Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Cankurtaran’a dev içme suyu yatırımı

Cankurtaran’a dev içme suyu yatırımı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Cankurtaran Mahallesi’nin daha nitelikli ve sağlıklı suya kavuşması için 4 yeni drenaj, 2 içme suyu deposu ve 15 bin 800 metre içme suyu hattı projesine başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir olduktan sonra Denizli'ye 200 kilometrenin üzerinde içme suyu hattı döşendiğini söyledi.
30 Mart'ın ardından Denizli genelinde hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Cankurtaran Mahallesi'nde sık sık meydana gelen içme suyu hattı arızaları nedeniyle vatandaşların yaşadığı sıkıntıya son vermek için harekete geçti. Cankurtaran Mahallesi’ndeki mevcut su kaynaklarının uzun yıllar önce; köy statüsündeyken imece usulü yapıldığı ve iletim hatlarının açıktan gittiğini belirleyen DESKİ, yerleşim alanlarının artmasından dolayı, mevcut içme suyu depoların yetersiz geldiğini de tespit etti. Bunun üzerine Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Cankurtaran Mahallesi'nin nüfus projeksiyonuna göre içme suyu deposu ve isale hattı projelerini ve ihale sürecini tamamlayarak çalışma başlattı. Yapılan projeye göre; mevcut içme suyu kaynaklarının ve drenajlarının iyileştirilmesi, 4 ilave drenaj hattı yapım çalışmaları ve Çöke Mevkii'nde bulunan 100 metreküplük içme suyu deposunun yerine 2000 metreküplük depo yapım çalışması başladı. Bunun yanında 40 metreküplük Kızılbel ve 100 metreküplük Karapınar eski depoların yerine yine Karapınar Mevkii'nde 1000 metreküplük içme suyu deposu yapım çalışmalarının ise devam ettiği kaydedildi. Proje kapsamında toplam 15 bin 800 metre olmak üzere çeşitli çaplarda içme suyu isale hattı imalat sürecinin hızla devam ettiği ifade edildi.

200 kilometrenin üzerinde içme suyu hattı döşendi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir olduktan sonra kent genelinde 200 kilometrenin üzerinde içme suyu hattı, 65000 metre kanalizasyon ve 11000 metre yağmur suyu hattı döşendiğini işaret ederek, her gün yeni alt yapı yatırımını şehre kazandırdıklarını ifade etti. DESKİ olarak Denizli'nin en ücra köşesine dahi hizmet verdiklerini kaydeden Başkan Zolan, şöyle konuştu: "İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yanında 14 adet sondaj kuyusu, 108 adet içme suyu deposu tadilatı, tamirat ve temizlik işlerinin yanı sıra 106 adet derin kuyuya yeni pompa takılmıştır" dedi. Alt yapı yatırımlarının ihtiyaç olan tüm bölgelerde devam edeceğini ifade eden Başkan Zolan, "2015'de çok daha büyük alt yapı yatırımlarını kentimizle buluşturacağız. Hedefimiz alt yapıda kent genelinde aynı standardı yakalamak."


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr