcı eserler yapmak amacıyla bugüne kadar gayret gösterdik. Bugünde o eserlerin bir tanesi olan içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı temel atma törenini gerçekleştiriyoruz" dedi.

Evleri su basmayacak

Proje ile 201 kilometre içme suyu hattının tamamen değişeceğini vurgulayan Başkan Zolan, "Artık eski hiçbir içme suyu hattı kalmayacak. İçme suyu hatlarımız sağlığa olumsuz etkileyecek herhangi bir sıkıntı yaşatmayacak. 165 kilometre kanalizasyon hattı döşeyeceğiz. Artık eskisinden hiç bir santimetre kanalizasyon hattı kalmayacak. Baştan aşağı yenilenecek. Hiçbir yerde eski hatlar kullanılmayacak. Bu bölge yağmur suyu hattıyla tanışmamıştı. Izgaralar kanalizasyon hatlarına bağlıydı. Hafif bir yağmurda bile o kanalizasyon hatlarının kaldırmaması sonucu evlerin bodrumlarında, işyerlerimize sular basıyordu, hem de kirli sular basıyordu. Artık bundan sonra Deliktaş, Fatih İncilipınar, Cumhuriyet Mahallesi'ne, şehrin merkezinde 2009'da başlatılan alt yapı projesinde ne yapıldıysa inşallah burada o yapılacak. Yağmur suyu hatlarıyla beraber evleri su basmayacak. Toplam 38 kilometre yağmur suyu hattı döşeyeceğiz. Allah kazasız belasız bu işi yapmayı; hep beraber başta Sayın Bakanımızın önderliğinde çalışma arkadaşlarımızla birlikte yapmayı nasip etsin" diye konuştu.

"Toz-çamur olacak"

Alt yapının zor iş olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Alt yapı yaparken toz, çamur olur, çok şikayetler oluşur. Ama biz 2014 seçimleri öncesi bir çok yerde anlaştık. 'Toz-çamur olacak razı mısınız?' dediğimizde hep beraber 'razıyız' dedik. Onun için sizlere rahatsızlık vereceğiz. Toz olacak, çamur olacak. Belki yazın pencerenizi açamayacaksınız, kışın çamur olacak ama o mücadelenin yatırımın sonunda inşallah güzellikler olacak." Alt yapı tamamlandığında Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile beraber üst yapıya başlayacaklarını ifade eden Başkan Zolan, "Baştan aşağı kaldırımlar, sokaklar, caddeler sıfırdan yapılacak, Delikliçınar'da ne varsa aynısı bu bölgelerimizde de olacak. İnşallah bundan sonra Dokuzkavaklar, Anafartalar, Sevindik Mahallesi'ne doğru bu alt yapımızı yapmaya devam edeceğiz. Yeter ki birlikteliğimiz olsun, yeter ki kol kola girip işbirliği yapalım Allah yolumuzu açık etsin, inşallah bu işlerin altından hep beraber kalkalım. Temennimiz odur" dedi.

"Biz verdiği sözleri unutanlardan değiliz"

Bakan Zeybekci ise, Denizli'nin yaşadığı değişimi anlatarak, şöyle dedi: "Değerli kardeşlerim şundan emin olun dünyayı geziyoruz. Dünyayı gezdiğimiz zaman şunu söylüyoruz: 'Dünyanın en güzel şehri Denizli.' Bundan emin olun. Şehir merkezinden buraya doğru geldikçe de inşallah 'dünyanın en güzel şehrinin en güzel mahallesi bizim mahalle' diyeceksiniz" dedi. Bakan Zeybekci, konuşmasını şöyle tamamladı: "Biz verdiği sözleri unutanlardan değiliz. Allah'a hamdolsun verdiğimiz hiçbir sözü unutmadık. Bir söz verdik iki yaptık, iki söz verdik dört yaptık. Şimdi sağolsun Osman Bey kardeşimiz aynısını yapıyor. Allah bizi muhtaç etmesin, mahcup etmesin ve pişman etmesin. İnşallah verdiğimiz sözleri tutmaya devam edeceğiz hep beraber. 2004 yılında geldik buraya bu mahallelerde dedik ki, 'Denizli hak ettiğini alacak.' Denizli hak ettiğini aldı mı? Aldı. 2009'da yine geldik dedik ki, 'Denizli Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak, dünya şehri olacak' dedik. Oldu mu? Oldu. 2011'de bu kardeşiniz yeniden geldi buraya dedi ki, 'Denizli siyasetin lider şehirlerinden biri olacak.' Oldu mu? Bütün Türkiye'ye örnek oldu. Bir zamanlar Dünya Bankasından Ekonomi Bakanı gönderilen Türkiye Cumhuriyeti'nin Ekonomi Bakanı sizin kardeşiniz. Sizin hizmetkarınız." Konuşmaların ardından Bakan Zeybekci, Başkan Zolan ve beraberindekiler dualar eşliğinde, Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar, Mehmetçik ve Siteler Mahalleleri'ni kapsayan içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu olmak üzere toplamda 400 kilometrenin üzerindeki alt yapının temelini attı.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr