Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Büyükşehir sorunları tek tek çözüyor

Büyükşehir sorunları tek tek çözüyor

30 Mart'ın ardından kent genelinde hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sorunlarını tek tek çözüyor. Büyükşehir Belediyesi Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Bekilli ilçesinin Bükrüce Mahallesi'ndeki içme suyu sorununu çözdü. Bükrüce Mahallesi'ndeki su borularının neredeyse tamamen kireçlenip tıkanmış olması görenleri şaşırttı.
30 Mart'ın ardından kent genelindeki tüm alt yapı hizmetlerini vermeye başlayan Büyükşehir Belediyesi, Denizli merkez ile birlikte tüm ilçe ve mahallelerin sorunlarına da çözüm buluyor. Mahalle statüsüne kavuşmadan önce içme suyu sorunu yaşayan Bekilli İlçesinin Bükrüce Köyü sakinleri, sularının yetersiz geldiğini belirterek, konuyu Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a iletti. Başkan Zolan'ın talimatı üzerine konuyla ilgili çalışma başlatan DESKİ İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Bükrüce Mahallesi'nde yaptığı incelemede, sorunun basınç ve içme suyu hattındaki kireçlenme nedeniyle yaşandığını tespit etti. İçme suyu borularında, kireçlenme nedeniyle yaşanan tıkanıklık görenleri şaşırtırken, DESKİ mahalledeki 3 kilometrelik içme suyu hattını değiştirdi. Eski boruların neredeyse tamamının kireçlenme nedeniyle tıkandığı görülürken, DESKİ su borusu çapını 63'den 90'a çıkarttı. Bükrüce Mahallesi'nin 250 abonesi de yenilendi.

"Sağlık her şeyden önce gelir"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 30 Mart'tan önce düzenledikleri ilçe gezilerinde, köy köy belde belde vatandaşların sorunlarını dinlediklerini hatırlattı. Söz konusu ihtiyaçların her birini kayıt altına alıp öncelik sırasına göre yerine getirdiklerini vurgulayan Başkan Zolan, Bükrüce Mahallesi'ndeki su borularının neredeyse tamamen kireç tuttuğuna dikkati çekerek, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm hizmetlerimizde önceliğimiz insan olacaktır. Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önce gelir" dedi. Başkan Zolan, "Denizli merkezde ne varsa kentimizin en ücra köşesinde de aynısı olacak' anlayışıyla çalışmalarımız devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Denizli'nin her noktasındaki ihtiyaçlar öncelik sırasına göre giderilecek." diye konuştu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr