Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Alt yapının yetersiz olduğu bölgeler için ilk adım atıldı

Alt yapının yetersiz olduğu bölgeler için ilk adım atıldı

Kent Merkezi’nde alt yapıya ilişkin tüm çalışmaları tamamlayan Denizli Belediyesi, alt yapı eksiklilikleri bulunan ve mevcut alt yapının yetersiz olduğu bölgelere de hizmet götürmek için ilk adımı attı. Temelsu A.Ş ile yapılan sözleşmeyle proje ve müşavirlik hizmeti alacak olan Denizli Belediyesi böylece alt yapı uygulama alanını genişletecek.
Denizli Belediyesi kent merkezinde başarıyla uyguladığı alt yapı uygulama alanını genişletecek. Alt yapı eksiklilikleri bulunan ve mevcut alt yapının yetersiz olduğu bölgelere de hizmet götürmek için ilk adımı atan Denizli Belediyesi, Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş ile yapılan sözleşmeyle proje ve müşavirlik hizmeti alacak. Alt yapı uygulama alanını genişletme kararı alan Denizli Belediyesi, Dünya Bankası ve İller Bankası aracılığıyla gerçekleştirilecek yatırımlar için Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş ile proje ve müşavirlik sözleşmesi imzaladı.

Başkanlık makamındaki imza töreninde sözleşmeye Denizli Belediyesi adına Başkan Osman Zolan, Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş adına Genel Müdür Yardımcısı Burçin Çetin imza attı.

Yaklaşık 300 bin kişinin yaşadığı Denizli kent merkezinde alt yapıya ilişkin tüm çalışmaları bitirdiklerini dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, yapılan sözleşme ile alt yapı eksiklilikleri bulunan ve mevcut alt yapının yetersiz olduğu bölgelere de hizmet götürmek için ilk adımı attıklarını söyledi. Dünya Bankası ve İller Bankası aracılığıyla gerçekleştirilecek yatırımların Denizli’nin önemli bir sorununu ortadan kaldıracağına dikkat çeken Başkan Zolan, “ Kent merkezinde yaklaşık 300 bin kişinin yaşadığı bölgede içme suyu, yağmur suyu, atık su ve kanalizasyon hatlarını yeniledik. Bizimle birlikte diğer kurumlarda Kentgaz, Aydem Türk Telekom’da çalışmalarını tamamladı. Ancak alt yapının sorunlu olduğu bölgeler sadece kent merkezi ile sınırlı değil. Şimdi uygulama alanımızı genişletiyoruz. Alt yapı eksiklilikleri bulunan ve mevcut alt yapının yetersiz olduğu bölgelere de hizmet götürmek için ilk adımı attık. Bununla ilgili müşavirlik proje ve detayların hazırlanması için ihale yaptık ve şimdi de bu işler için Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş ile sözleşme imzalıyoruz. Firmayı tebrik ediyorum. Umarım Denizli için güzel bir çalışma olur. Övünebileceğimiz güzel yatırımlar gerçekleşir. Her iki tarafa da hayırlı olsun” dedi.


Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş adına sözleşmeye imza atan Genel Müdür Yardımcısı Burçin Çetin ise sözleşmenin tüm taraflar için hayırlı olmasını diledi ve Denizli’nin iyi bir çalışma çıkması için var güçleri ile çalışacaklarını söyledi.


İmzalanan sözleşme kapsamında içmesuyu, atıksu ve yağmursuyu SCADA tasarımları ve ihale belgeleri hazırlığı sonrası altyapı yapımı daha önce tamamlanan bölgelerin çevresinde fiziksel kayıp, kaçak yetersizliklerin fazla olduğu bölgelerde içme suyu, atık su ve yağmursuyu şebekelerinin inşaat kontrollüğü hizmetleri verilecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr