Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Bağbaşı’na yağmursuyu hattı oluşturuluyor

Bağbaşı’na yağmursuyu hattı oluşturuluyor

Denizli Belediyesi, alt yapı yatırımlarını sürdürüyor. Bağbaşı’nda, alt yapı yetersizliği nedeniyle küçük yağmurlarda bile sele yol açan faktörlerin ortandan kaldırılması için büyük çapta yağmursuyu hattı oluşturuluyor.
Belediye, 2009 Yerel Seçimleri’nin ardından belediyeye bağlanan 13 belde ve 10 köye yatırım yağdırmaya devam ediyor. Bu kapsamda kent merkezinde ne varsa merkeze bağlandıktan sonra her biri birer mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde de aynısının olabilmesi için yeni yeni projeler uygulamaya konuluyor.
Birçok mahalle yatırım alanında altın çağını yaşarken bazı mahalleler de bundan en üst şekilde faydalanmaya başladı. Bağbaşı da bundan nasibini aldı. Denizli Belediyesi, topoğrafik yapısı gereği her an sel tehlikelerine açık olan Bağbaşı’nda büyük projeyi başlattı. Bağbaşı’nın tamamını ilgilendiren yağmursuyu hattı yapımı için yakında kazma vurulacak. Belediye, biri 19 km diğeri ise 24 km uzunluğunda yağmursuyu hattı yapımını işini 2 farklı şekilde ihale etti. Denizli Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü’ndeki ihaleye firmalar tekliflerini sundu. İhale Komisyonu, tekliflerin alınmasının ardından ihalenin ilk bölümünü tamamladı. 2. bölümde ise komisyon gerekli incelemenin ardından kazanan firmayı belirleyecek. 5 gün içinde yer teslimi yapılarak Bağbaşı’nın yağmursuyu sorunu, bir daha yaşanmamak üzere tarihe karışacak.
Bu arada, alt yapı çalışmasıyla birlikte doğalgaz hatlarının yapımına da başlanıp Bağbaşı’nda hem yağmursuyu hem de doğalgaz hattı oluşturulması sağlanmış olacak.

Çakmak Deresi ıslah edilirken çevrenin dere bağlantılı Göveçlik Yol Kavşağı’nın bulunduğu bölgenin de yağmursuyu hattı yapılarak sorun çözülecek.
Bölgedeki alt yapı sorununun ortadan kaldırılması için Denizli Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nde ihale düzenlendi.
Çakmak Deresi Göveçlik Yol Kavşağı Yağmursuyu Hatları Yapım işi ihalesine, 3 El Müh. Müş. Har. İnş. Tah. Turz. Hayvan Fah. İthal. İhracat San. Şti, Laloğlu Nak. İnş. Müh. San. Tic. A.Ş, Yılmaz Beton San. Tic. A.Ş ve Akça Hazır Beton San. Tic. A.Ş, yetkilileri katıldı.
İhale Komisyonu Başkanı Vehbi İyiker, teklif mektuplarını açtı. Komisyon, ihaleye girmek için firmaların teslim ettiği evrakları inceledi. Komisyon Başkanı İyiker, her firmanın verdiği birim fiyatları okudu. Buna göre, 3 El Mühendislik 2.034.908, Laloğlu Nakliyat Ltd. Şti 2.153.830, Yılmaz Beton 2.968.330 ve Akça A.Ş 1.997.806 lira teklif verdi.
Tekliflerin alınmasının ardından ihalenin ilk aşaması tamamlanmış oldu. İhale Komisyonu ihalenin 2. aşamasında değerlendirme yaparak kazanan firmayı belirleyecek. Çakmak Deresi Göveçlik Yol Kavşağı Yağmursuyu Hatları Yapım işi, 4 ayda tamamlanacak. Böylece, yıllarca küçük yağmurlarda bile sele yol açan dere ıslah edilmiş olacak ve 3,29 km uzunluğundaki yağmursuyu hattı inşa edilerek sorun kökten çözülecek.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr