Alt Yapı Projeleri

 
Bekilli-Kutlubey’in içme suyu hatları yenileniyor 12.12.2023
Bekilli ilçesinin Kutlubey Mahallesi’nde altyapı atağı başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, bölgeye 23.500 metre içme suyu hattı döşeyecek. Yenilenen altyapının uzun yıllar hizmet edeceğini vurgulayan Başkan Zolan, “Denizli’mize güzellikler katmaya devam edeceğiz” dedi.
Büyükşehir DESKİ’den 13 mahallenin su sorununa neşter 18.11.2023
Çal, Baklan ve Çivril ilçelerine bağlı 13 mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılamak için 2 sondaj kuyusu açarak, 60 litre/saniye kaynak bulan Büyükşehir Belediyesi DESKİ, bölgeye 7.650 metre iletim hattı döşeme çalışmasına başladı.
Büyükşehir çevre dostu yatırımlarına devam ediyor 16.11.2023
Çevre dostu yatırımlarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Çivril ilçesinin Kocayaka Mahallesi’nde 1.012 kişi kapasiteli doğal atık su arıtma tesisi inşa ediyor.
Büyükşehir DESKİ’den Tavas-Sarıabat’a 15.250 m içme suyu hattı 10.10.2023
Tavas ilçesinin Sarıabat Mahallesi’nde altyapı atağı başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, bölgeye 15.250 m içme suyu hattı döşeyecek.
BÜYÜKŞEHİR ASIRLIK HİZMETLERE İMZA ATIYOR 07.10.2023
10 bin ton kapasitesi ile kentin en büyüğü olacak Çakmak İçme Suyu Deposu ile yapımı tamamlanan 5 bin tonluk Gümüşler İçme Suyu Deposunu inceleyen Başkan Osman Zolan, devasa tesislerin Denizli’nin 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılamak için hayata geçirdikleri Akbaş Barajı’ndan kent merkezine getirilen suların dağıtım merkezi olacağını söyledi.
Büyükşehir DESKİ’den Tavas-Nikfer’de altyapı atağı 06.09.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Tavas ilçesinin Nikfer Mahallesi’nde ömrünü tamamlayan içme suyu hatlarını baştan aşağı yenileme çalışmalarına başlayarak altyapı atağı başlattı. Vatandaşların modern bir alt yapıya kavuşması için bölgeye Büyükşehir DESKİ tarafından 65.500 metre içme suyu hattı döşenecek.
Büyükşehir DESKİ’den Belevi’ye yeni su kaynağı 14.11.2022
İçme suyu kaynaklarının debisinin azalmasına karşı önlemlerini artıran Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çal ilçesinin Belevi Mahallesi’nde açtığı sondajdan 16 litre/sn debiye sahip içme suyu kaynağı buldu.
40 yıllık içme suyu hatları yenileniyor 03.11.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ 1980’li yıllarda yapılmasından dolayı sık sık arızalara neden olan MESKA evlerinin içme suyu hatlarını baştan aşağı yenileniyor. Vatandaşlarla bir araya gelerek müjdeli haberi veren Başkan Zolan, “Söz verdik yapıyoruz” dedi.
Büyükşehir'den alt yapıda yatırıma devam 13.10.2022
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, suya ulaşmada zorluk çeken, uzun yıllar önce yapılmış altyapı hatlarında sık sık arıza sebebiyle susuz kalan muhtelif mahallelerde içme suyu hatlarının yenilenmesi için açılan ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzaladı. Sözleşme ile 183 milyon liranın üzerinde alt yapı yatırımı yapacaklarını belirten Başkan Zolan, su sıkıntısı yaşayan mahallelerde içme suyu hatlarının yenileceğini müjdeledi.
Büyükşehir DESKİ’den Akbaş’a modern içme suyu deposu 27.09.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün Honaz ilçesinin Akbaş Mahallesi’ne kazandıracağı içme suyu deposunda sona gelindi.
Büyükşehir’den doğa ve çevre dostu bir yatırım daha 23.08.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin tamamladığı ve bölgenin uzun yılardır kanayan yarasına çözüm olan Baklan Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışı yapıldı. Arıtılan su ile tesis içerisinde yetiştirilen sebzeleri göstererek suyu iki kez kullandıklarına dikkati çeken Başkan Zolan, çevre yatırımlarının kuraklık ve iklim değişikliğini önlemede hayati derecede rol oynadığını vurguladı.
Başkan Zolan: "Biz bu millete sevdalıyız" 18.08.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin Kayıhan, Asmalıevler ve Hürriyet mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı değiştirerek ilk kez yağmur suyu hatları döşeyeceği altyapı yatırımının temeli atıldı. 2008’den bu yana yaptıkları altyapı hatlarının 9 bin km’yi geçtiğini belirten Başkan Zolan, Denizli’den Japonya’yı geçen bir altyapı hattı döşediklerini belirterek, “Biz bu millete sevdalıyız" dedi.
Büyükşehir DESKİ içme suyu depolarını yeniliyor 10.08.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ kent genelinde düzenli olarak sürdürdüğü içme suyu deposu bakım, onarım ve tadilat çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir DESKİ bu sezon bakım onarımını planladığı 50 içme suyu deposunun 22’sinde başlattığı çalışmaları tamamladı.
Büyükşehir DESKİ’den Beylerli’ye doğal atık su arıtma tesisi 27.07.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ çevre yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek, Çardak ilçesinin Beylerli Mahallesi’ne 750 kişi kapasiteli doğal atık su arıtma tesisi inşa ediyor.
Büyükşehir’den çevreci bir yatırım daha 21.06.2022
Çevre yatırımlarına bir yenisini daha ekleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çardak ilçesinin Söğütlü Mahallesi’nde doğal atık su arıtma tesisi inşa ediyor. Doğal arıtma olarak inşa edilen tesis enerji tüketimine ihtiyaç duymadan arıtma yapacak.
Büyükşehir’den dev bir çevre yatırımı daha 07.06.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin Kale ilçesinde hayata geçirdiği ve bölgenin uzun yılardır kanayan yarasına çözüm olan Kale Atık Su Arıtma Tesisi törenle hizmete girdi. Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışarak, çevre yatırımlarına devam ettiklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Çevre bizim gözbebeğimiz” dedi.
Büyükşehir DESKİ'den Tavas Çağırgan’da altyapı atağı 07.05.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Tavas ilçesinin Çağırgan Mahallesi’nde altyapı atağı başlattı. Proje ile atık su hattı olmayan Çağırgan Mahallesi’ne 11.700 metre kanalizasyon hattı döşenirken, 13.250 metre de içme suyu hattı yenilenecek.
Büyükşehir DESKİ'den Sürdürülebilir Şehirler Projesi 05.05.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Sürdürülebilir Şehirler Projesi Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Denizli’nin bir bütün olarak ele alınıp suyun tek merkezden kontrol edildiği proje ile kentin 2050 yılına kadar olan su yönetim stratejisi planlanıyor.
“Minik Minik Ellerim, Susuz Büyümez Düşlerim” 16.04.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin suyun önemini ve su tasarrufunu gelecek nesillere anlatmak için 6 yıl önce başlattığı "Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim" projesi ile bugüne kadar 190 okulda 24 bin 370 öğrenciye ulaşıldı.
Büyükşehir DESKİ'den Sürdürülebilir Şehirler Projesi 11.02.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Sürdürülebilir Şehirler Projesi Çevresel ve Sosyal Yönetim Planı Halkın Katılımı Toplantısı düzenledi. Büyükşehir Belediyesi DESKİ farklı mahallerde planladığı altyapı yatırımları hakkında mahalle muhtarları ve vatandaşları bilgilendirdi.
Rüya projeler Büyükşehir ile hayat buluyor 27.01.2022
Denizli’nin 2050 yılına kadar içme suyu sorununu çözülmesinde büyük öneme sahip Denizli İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde sona gelindi. Akbaş Barajı’ndan gelen suyu vatandaşların kullanımına sunacak tesisin günlük 100.000 metreküp suyu arıtacağını kaydeden Başkan Zolan, içme suyu konusunda Denizli’nin geleceğe daha güvenle bakacağını söyledi.
Büyükşehir’den 7 yılda 7 bin km altyapı hattı 03.01.2022
2014 yılında kurulan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, 7 yılda 7.000 km’nin üzerinde altyapı inşa ederek farklı bir rekora imza attı. Başkan Zolan, bugüne kadar döşedikleri içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının toplam uzunluğunun Çin Seddi’ni aştığını söyledi.
Büyükşehir DESKİ'nin sondaj hamlesi sürüyor 22.11.2021
Kuraklık nedeniyle içme suyu kaynaklarının debisinin azalmasına karşı yatırımlarına devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Buldan ilçesinin Karaköy Mahallesi’nde açtığı sondaj ile 15 litre/sn debiye sahip içme suyu kaynağına ulaştı.
Başkan Zolan: "Altyapı cesaret, destek ve sabır işidir" 06.11.2021
Sümer ve Sevindik Mahalleleri’nde sürdürdüğü altyapı çalışmasında sona yaklaşan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kış mevsiminde daha güvenli ve konforlu ulaşımı için ana arterlerde geçici asfalt çalışmasına başladı. Geçici asfalt çalışmalarını inceleyen Başkan Osman Zolan, "Şehrimizi güzelleştirmeye ve kalıcı hizmetler yapmaya devam ediyoruz" dedi.
Büyükşehir DESKİ’den Yeşilyuva’ya yeni su kaynağı 04.11.2021
İçme suyu kaynaklarının debisinin azalmasına karşı önlemlerini artıran Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam ilçesinin Yeşilyuva Mahallesi’nde açtığı sondajdan 40 litre/sn debiye sahip içme suyu kaynağı buldu.
Büyükşehir DESKİ’den Su Yönetimi Çalıştayı 24.08.2021
Gelecekte yaşanabilecek kuraklık gibi risklerden dolayı su yönetimine büyük önem veren Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Denizli Entegre Kentsel Su Yönetimi (EKSY) Projesi kapsamında paydaş kurum ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bir çalıştay düzenledi.
Vatandaşlardan tam destek 23.08.2021
Denizli'de sürdürdüğü altyapı çalışmalarıyla kangrene dönmüş sorunları tek tek çözen Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, vatandaşların destek ve takdirini kazanıyor. 5 farklı noktada süren altyapı çalışmalarını inceleyen Başkan Osman Zolan, “Şehrimize değer kazandırmaya devam ediyoruz” dedi.
Müjdeyi Başkan Zolan verdi 16.08.2021
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kent tarihindeki en önemli projelerden bir tanesi olan ve kent merkezinin içme suyu sorununu tarihe gömecek Akbaş Barajı içme suyu isale hattı ile 5 bin tonluk içme suyu deposu inşaatında sona gelindiğini, çalışmaların yüzde 90'lık kısmının tamamlandığını müjdeledi.
Büyükşehir DESKİ yatırımları ile Dalaman Çayı daha temiz 07.07.2021
Acıpayam Atık Su Arıtma Tesisi ile ilçenin önemli bir ihtiyacını daha gideren Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Aşağı Mahallesi'nde açığa akan atık su sorununu da tarihe gömdü. Atık su için 2.620 m kollektör hat yatırımı yapan Büyükşehir DESKİ, Dalaman Çayı'nın daha temiz olmasını sağladı.
Denizli'nin suyu bu merkezden izleniyor 23.06.2021
Dünyanın en gelişmiş teknolojileri arasında gösterilen SCADA sistemini 2017 yılından itibaren kullanmaya başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, içme suyu deposu, terfi istasyonları ve atıksu arıtma gibi 200'ün üzerine tesisini uzaktan izleyip kontrol ediyor. Büyükşehir DESKİ, sistemle bugüne kadar milyonlarca liralık su ve enerji tasarrufu sağladı.
Büyükşehir DESKİ'den Yenişafak Mahallesi'ne müjde 20.05.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Yenişafak Mahallesi’ndeki yeni yerleşim alanlarında ve yerleşim alanı olarak planlanan bölgelerde altyapı çalışması başlattı.
Büyükşehir DESKİ’den Dünya Su Günü’ne özel etkinlik 23.03.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Dünya Su Günü dolayısıyla özel bir etkinlik düzenledi. Anaokulu öğrencileriyle buluşan Büyükşehir DESKİ, miniklere suyu korumanın ve bilinçli kullanmanın önemini anlattı.
Büyükşehir DESKİ'den gerçeği aratmayan tatbikat 15.03.2021
Yangın, deprem gibi afetlere karşı her an hazırlıklı olmak için bilinçlendirme çalışmalarını aksatmayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, yangın ve tahliye tatbikatı gerçekleştirdi.
Başkan Osman Zolan: "Denizli'de altyapı sorunu yaşayan tek bir mahalle kalmayacak'' 02.03.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahallelerinin alt yapı sorununu ortadan kaldıracak çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yoğun bir şekilde devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Osman Zolan, "Denizli'de Altyapı Sorunu Yaşayan tek bir mahalle kalmayacak" dedi.
Büyükşehir DESKİ'den Çivril ve Sarayköy'de alt yapı hatları temizliği 19.02.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, araç filosuna kattığı 2 yeni yüksek basınçlı kombine kanal temizleme aracı ile Çivril ve Sarayköy ilçe merkezlerinde alt yapı bakım ve temizlik çalışması yapıyor.
Büyükşehir DESKİ'den Kelleci ve Bekirler'e 3 yeni içme suyu kaynağı 26.01.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Babadağ ilçesinin Kelleci ve Bekirler mahallelerinde yeni içme suyu kaynağı projesi başlattı. Proje kapsamında bölgeye 3 adet yeni içme suyu kaynağı açılacak, toplamda 9.000 metre iletim hattı döşenecek.
Büyükşehir DESKİ ile Hisar'ın içme suyu sorunu çözüldü 23.11.2020
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam ilçesinin Hisar Mahallesi’nde başlattığı içme suyu kaynak çalışmasını tamamladı. Çalışmayla saniyede 15 litre debiye sahip içme suyu elde edildi.
Büyükşehir DESKİ'de online abonelik dönemi 13.11.2020
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Kovid-19 tedbirleri kapsamında içme suyu aboneliği başta olmak üzere birçok işlemin başvurusunu online olarak alıyor. Başvurudan sonra Büyükşehir DESKİ vatandaşların ayağına giderek içme suyu abonelik işlemlerini tamamlıyor.
Büyükşehir ile Acıpayam’ın altyapı sorunu tarihe karışıyor 06.11.2020
Acıpayam ilçesinde 35 litre/saniye debili sondaj kuyusu ile 5.400 metre terfi ve iletim hattı projesini tamamlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam TOKİ konutları için de 2.100 metre içme suyu ile 2.600 metre kanalizasyon hattı döşedi.
Yenişehir'de ilk kazma vuruldu 17.07.2020
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Yenişehir Mahallesi'nin ömrünü tamamlamış 40 yıllık içme suyu hatlarını tamamen yenilemek için ilk kazmayı vurdu.
Büyükşehir'den alt yapıda yatırıma devam 20.02.2020
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sevindik, Sümer ve Karşıyaka Mahallesi'nin altyapısının baştan aşağı yenilenmesi için açılan ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzaladı. Sözleşme ile 95 milyon liranın üzerinde alt yapı yatırımı yapacaklarını belirten Başkan Zolan, bununla birlikte Merkezefendi Mahallesi'nin alt yapısını baştan aşağı değiştireceklerini, Yenişehir Mahallesi'nde ise içme suyu hatlarını tamamen yenileyeceklerini müjdeledi.
Çevre dostu Büyükşehir'den dev bir yatırım daha 19.02.2020
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Kale ilçesindeki evsel nitelikli atık suların arıtımına yönelik başladığı Kale Merkez Atıksu Arıtma Tesisi'ni tamamladı. İleri biyolojik arıtma olarak inşa edilen tesis atık sudan kaynaklanan kirliliğinin önlenmesinde çok önemli bir rol oynayacak.
Büyükşehir DESKİ'den sayaç uyarısı 22.01.2020
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, özellikle yüksek kesimlerdeki bölgelerde yaşanan aşırı soğuklarda, korumasız ve açıkta bulunan su sayaçlarının donmaması için uyarıda bulundu.
Çözümün merkezi ALO 185 04.01.2020
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren "ALO 185" 5 yılda 915 bin çağrıya yanıt verdi. Vatandaşların alt yapı ile ilgili tüm ihbarlarını Denizli’nin 19 ilçesinde hizmet veren saha ekiplerine online olarak ileterek çözüm sağlayan Büyükşehir DESKİ ALO 185, 2019 yılında ise 182 bin 244 çağrıya cevap verdi.
Büyükşehir'den sorunlara yerinde ve anında çözüm 16.12.2019
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 5 mahallenin daha alt yapısını baştan aşağı yenileyecekleri alt yapı projesiyle ilgili vatandaşlara büyük kolaylıklar getiren Altyapı İletişim Ofisi'ni ziyaret etti. Vatandaşların sorun ve taleplerini anında iletip çözüm bulabilecekleri merkezin hayırlı olmasını dileyen Başkan Zolan, "Biz vatandaşlarımız için varız, millete hizmet etmek için varız" dedi.
5 mahallede daha alt yapı sorunu tarihe karışıyor 09.12.2019
Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe, Karşıyaka ve Deliktaş mahallelerinin alt yapısını baştan aşağı değiştirerek bölgenin alt yapı sorununu ortadan kaldıracak çalışmaları inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Söz verdik, cesaret ettik ve 5 mahallemizde daha altyapı çalışmasına başladık, milletimiz de sağ olsunlar destek veriyor" dedi.
Tavas/Yorga'nın içme suyu sorunu giderildi 15.11.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Tavas ilçesinin Yorga Mahallesi'nde başladığı içme suyu kaynak çalışmasını tamamladı. Üç yeni içme suyu kaynağı ile içme suyu deposunun hizmete alındığı bölgeye 5.200 metre de içme suyu iletim hattı döşendi.
Büyükşehir’den büyük kolaylık 07.11.2019
Altyapı İletişim Ofisi ile sorunlara anında çözüm...Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin, Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe, Karşıyaka ve Deliktaş mahallelerinin altyapısını baştan aşağı değiştirip yağmur suyu hatlarıyla donatacağı yeni altyapı projesiyle ilgili vatandaşların bilgi alıp, sorun ve taleplerini iletebileceği Altyapı İletişim Ofisi kuruldu.
Kale/Narlı'nın içme suyu sorunu çözüldü 31.10.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Kale ilçesinin Narlı Mahallesi'nde yaşanan içme suyu sorununu, bölgede hayata geçirdiği içme suyu kaynak çalışması ve 1.500 metrelik iletim hattı ile çözdü.
Vatandaşlardan alt yapı çalışmasına tam destek 23.10.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin 5 mahallede daha başlattığı alt yapı çalışmasına mahalle muhtarları ve vatandaşlardan tam destek geldi. Alt yapının bölgenin en büyük ihtiyaçları arasında olduğunu vurgulayan vatandaşlar, dev yatırım için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti.
Büyükşehir'den 5 mahalleye 309 kilometre alt yapı hattı 22.10.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğünün Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe, Karşıyaka ve Deliktaş mahallelerinde başladığı alt yapı yatırımı kapsamında toplam 309 kilometrelik içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşenecek.
Büyükşehir 5 mahallenin daha alt yapısını baştan aşağı yeniliyor 20.10.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin, Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe, Karşıyaka ve Deliktaş mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı değiştirerek yağmur suyu hatlarını döşeyeceği 95 milyon liralık dev altyapı yatırımının temel atma töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. "Bugün bizim bayramımız" diyen Başkan Osman Zolan, "Milletimizin desteği ile duası ile hizmet etmeye devam ediyoruz" dedi.
95 milyonluk yatırımda ilk kazma vuruluyor 17.10.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe, Karşıyaka ve Deliktaş mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı değiştirerek yağmur suyu hatları döşeyeceği 95 milyon liralık altyapı yatırımının temel atma töreni 20 Ekim Pazar günü saat 13.30'da yapılacak.
Kale Atıksu Arıtma Tesisi'nde sona yaklaşıldı 27.09.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin Kale ilçesinde hayata geçireceği 30 bin kişi kapasiteli Kale Atıksu Arıtma Tesisi inşasında sona yaklaşıldı. Çevre kirliliğinin önlenmesinde kilit rol üstlenecek tesis ile Kale'nin atık suları sulama suyu standartlarını sağlayacak şekilde arıtılacak.
Büyükşehir DESKİ, 4 mahallenin daha su sıkıntısını çözdü 12.09.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Bekilli İlçesinin Kutlubey, Deşdemir, Çamköy, Köselli Mahallelerinde başlattığı alt yapı çalışmasını tamamladı. Proje ile kuraklıktan dolayı 4 mahallede yaşanan su sıkıntısına son verildi.
Büyükşehir’den altyapıya 95 milyon TL'lik yatırım daha 26.08.2019
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, altyapısı yapılmayan Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe ve Karşıyaka Mahallesi ile Deliktaş Mahallesi’nin kalan bölümünün altyapısının yenilenmesi için açılan ihaleyi kazanan yüklenici firma ile sözleşme imzaladı. 95 milyon liraya mal olacak yatırımın 2 yılda tamamlanacağını müjdeleyen Başkan Osman Zolan, bugüne kadar birçok mahallenin altyapısını tamamladıklarını hatırlatarak, bugün bu sayede kent merkezinde su problemi yaşanmadığına dikkat çekti.
Büyükşehir DESKİ’ye 2 önemli sistem belgesi 02.08.2019
Türkiye'de 6 sistem belgesine sahip ilk ve tek belediye unvanı alarak bir ilke imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, hizmetteki kalite tescilini Büyükşehir DESKİ Genel Müdürlüğü’nde de gösteriyor. Büyükşehir DESKİ, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazandı.
Büyükşehir ile daha temiz bir çevre 23.07.2019
Acıpayam, Çameli ve Çardak ilçelerinde betonarme atıksu arıtma tesisi projesini hayata geçirerek hizmete alan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Baklan ilçesinde başladığı atıksu arıtma tesisini de tamamladı. Örnek tesis, bölgedeki atıksu kirliliğinin önlenmesinde çok önemli bir rol oynayacak.
Başkan Osman Zolan’dan altyapı müjdesi 12.05.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Anafartalar Mahallesinde düzenlediği iftar programında vatandaşlara seslenen Başkan Osman Zolan, bölgede yapacakları altyapı çalışmasının ihalesinin tamamlandığını belirterek "Yakın bir zamanda bölgemizin altyapısını baştan aşağıya değiştireceğiz " dedi.
Büyükşehir'den Kale'ye modern atık su arıtma tesisi 02.05.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin Kale ilçesinde hayata geçireceği 30 bin kişi kapasiteli Kale Merkez Atık Su Arıtma Tesisi projesi devam ediyor. Tesis, Kale'nin atık sularını sulama suyu standartlarında arıtarak, çevre kirliliğinin önlenmesinde kilit rol görevi üstlenecek.
BÜYÜKŞEHİR'DEN 100 MİLYON LİRALIK DEV YATIRIM 18.02.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, kentin geleceği için hayati öneme sahip olacak Acıpayam Akdere Barajı'nın yapımı için düğmeye bastı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DSİ'ye yaptıracakları Acıpayam Akdere Barajı'nın geleceğe atılan büyük bir yatırım olduğunu belirterek, 100 milyon liraya mal olacak tesisin Denizli'ye 70-80 yıl hizmet edeceğini vurguladı.
Büyükşehir DESKİ'den Denizli'ye 76 içme suyu deposu 13.02.2019
Denizli'de 5.000 km'nin üzerinde döşediği içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının toplam uzunluğu ile rekor kıran Büyükşehir DESKİ, bugüne kadar kent genelinde hayata geçirdiği 32 milyon liralık yatırımla toplamda 60 bin metreküplük 76 adet içme suyu deposu yaptı.
Büyükşehir DESKİ’den hizmet rekoru 17.01.2019
Denizli'de 5.000 km'nin üzerinde yaptıkları içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının toplam uzunluğu ile rekor kıran Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, bugüne kadar açtığı 194 içme suyu sondaj kuyusundan saniyede 3.600 litre su temin etti. 194 sondaj ile toplamda 27.500 metre derinlikte kazı yapan Büyükşehir DESKİ, Denizlilileri nitelikli suya kavuşturdu.
Çardak’ta 3 mahalle daha modern altyapıya kavuştu 04.01.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çardak Merkez, Cumhuriyet ve Saraylar Mahallesi'ne modern alt yapı kazandırmak amacıyla başlattığı çalışmaları tamamladı
Kalınkoz ve Yaylapınar, modern altyapıya kavuştu 22.12.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çameli ilçesinin Kalınkoz Mahallesi ve Yaylapınar Mahallesi'ne modern alt yapı sistemi kazandırmak amacıyla başlattığı çalışmaları tamamladı.
BAKLAN MODERN ARITMA TESİSİNE KAVUŞUYOR 17.12.2018
Çevre yatırımlarıyla da örnek projelere imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç olan tüm ilçelerde atık su arıtma tesisi kurma çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ bu kapsamda başladığı Baklan Merkez Atıksu Arıtma Tesisi inşaatında sona yaklaştı.
Büyükşehir DESKİ’den Serinhisar’a modern altyapı 01.12.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan, Serinhisar ilçesinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleri ile içme suyu depolarını kapsayan alt yapı çalışmasında sona gelindi. 80.000 metrelik kanalizasyon hattının tamamlandığı ilçede, içme suyu ve yağmur suyu hattının yanı sıra 1 adet de içme suyu sondaj kuyusu ile 4 adet de içme suyu deposu yapımında son aşamaya gelindi.
Tavas modern arıtma tesisine kavuşuyor 28.11.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Tavas Merkez Atıksu Arıtma Tesisi projesinde sona yaklaştı. Kısa süre sonra tamamlanarak hizmete girecek modern tesis çevre kirliliğinin önlenmesinde kilit rol görevi üstlenecek. Tesis yaklaşık 50.000 kişilik arıtma ihtiyacını karşılayacak.
Büyükşehir'den alt yapıda dev bir yatırım daha 02.11.2018
"Büyükşehir" statüsüne kavuşmasının ardından 5 bin kilometrenin üzerinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeyen Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Denizli merkezde alt yapısı yapılmamış 9 mahallenin daha alt yapı sorununu çözecek ilk adımı attı.
SUYUN GELECEĞİ DENİZLİ'DE KONUŞULUYOR 25.10.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği ve dünyada suyun geleceğinin konuşulacağı Uluslararası Kentsel Su ve Atıksu Yönetimi Sempozyumu (UKSAY 2018) başladı. Denizli'de bir 'ilk'e daha imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği sempozyumda 179 adet sözlü bildiri, 5 salonda eş zamanlı olarak sunulacak.
SUYUN GELECEĞİ DENİZLİ'DE KONUŞULACAK 24.10.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, dünyada suyun geleceğinin konuşulacağı "Uluslararası Kentsel Su ve Atıksu Yönetimi Sempozyumu" (UKSAY) düzenliyor. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda bilim insanı ve uzmanın katılacağı sempozyum 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak.
Büyükşehir’den Beyağaç’a modern alt yapı 09.10.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Beyağaç ilçesinde bir süre önce başlatmış olduğu alt yapı çalışmasının birinci etabını tamamladı.
Büyükşehir'den Kale'ye atıksu arıtma tesisi 20.07.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Kale ilçesine 30 bin kişi kapasiteli Kale Merkez Atıksu Arıtma Tesisi projesine başladı. Çevre kirliliğinin önlenmesinde kilit rol görevi üstlenecek tesis ile Kale'nin atık suları sulama suyu standartlarını sağlayacak şekilde arıtılacak.
İnceler ve Avdan, modern altyapıya kavuştu 26.06.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Bozkurt ilçesinin İnceler Mahallesi ve Avdan Mahallesi'ne modern alt yapı sistemi kazandırmak amacıyla başlattığı çalışmaları tamamladı.
DENİZLİ'DEN ÇİN'E ALT YAPI HATTI 15.05.2018
2014 yılından itibaren Denizli'de yaptıkları içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının toplam uzunluğunun Çin'e kadar uzandığını açıklayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli merkezde alt yapı hamlesini yapmasalardı kentin bugün susuzluktan kırılacağını vurgulayarak, alt yapıda geldikleri noktayı rakamlarla açıkladı.
Aktepe ve Karşıyaka'ya altyapı müjdesi 04.03.2018
Benim Mahallem projesine kapsamında Aktepe ve Karşıya mahallelerinde ikamet eden kadınlarla bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aktepe ve Karşıya Mahallelerine alt yapı müjdesi verdi.
Serinhisar modern alt yapıya kavuşuyor 19.02.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Serinhisar ilçesinde 105.000 metre kanalizasyon, 85.000 metre içme suyu ve 17.750 metre yağmur suyu hattı döşeyeceği alt yapı çalışmasını başlattı. Serinhisar'ın modern bir alt yapıya kavuşacağı çalışma kapsamında ilçeye 1 adet de içme suyu sondaj kuyusu ile 4 adet de içme suyu deposu yapılacak.
Anafartalar'a alt yapı müjdesi 16.02.2018
Benim Mahallem projesine kapsamında Anafartalar ve Fatih mahallelerinde ikamet eden kadınlarla bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, alt yapısı biten Fatih Mahallesi'nde üst yapı çalışmalarının devam ettiğini, Anafartalar Mahallesi’nde ise bu yıl altyapı çalışmalarına başlanacağının müjdesini verdi.
Büyükşehir DESKİ'den alt yapıda rekor yatırım 14.02.2018
Denizli'nin "Büyükşehir" statüsü kazanmasının ardından kent genelinde hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), 2014 yılından bugüne kadar 3.605 kilometre alt yapı hattı döşedi. Devam eden projelerle birlikte bu rakam 4.625 kilometreyi bulurken alt yapıda toplam yatırım miktarı ise 1 milyar 110 milyon lirayı geçti.
İlbade ve Muratdede'de alt yapı bitti üst yapıda sona yaklaşıldı 07.02.2018
Benim Mahallem projesine kapsamında İlbade ve Muratdede Mahallelerinde ikamet eden kadınlarla bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, her iki mahallede alt yapı çalışmalarının bittiğini, üst yapı çalışmalarının ise sona yaklaştığını vurguladı.
Beyağaç’a 40 kilometre alt yapı 29.01.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Beyağaç ilçesinde alt yapı çalışması başlattı. Bölgeye toplam 40 kilometre kanalizasyon hattı döşenecek.
Çameli-Yaylapınar'da alt yapı atağı 08.01.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çameli ilçesinin Yaylapınar Mahallesi'nde alt yapı atağı başlattı.
Çameli-Kalınkoz’da alt yapı atağı 12.12.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çameli İlçesi’nin Kalınkoz Mahallesi'nde alt yapı atağı başlattı. İlk kez kanalizasyon hattının döşeneceği Kalınkoz Mahallesi’ne 25 kilometre de içme suyu hattı döşenecek.
Baklan'ın alt yapısı yeniden inşa ediliyor 17.10.2017
Baklan'ın alt yapısını yeniden inşa eden Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, ilçede 40.000 metre kanalizasyon hattı, 37.000 metre içme suyu hattı, 13.000 metre yağmur suyu hattı, 2 adet toplam 550 metreküplük içme suyu deposu, 2 adet terfi merkezi ve 1 adet atıksu arıtma tesisi yapımına başladı.
Bir atıksu arıtma tesisi de Acıpayam’a 30.07.2017
Çevre yatırımlarıyla örnek projelere imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi Acıpayam’da da atıksu arıtma tesisi projesine başladı. Yaklaşık 72.000 kişi kapasiteli olacak tesis ile Acıpayam ilçesi modern bir arıtma tesisine kavuşacak. Bir süre önce Tavas’ta da atıksu arıtma tesisi inşaatına başladıklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, ihtiyaç olan tüm bölgelere arıtma tesisi yapacaklarını söyledi.
Üçkuyular’ın içme suyu sorunu gideriliyor 29.06.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, kireçlenme nedeniyle sık sık su kesintilerinin yaşandığı Bekilli İlçesi'nin Üçkuyular Mahallesi’nde içme suyu hatlarını yeniliyor.
Acıpayam'da alt yapı atağı 19.06.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam ilçesinin Gölcük Mahallesi ile Merkez Yukarı, Çamlık, Aşağı ve Yeni Mahallesi'nde içme suyu ve kanalizasyon hattı projesi başlattı. İki ayrı proje ile söz konusu bölgelerdeki alt yapı sorunu son bulacak.
Büyükşehir'den Sarayköy tarihindeki en büyük proje 09.06.2017
Sarayköy'ün alt yapısı sil baştan... Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Sarayköy ilçesinde vatandaşların modern bir alt yapıya kavuşması için alt yapı atağı başlattı. Sarayköy tarihindeki en büyük proje ile ilçeye kazandırılacak 75.000 metre içme suyu, 86.000 metre kanalizasyon ve 30.000 metre yağmur suyu hattı ile 4.000 metreküplük içme suyu deposu yapımına başlandı.
Türkiye'nin en yeni ve modern alt yapısı Denizli'de 18.05.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü 2016 yılı Faaliyet Raporu kabul edildi. Geçen yıl toplam 2.140 kilometre alt yapı yaptıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye'nin en yeni ve modern alt yapısının Denizli'de olduğunu söyledi.
Çardak modern alt yapıya kavuşuyor 02.05.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Çardak ilçesinde alt yapısı bulunmayan muhtelif mahallelerde 7,5 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışması başlattı.
Büyükşehir Ayaz'daki su sorununa son verdi 28.04.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Serinhisar İlçesinin Ayaz Mahallesi'nde başlattığı alt yapı çalışmasını tamamladı. Proje ile bölgedeki kuraklıktan dolayı Ayaz Mahallesinde yaşanan su sıkıntısına son verildi.
Tavas - Baharlar’da alt yapı atağı 13.04.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Tavas İlçesi’nin Baharlar Mahallesi'nde alt yapı atağı başlattı. Proje ile Baharlar Mahallesi’ne 20 kilometre içme suyu hattı ile ilk kez 18 kilometre kanalizasyon hattı döşenecek.
Bozkurt Avdan’da alt yapı atağı 26.03.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Bozkurt ilçesinin Avdan Mahallesi'nde alt yapı atağı başlattı. Proje ile atıksu sistemi olmayan Avdan Mahallesi’ne 5.000 metre kanalizasyon hattı döşenecek.
Güney – Ertuğrul’un içme suyu sorununa neşter 20.03.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Güney İlçesinin Ertuğrul Mahallesi’nde vatandaşların daha nitelikli ve yeterli suya kavuşması için alt yapı atağı başlattı. Ertuğrul Mahallesi’nde 2 mevcut içme suyu kaynağı yenilenmesi, 1 içme suyu biriktirme deposu ve 4 bin 500 metre içme suyu hattının döşenmesi projesi başlatıldı.
Mermerciler Sanayi Sitesi’nin alt yapısı Büyükşehir’den 07.03.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, bir süre önce başlattığı Mermerciler Sanayi Sitesi Üretim ve Ticaret Alanı Geliştirme Bölgesinin içme suyu projesini tamamladı. Kocabaş Mahallesi’ndeki bölge için 500 metreküplük içme suyu deposu, 2 sondaj kuyusu ile 30.000 metre içme suyu iletim hattı yapıldı.
Çivril, Özdemirci Mahallesi bir ilki yaşıyor 27.02.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çivril ilçesinin Özdemirci Mahallesi'nde alt yapı hamlesi başlattı. Proje ile daha önce kanalizasyon sistemi bulunmayan Özdemirci Mahallesi’ne 42.000 metre kanalizasyon hattı ve 41.000 metre içme suyu hattı döşeniyor.
Büyükşehir’den Çal, Çivril ve Baklan’a dev alt yapı yatırımı 06.02.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çal, Çivril ve Baklan ilçesindeki toplam 13 mahallede daha alt yapı atağı başlattı. 3 ilçede 2 adet içme suyu deposu ve 2 adet içme suyu sondaj kuyusu inşa edilirken proje dahilindeki 13 mahalleye 70 kilometre içme suyu iletim hattı döşenecek.
Honaz’ın 4 mahallesi daha nitelikli içme suyuna kavuştu 01.02.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Honaz ilçesinin Ovacık, Karakurt, Karateke ve Emirazizli mahallelerinin içme suyu sorununu çözerek, vatandaşları nitelikli içme suyu ile buluşturdu. Çalışmalar kapsamında 1 adet 2.000 metreküplük içme suyu deposu, 1 adet içme suyu sondaj kuyusu ile 4 mahalleye toplamda 10.000metre içme suyu iletim hattı döşendi.
Çivril Irgıllı bir ilkle buluşuyor 24.01.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, kanalizasyon sistemi bulunmayan Çivril ilçesinin Irgıllı Mahallesi'nde, 19.000 metre kanalizasyon hattı ile 7.000 metre içme suyu hattı yapım çalışmalarına başladı.
40 yıllık su deposu yenilendi 18.01.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Honaz ilçesi Yukarıdağdere Mahallesi’nin içme suyu sorununu çözerek, mahalle halkını nitelikli içme suyu hizmetiyle buluşturdu. Büyükşehir DESKİ, ayrıca mahallenin 40 yıl önce yapılan içme suyu deposu yerine 300 metreküplük yeni depo inşa etti.
Büyükşehir, Kale Karaköy’ün su sıkıntısına son verdi 11.01.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Kale ilçesinin Karaköy Mahallesi’ni kaliteli ve nitelikli içme suyu hizmetiyle buluşturdu. Çalışmalar kapsamında mahalleye, 2 adet içme suyu sondaj kuyusu, 1 adet 500 metreküplük içme suyu deposu ve 12.000 metre içme suyu iletim hattı yapıldı.
Büyükşehir, 5 mahallenin daha su sorununu çözdü 06.01.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Pamukkale ve Çal ilçesindeki toplam 5 mahallenin daha içme suyu ihtiyacını gidermek için başlattığı çalışmaları tamamladı. Proje kapsamında 5 mahalleye 27 bin metre içme suyu hattı döşendi.
Bozkurt, İnceler’in alt yapısı baştan aşağı yenileniyor 26.12.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Bozkurt ilçesinin İnceler Mahallesi'ne modern bir alt yapı sistemi kazandırmak amacıyla çalışmalara başladı. Proje kapsamında mahalleye 17.500 metre kanalizasyon hattı ile 10.000 metre içme suyu hattı döşenecek.
Sarayköy’ün içme suyu ishale hatları sil baştan yenileniyor 08.12.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Sarayköy ilçesinin içme suyu ishale hatlarını sil baştan yenileyecek. Proje kapsamında ilçeye 40 bin metre içme suyu ishale hattı döşenecek.
Bekilli’nin içme suyu sıkıntısı kalmayacak 28.11.2016
Denizli’nin 19 ilçesinde sürdürdüğü projelere bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Bekilli ilçesine 2 adet içme suyu sondaj kuyusu, 1 adet 2000 metreküplük ve 2 adet 500 metreküplük içme suyu deposu inşa ediyor.
Bozkurt Cumalı’ya modern alt yapı 16.11.2016
Denizli’nin 19 ilçesinde alt yapı yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi DESKİ, atık su hattı bulunmayan Bozkurt ilçesinin Cumalı Mahallesi’ne 13.200 metre kanalizasyon ve 7.500 metre içme suyu hattı ile 1 adet paket arıtma tesisi yapacak.
Tavas Avdan’a modern atık su ağı 02.11.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, atık su hattı olmayan Tavas ilçesinin Avdan Mahallesi'nde alt yapı atağı başlattı. Proje kapsamında bölgeye 1 adet paket arıtma tesisi ile 12.000 metre kanalizasyon hattı döşenecek.
Acıpayam - Kelekçi’ye modern alt yapı 22.10.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam'ın Kelekçi Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların sağlıklı ve nitelikli su ile modern standartlarda alt yapı sistemine kavuşması için dev bir projeye imza atıyor.
Çivril-Emirhisar’da alt yapı atağı 13.10.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çivril ilçesinin Emirhisar Mahallesi'ne modern bir alt yapı sistemi kazandırmak için 20.000 metre kanalizasyon hattı ile 10.000 metre içme suyu hattı yapıyor.
Tavas’ta 7 mahalle yeni içme suyu sistemiyle buluşuyor 09.10.2016
19 ilçenin tamamında dev yatırımlara imza atan Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Tavas’ın 7 mahallesinin yararlanacağı 2.000 metreküplük Solmaz içme suyu depo çalışması ile 1 adet içme suyu sondaj kuyusu çalışmasını tamamladı. Proje kapsamındaki mahallelerde 40.000 metre içme suyu isale hattı döşeyen DESKİ, bölgede 1 adet içme suyu sondaj kuyusu daha açacak.
Çivril-Çıtak’a dev alt yapı hamlesi 04.10.2016
Çivril ilçesinin Çıtak Mahallesi'nde alt yapı atağı başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, atık su hattı olmayan bölgeye 25.000 metre kanalizasyon hattı ile 15.000 metre içme suyu hattı döşeyecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Kentimizin her noktasında alt yapıyla ilgili ne sorun varsa, ne ihtiyaç varsa gidereceğiz” dedi.
Güney’de içme suyuna büyük yatırım 29.09.2016
Denizli’nin tüm ilçe ve mahallelerinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Güney’in 5 mahallesi için 15 bin 500 metre içme suyu isale hattı döşüyor. Güney’de 5 mahallenin yararlanması için 1 adet sondaj kuyusu ve 1 adet 500 metreküplük içme suyu deposu çalışmasını da tamamlayan DESKİ, bölgeye 1 adet daha içme suyu sondaj kuyusu açacak.
Boğaziçi’nin içme suyu sorununa neşter 22.09.2016
Denizli merkez ve ilçelerdeki çalışmalarını hızla sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Baklan ilçesinin Boğaziçi Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sıkıntısını çözdü.
Buldan’ın içme suyu sorunu çözüldü 19.09.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Buldan ilçesinde 6 adet yeni içme suyu sondaj kuyusu açarak, bölgede yaşanan içme suyu sıkıntısına son verdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin hangi bölgesinde neye ihtiyaç varsa tamamını gidermeye devam edeceklerini söyledi.
Çivril-Kızılcasöğüt’e modern alt yapı 04.09.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çivril’in Kızılcasöğüt Mahallesi'nde alt yapı atağı başlattı. Proje ile atıksu hattı olmayan Kızılcasöğüt Mahallesi’ne 40.000 metre kanalizasyon hattı döşenecek.
Acıpayam-Aliveren’in içme suyu sorununa son 28.08.2016
Denizli Büyükşehir DESKİ, Acıpayam ilçesinin Aliveren Mahallesi’nde içme suyu kaynaklarını ve içme suyu deposu yenileme çalışmasını tamamlayarak bölge halkının hizmetine sundu.
Pamukkale-Aşağışamlı’da alt yapı atağı 19.08.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Pamukkale ilçesinin Aşağışamlı Mahallesi'nde alt yapı atağı başlattı. Proje ile Aşağışamlı Mahallesi’ne ilk kez 12.500 metre kanalizasyon hattı döşenecek.
Pamukkale-Uzunpınar’ın 40 yıllık alt yapısı yenileniyor 16.08.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Pamukkale ilçesinin Uzunpınar Mahallesi’nde alt yapı yenileme çalışması gerçekleştiriyor. 22.000 metre içme suyu ve 23.000 metre kanalizasyon hattı döşenecek Uzunpınar Mahallesi’nin 40 yıllık alt yapısı yenilenecek.
Çameli’ye 18 milyon liralık dev alt yapı 13.08.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çameli ilçesini modern alt yapı sistemiyle buluşturacak projenin temel atma törenini gerçekleştirdi. Çameli’ye toplamda 18 milyon liralık bir alt yapı yatırımı gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Zolan, "Sonrasında Çameli Belediyemiz ile birlikte bu bölgelerin üst yapılarını yapacağız” dedi.
40 yıllık alt yapı yenileniyor 28.06.2016
Büyükşehir DESKİ Acıpayam ilçesinin Yeşildere ve Kumafşarı mahallelerinde alt yapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Projeyle Yeşildere Mahallesi’nin 40 yıllık alt yapısı yenilenirken, Kumafşarı Mahallesi’nin bazı bölgelerine kanalizasyon hattı döşenecek.
Büyükşehir DESKİ çevre yatırımlarında hız kesmiyor 21.06.2016
Köylerin şehirlerdeki yaşam standartlarına kavuşup çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için kurulan ancak enerji maliyetleri ve bakım masrafları nedeniyle uzun süre atıl durumda kalan 19 paket arıtma tesisini geçen yıl yeniden aktif hale getiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, söz konusu tesis sayısını artırmaya devam ediyor.
Alt yapıda sona doğru 17.06.2016
Ramazan ayı boyunca her gün kentin farklı bir mahallesinde vatandaşları iftarda buluşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi, gönül sofrasını bu kez Muratdede Mahallesi’nde kurdu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muratdede ile birlikte 10 mahallede başlayan alt yapı çalışmalarının eylül ayı sonunda tamamlanacağını açıkladı.
Acıpayam Alcı’nın içme suyu sorunu çözülüyor 08.06.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam İlçesi Alcı Mahallesi’nin Büyükharım, Sarıot, Yıkıntı ve Bozyer mevkilerinin içme suyu ihtiyacı için 20.000 metre içme suyu isale hattı ile 1 adet içme suyu deposu inşa edecek.
30 yıllık alt yapı sil baştan yenileniyor 31.05.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Honaz ilçe merkezindeki Haydar ve Yeni Mahallede kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarına başladı. 30 yıllık alt yapının değiştirileceği çalışma kapsamında ilçeye ilk kez yağmur suyu hattı da döşenecek.
Çardak Beylerli’nin alt yapısına neşter 26.05.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çardak ilçesinin Beylerli Mahallesi'nde 19.000 metre kanalizasyon hattı,10.000 metre içme suyu hattı ile 1 adet 500 m³ içme suyu deposu yapımına başladı.
Denizli'nin en büyük su deposu faaliyete geçti 10.05.2016
Denizlililerin gelecekte su sıkıntısı yaşamaması için yatırımlarına ara vermeden devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl yapımına başladığı Çakmak Mahallesi'ndeki 5000 tonluk su deposunu tamamlayarak faaliyete geçirdi. Kentin en büyüklerinden biri olan tesis için yapılan iki ayrı sondaj kazısında günlük 30 bin kişiye yetecek su elde edildi.
Bir yılda rekor alt yapı 25.04.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın açıkladığı 121 Dev Proje kapsamında kent merkezi ve ilçelere, 1.273 kilometre içme suyu, 1.122 kilometre kanalizasyon ve 105 kilometre yağmur suyu olmak üzere bir yılda toplam 2.500 kilometrelik hat döşenecek. Denizli-Almanya arası mesafenin yaklaşık 2.500 kilometre olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, söz konusu çalışmayı Denizli-Almanya arası hat döşemeye benzeterek, rekor yatırımın 1 yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.
Büyükşehir geleceğe yatırım yapıyor 22.04.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 121 Dev Proje kapsamında yapımı süren 50 metre genişliğindeki yol ile Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ tarafından 10 ayrı mahallede sürdürülen alt yapı çalışmaları ile ve su depolarını inceledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğe yatırım yaptığını vurgulayan Başkan Zolan, “Gelecek nesillere daha güzel bir şehir bırakmak için çalışmalarımıza gece gündüz devam ediyoruz” dedi.
Başkan Zolan, Tavas'ta alt yapı yatırımlarını inceledi 28.03.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas'ın Karahisar ve Garipköy Mahallelerini ziyaret ederek, Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü'nün alt yapı yatırımlarını inceledi.
Karalar’ın içme suyu sorununa son 21.02.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Çivril’in Karalar Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sorununa son verdi. İçme suyu ihtiyacını elektrik enerjisi kullanarak sondaj deposundan sağlayan mahalleye 4.000 metrelik hat döşendi.
Kelekçi'nin içme suyu sorununa neşter 15.01.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Acıpayam'ın Kelekçi Mahallesi’nde vatandaşların daha nitelikli ve yeterli suya kavuşması için 4 mevcut içme suyu kaynağı yenilenmesi, 1 içme suyu sondajı, 1 içme suyu deposu ve 10 bin metre içme suyu hattının döşenmesi projesini başlattı.
Dodurgalar'ın 60 yıllık içme suyu kaynakları yenilendi 07.01.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Acıpayam ilçesinin Dodurgalar Mahallesi'nde 60 yıl önce açılan içme suyu kaynaklarını yeniledi. Bölgede gelecekte içme suyu ihtiyacının artacağını göz önünde alan DESKİ, Dodurgalar'da 2 yeni kaynak daha açtı.
Pınarlar’ın 40 yıllık içme suyu hattı yenileniyor 07.12.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), ekonomik ömrünü tamamladığı için sık sık arıza yapan Tavas ilçesinin Pınarlar Mahallesi’ndeki 40 yıllık içme suyu hatlarını yeniliyor.
Karahisar’ın alt yapısı yenileniyor 18.10.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Tavas’ın Karahisar Mahallesi'ne yapılacak 10 milyon lira maliyeti bulunan alt yapı çalışmasının temeli Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törenle atıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’de ne varsa Karahisar'da da o olacak’ dedik ve bu gün bu sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Kuyucak’ın 40 yıllık içme suyu hattı yenilendi 15.10.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam'ın Kuyucak Mahallesi’nde 40 yıl önce döşenen içme suyu isale hatları ile kaynaklarını yeniledi. İçme suyu kaynaklarındaki su gözlerinin tıkandığı ve bu nedenle debinin azaldığı belirlenirken, bundan dolayı bölgede sık sık su kesintilerinin yaşandığı tespit edildi.
Büyükşehir’den büyük alt yapı 10.10.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 10 mahalleyi kapsayan içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını tamamen değiştirecek dev alt yapı projelerinden “Muratdede-İlbade Mahallesi” ve “Akkonak-Karaman Mahallesi”nin temel atma törenleri gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımı ile gerçekleştirilen tarihi törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Sizler istediniz biz söz verdik ve yapıyoruz” dedi.
Dev yatırımlara tarihi tören 09.10.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 10 mahalleyi kapsayan içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını tamamen değiştirecek dev alt yapı projelerinden Muratdede-İlbade ve Akkonak-Karaman'ın temel atma törenleri 10 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılacağı Akkonak-Karaman alt yapı temel atma töreni saat 13.00'de Akkonak Mahallesi Yeşilköy Caddesi 1803 Sokak'ta yapılacak. İlbadı-Muratdede'yi kapsayan tören ise saat 15.00'de İlbadı Mahallesi 258 Sokak'ta (Mehmet Gazi Cami altı) gerçekleştirilecek.
Büyükşehir'den 5 bin tonluk su deposu 07.10.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çakmak Mahallesi'nde yapımı devam eden 5 bin tonluk su deposunda incelemelerde bulundu. Gelecekte yaşanabilecek su sıkıntısının önüne geçmek için su deposunu devasa kapasitede yaptıklarını anlatan Başkan Zolan, yaklaşık 2,6 milyon TL'ye mal olacak tesisin bir kaç ay içinde tamamlanacağını söyledi.
Alt yapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor 05.10.2015
"Büyükşehir'den Büyük Altyapı Hamlesi" sloganıyla 10 mahallede başlatılan alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çapı 2,5 metreyi bulan dev boruların döşendiği çalışma sahasında incelemede bulundu.
Kuzören’in içme suyu çilesine son 29.09.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Acıpayam İlçesi'nin Kuzören Mahallesi’ndeki içme suyu sıkıntısına son verdi.
Sarayköy'ün su çilesi bitiyor 21.09.2015
Yaklaşık 35 yıl önce döşenen içme suyu iletim hattı nedeniyle sık sık su kesintilerinin yaşandığı Sarayköy İlçesi'nin çilesi bitiyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yaklaşık 35 yıl önce döşenen Sarayköy'ün içme suyu iletim hattının yenilenmesi için başlatılan projenin tamamlandığını, kısa süre sonra çalışmalara başlanacağını müjdeledi.
Alt yapı çalışmaları 33 noktada sürüyor 11.09.2015
Denizli'de alt yapı sorununu tamamen ortadan kaldırmak için asırlık projelere imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 3 ayrı proje ile 10 mahalleyi kapsayan bölgede başlattığı çalışmalar 33 noktada devam ediyor. Alt yapı çalışmalarını yakından takip eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2. bölgede yapılan çalışmaları inceleyerek çevredeki esnafla bir araya geldi.
Acıpayam'da 7 mahallenin içme suyu sorunu çözüldü 08.09.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam'ın 7 mahallesini kapsayan içme suyu kaynakları ve isale hatlarındaki sorunu çözdü. Aşırı yağışlar sonucu zarar gören hatlardaki sorun giderilirken bölgeye gelen suyun debisi 8'den 18 lt/sn'ye çıkarıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Su kaynaklarımızın korunması, verimli biçimde kullanımının sağlanması ve vatandaşlarımıza en sağlıklı şekilde ulaşması en büyük amacımızdır" dedi.
Başkan Zolan " Söz verdik yapıyoruz" 02.09.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 10 mahallede sürdürülen altyapı çalışmalarında gelinen son noktayı basın mensuplarıyla paylaştı. Düzenlediği basın toplantısında çalışmaların detaylarına ilişkin bilgiler veren Başkan Zolan, " Öyle büyük bir işe imza atıyoruz ki 220 bin insanın yaşadığı bir bölgede günlük yaşamı aksatmadan böylesi bir projeyi uygulamak cesaret ister. Biz cesaret ettik, vatandaşlarımızdan ise destek ve sabır istiyorum" dedi.
40 yıllık içme suyu hattı yenilendi 25.08.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Acıpayam Dedebağ Mahallesi'nin içme suyu isale hattını yeniledi. Mevcut kaynakların bakımını gerçekleştiren DESKİ, gelecekte içme suyu ihtiyacının artacağını göz önüne alarak yeni kaynakları devreye soktu. İçme suyu ihtiyacı için bölgede önemli adımlar atan DESKİ, Dedebağ'ın 40 yıllık içme suyu hattını yenilemiş oldu.
Ortaköy'ün su çilesi bitiyor 05.08.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Çal'ın Ortaköy Mahallesi’nde ekonomik ömrünü tamamladığı için sık sık arıza yapan içme suyu hattını yeniliyor.
Büyükşehir'den alt yapıda dev bir yatırım daha 15.07.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ihalesi tamamlanan Akkonak ve Karaman Mahalleleri İçmesuyu, Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekeleri inşaatı ve Rehabilitasyonu İşi sözleşmesini imzaladı. Başkan Zolan, yapımı devam eden Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar, Siteler ve Mehmetçik ile ihaleleri tamamlanan İlbade-Muratdede ve Akkonak-Karaman Mahallesi alt yapı yatırım tutarının toplam 185 milyon lira olduğunu söyledi. Yeni yatırımlarla birlikte Denizli'de 230 kilometre içme suyu, 175 kilometre kanalizasyon ve 56 kilometre de yağmur suyu hattı yapılacağını kaydeden Başkan Zolan, "Büyükşehir çalışacak, insanlarımız mutlu olacak" dedi.
Akkent'in 30 yıllık içme suyu hatları değişti 17.06.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), sık sık su kesintilerinin yaşandığı Çal İlçesi'nin Akkent Mahallesi’nde 30 yıl önce döşenen içme suyu hatlarını değiştirdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Hedefimiz alt yapıda kent genelinde aynı standardı yakalayarak insanımızın tüm dertlerine çare olmak" dedi.
Kayıhan ve Bağbaşı'nda atık su sorununa son 10.06.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Kayıhan ve Bağbaşı Mahallesi'nde, aşırı yağışlarda yaşanan atık su sorununu çözmek için başlattığı alt yapı çalışmasını tamamladı.
Başkan Zolan'dan Yatağan'a müjdeler 27.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Serinhisar İlçesi’nin Yatağan Mahallesi'nde başlattığı 32 kilometrelik alt yapı projesinin temel atma töreni Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımı ile yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Yatağan'da alt yapı, arıtma ve yolla ilgili tüm ihtiyaçların giderileceğini vurgulayarak, Kefe Yaylası'nın da baştan aşağı yenileneceğini müjdeledi.
Ören ve Köke'nin içme suyu sorunu çözüldü 26.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Acıpayam İlçesi'nin Ören ve Köke Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sorununu çözdü.
Büyükşehir DESKİ, içme suyu sorunlarını tek tek çözüyor 22.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Denizli genelindeki içme suyu sorunlarını tek tek çözüyor. Bu kapsamda, Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Honaz İlçesi'nin Akbaş ve Emirazizli Mahallesi'nde yaşanan içme suyu sorununu çözdü.
Hisarköy ve Kabaağaç'ın içme suyu sorunu giderildi 05.05.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sarayköy'ün Hisarköy ve Kabaağaç Mahallesi'ndeki içme suyu sorununu giderdi.
Tavas'ta alt yapı çalışmaları sürüyor 28.04.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü'nün Tavas ilçesinde alt yapısı bulunmayan bazı mahallelerde başlattığı kanalizasyon çalışması sürüyor.
Dev alt yapı atağı tüm hızıyla sürüyor 05.04.2015
Denizli'de Yüzyılın Dev Altyapı Projesini başarıyla tamamlayıp, kentin büyük bir bölümünü Avrupa standartlarında bir alt yapıya kavuşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar, Mehmetçik ve Siteler Mahalleleri'nde başladığı alt yapı atağı tüm hızıyla sürüyor. Bölgedeki çalışmaları inceleyen Başkan Zolan, ”İnsanımızın daha kaliteli ve sağlıklı yaşaması için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Horasanlı'ın 10 yıllık su sorunu çözüldü 31.03.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Tavas'ın Horasanlı Mahallesi’nde 10 yıldır süren içme suyu sorununu çözdü. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Nerede sıkıntı varsa, ihtiyaç varsa, oraya ulaşmak için çaba sarf ediyoruz" dedi.
Alt yapıda ikinci dev hamle başladı 27.02.2015
Denizli'de Yüzyılın Dev Altyapı Projesini başarıyla tamamlayıp, kentin büyük bir bölümünü Avrupa standartlarında bir alt yapıya kavuşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar, Mehmetçik ve Siteler Mahalleleri'nin altyapısını baştan aşağı değiştirecek projesini başlattı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törende, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Sayın Bakanımızın başkanlığında başlanan o yürüyüşte Denizlimizin her yerinde hizmet destanları yazıldı. Bugünde aynı anlayışla, aynı güzellikle, aynı yürüyüşle hizmet destanlarını devam ettiriyoruz" dedi.
Büyükşehir'den Irlıganlı'ya cazibeli içme suyu 24.02.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, iki ayrı sondaj kuyusundan elektrikli pompaj sistemi ile içme suyu ihtiyacı karşılanan Irlıganlı Mahallesi'ne cazibeli içme suyu getirmek için proje başlattı.
Duacılı, Gerali ve Acısu'ya müjde 12.02.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sarayköy ilçesindeki Duacılı, Gerali ve Acısu Mahalleleri'nde maliyeti yüksek ve yetersiz olan içme suyu ihtiyacı için alt yapı çalışması başlattı.
Kocabaş ve Gürlek'in içme suyu çilesine son veriliyor 05.02.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Kocabaş ve Gürlek Mahallesi'nin su çilesine son veriyor. Kocabaş ve Gürlek'in sağlıklı su ihtiyacını temin etmek için çalışma başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 15 bin metrelik içme suyu hattının büyük bir bölümünü tamamladı.
Büyükşehir'den 40 yıllık içme suyu hattına neşter 28.01.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam'ın Alaattin Mahallesi’nde 40 yıl önce döşenen içme suyu hatlarını değiştiriyor. Yenileme çalışmaları kapsamında içme suyu borularının içinde büyüyen ağaç kökleri şaşkınlık yaratırken, bölgede bu nedenden dolayı sık sık su kesintilerinin yaşandığı tespit edildi.
Cankurtaran’a dev içme suyu yatırımı 20.01.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Cankurtaran Mahallesi’nin daha nitelikli ve sağlıklı suya kavuşması için 4 yeni drenaj, 2 içme suyu deposu ve 15 bin 800 metre içme suyu hattı projesine başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir olduktan sonra Denizli'ye 200 kilometrenin üzerinde içme suyu hattı döşendiğini söyledi.
Acıpayam'ın içme suyu hatları yenileniyor 12.01.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Acıpayam ilçesinde vatandaşların nitelikli suya kavuşması için ömrünü tamamlamış ve sürekli arıza çıkaran içme suyu hatlarını yeniliyor.
4 mahalleye daha dev alt yapı yatırımı 08.01.2015
Denizli’ye 39,52 milyon Euro tutarında alt yapı yatırımı daha geliyor.
5 ilçeye 15,2 milyonluk yatırım 16.12.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, Bekilli, Çardak, Beyağaç, Güney, ve Çameli'de yapılacak arıtma tesisi ve alt yapı yatırımı için karar aldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 5 ilçenin de çevre ve alt yapı anlamında güzelliklere kavuşmasını istediklerini belirterek, "2015 yatırım yılı olacak" dedi.
Çivril'de alt yapı atağı 09.12.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanal İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Çivril ilçesinde alt yapı atağı başlattı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, son 10 yıldır Denizli merkezde hizmet destanları yazdıklarını vurgulayarak, büyükşehir ile birlikte bu hizmet destanlarının artık kentin en ücra köşesine kadar ulaşacağını söyledi.
Başkan Zolan, Buldan'da alt yapı çalışmalarını inceledi 04.12.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan ilçesinde devam eden alt yapı çalışmalarını inceledi. Başkan Zolan, "Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak biz hangi ilçede, hangi mahallede sorun varsa, hangi vatandaşımızın sıkıntısı varsa orada olacağız" dedi.
Akhan ve Kayıhan'da su baskınlarına son 02.12.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Akhan ve Kayıhan Mahallelerinde yaşanan su baskını sorununa çözüm buluyor.
Hayrettin Mahallesi'nin içme suyu sorunu çözüldü 26.11.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, 16 yıl önce içme suyu hattı döşenen Bozkurt İlçesi Hayrettin Mahallesi'nin içme suyu sorunu çözdü.
Büyükşehir'den alt yapıya rekor yatırımlar geliyor 20.11.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri'nin (DESKİ), 19 ilçe ve bağlı mahallelerine yönelik yapacağı 5 yıllık yatırım plan ve programı açıklandı. Denizli geneline 5 yılda 1 milyon 230 bin metre sadece içme suyu şebeke hattı yapması öngörülen Büyükşehir Belediyesi DESKİ, 2015 yılı mali yatırım planına göre ise 554 bin metre içme suyu hattı, 360 bin metre atık su ve 43 bin metre yağmursuyu hattı yapacak. 5 yılda yapılacak içme suyu hattı uzunluğunu Denizli-İstanbul-Denizli mesafesiyle eşdeğer tutan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DESKİ'nin yeni kurulmuş bir birim olmasına rağmen 7 ayda çok büyük hizmetlere imza attıklarını söyledi.
Büyükşehir'den Çameli’de alt yapı devrimi 18.11.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kanalizasyon ve Su İşleri (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Çameli'de 9 bin 650 metresi içme suyu hattı olmak üzere toplam 10 bin 550 metre şebeke döşeyerek, adeta bir alt yapı devrimi başlattı. Çameli'nin bazı mahallelerinde hiç içme suyu şebekesi olmayan evler suya kavuşturuldu.
Cevizli'nin su çilesi bitiyor 11.11.2014
Geçmişte, yol yapım çalışmaları sırasında tahrip olan şebekesi nedeniyle uzun süredir içme suyu sıkıntısı çeken Çameli'nin Cevizli Mahallesi'nde su çilesi bitiyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Cevizli Mahallesi'nin içme suyu hatlarını tamamen yenilerken, şebekesi bulunmayan Araplar Mevkii'ne 3 kilometrelik içme suyu hattı döşedi.
Baklan'da 5 mahallenin su sorunu çözüldü 07.11.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ ) Genel Müdürlüğü, Baklan İlçesi'nde bulunan 5 mahallenin su ihtiyacını gidermek için 22 bin 350 metre yeni hat döşedi. Bölgenin kuraklık nedeniyle azalan içme suyu ihtiyacı giderilirken, vatandaşlar yeni hatlarla daha kaliteli suya kavuştu.
Acıpayam'da atık sular tarım arazilerine taşmayacak 04.11.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanal İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Acıpayam İlçesi'nde tarım arazilerine taşan atık suları önlemek için proje başlattı.
DESKİ’den pratik çözümler 27.10.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (DESKİ) Genel Müdürlüğü, alt yapı çalışmalarında maliyeti düşük, hizmet kalitesi yüksek yeni ekipman yatırımı yaptı. "Yüksek Basınçlı Kanal Açma Ekipmanı” sayesinde DESKİ, ulaşımı zor olan noktalara daha erken ve düşük maliyetle müdahale edebilecek.
Karataş'ın içme suyu hatları yenilendi 23.10.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Pamukkale İlçesi Karataş Mahallesi'nde ekonomik ömrünü tamamlamış içme suyu hattını yeniledi.
Özlüce’nin 30 yıllık içme suyu hattı yenilendi 19.10.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü , Kale İlçesi Özlüce Mahallesi'nde yaptığı onarım çalışmaları kapsamında bölgenin 30 yıllık içme suyu hattını yeniledi.
Büyükşehir’den Akbaş’a yeni sondaj kuyusu 17.10.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ), Honaz İlçesi'ndeki Akbaş Mahallesi'nde, kuraklık nedeniyle yetersiz kalan içme suyunun kapasitesini arttırmak için yeni sondaj kuyusu açtı.
Büyükşehir'den ilçelere dev alt yapı yatırımı 14.10.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, kurulduğu ilk 6 ayda merkez dışındaki 17 ilçede 121 kilometreden fazla içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeyerek, 16 milyon liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdi.
Yenibağlarlı çiftçilerden Büyükşehir'e teşekkür 08.10.2014
DESKİ Yenibağlar'da yaşanan su taşkınlarına son verdi Denizli Büyükşehir Belediyesi, Bozkurt ilçesindeki Yenibağlarlı çiftçilerin tarım arazilerinde yaşanan su taşkınlarına son verdi. Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Yenibağlar Mahallesi'nde üreticileri olumsuz etkileyen su taşkını sorununu çözdü.
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nden Kale'ye dev yatırım 28.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kale ilçesine 10 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı yapıyor. Büyükşehir tarafından alt yapı çalışması ilçeler bazında ilk kez Kale ilçesinde başladı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin de katıldığı temel atma töreninde konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, " Denizli’de ne varsa Kale’ de de o olsun düşüncesiyle hareket ediyoruz” dedi.
Büyükşehir sorunları tek tek çözüyor 23.09.2014
30 Mart'ın ardından kent genelinde hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sorunlarını tek tek çözüyor. Büyükşehir Belediyesi Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Bekilli ilçesinin Bükrüce Mahallesi'ndeki içme suyu sorununu çözdü. Bükrüce Mahallesi'ndeki su borularının neredeyse tamamen kireçlenip tıkanmış olması görenleri şaşırttı.
DESKİ'den içme suyu depolarına özel ekip 18.09.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların daha sağlıklı su tüketimi için büyükşehir bünyesine geçen kent genelindeki 637 içme suyu deposunda inceleme başlattı.İçme suyu depolarındaki en büyük eksikliğin arızalı klorlama cihazı, güvenlik, bakım ve tadilat gereken yapılar ve çevre temizliği olduğu tespit edilirken, DESKİ depoları daha güvenli ve sağlıklı hale getirmek için özel ekip kurdu.
DESKİ'den büyük hizmet 13.08.2014
Bozkurt ilçesindeki Armutalan Mahallesi sakinleri, DESKİ'nin hayata geçirdiği proje ile içme suyu maliyetini yüzde 90 düşürecek. Büyükşehirden önce suyun tonunu 2,5 ila 5 TL arasında değişen fiyatlarda kullanan Armutalanlılar, enerji maliyetlerinin düşmesi ile suyun tonunu 31 kuruştan kullanacak.
Büyükşehir'den Altyapıya Dev Yatırım 10.06.2014
Yüzyılın Dev Altyapı Hamlesi'ni başarıyla tamamlayıp, kenti Avrupa standartlarında bir alt yapıya kavuşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Altyapıya Dev Yatırım Projesi başlatıyor. 525 günde tamamlanacak 103 milyon liralık yatırımla Deliktaş, Fatih, Cumhuriyet, İncilipınar, Siteler ve Mehmetçik Mahalleleri’nin altyapısı yapılacak. Ayrıca Denizli’nin tüm su kaynakları son teknoloji ile rehabilite edilerek, SCADA Sistemi ile içme suyunda oluşabilecek sıkıntılar günler öncesinden ve anlık olarak tespit edilerek, gerekli önlemler alınabilecek.
Bağbaşı Bölgesi'nde Dev Alt Yapı 22.09.2013
Denizli Belediyesi, Bağbaşı ve Gökpınar Bölgesi Yağmursuyu Hattı'nın inşasını tamamladı. Bağbaşı ve Gökpınar bölgesinde en ufak yağmur yağdığında bile ortaya çıkan sıkıntılar artık yaşanmayacak.
Arıtılmamış Bir Damla Su Doğaya Bırakılmıyor 22.11.2012
Denizli Belediyesi, Güney Ege Bölge Kalkınma Ajansı (GEKA) desteğiyle kurduğu tesisle, kot farkından dolayı sisteme alınamayan atık suları da arıtmaya başladı. Böylece bir damla su bile arıtılmadan doğaya bırakılmıyor.
Bağbaşı’nda altyapıya dev yatırım 09.08.2012
Kent genelinde sürdürdüğü altyapı atılımlarına bir yenisini daha ekleyen Denizli Belediyesi, düzenlenen törenle Bağbaşı ve Gökpınar Bölgesi Yağmursuyu Hattının inşasına başladı.Başkan Zolan, “Bu bölgede yaşayan vatandaş yağmur yağmasın diye dua ediyordu. En ufak yağmur yağışında bile ortaya çıkan sıkıntılar bundan böyle yaşanmayacak” dedi.
Şirinköy'ün İçmesuyu Sorununa Köklü Çözüm 13.07.2012
Denizli Belediyesi, ekonomik ömrünü tamamlamış ve yıkılma tehlikesi bulunan, ihtiyaçları da karşılayamayan Şirinköy İçmesuyu Deposu’nun yerine 7 kat daha büyük kapasitede içmesuyu su deposu yapıyor.
Bağbaşı’na yağmursuyu hattı oluşturuluyor 20.06.2012
Denizli Belediyesi, alt yapı yatırımlarını sürdürüyor. Bağbaşı’nda, alt yapı yetersizliği nedeniyle küçük yağmurlarda bile sele yol açan faktörlerin ortandan kaldırılması için büyük çapta yağmursuyu hattı oluşturuluyor.
Servergazi'nin Alt Yapı Sorununa Köklü Çözüm 07.03.2012
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Servergazi'nin alt yapı sorunun çözümü için neşter vurulduğunu söyledi.
Çakmak Deresi ve Çevresinde Sel Baskınına Son 06.03.2012
Bölgedeki alt yapı sorununun ortadan kaldırılması için Denizli Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nde ihale düzenlendi.
Alt yapının yetersiz olduğu bölgeler için ilk adım atıldı 21.02.2012
Kent Merkezi’nde alt yapıya ilişkin tüm çalışmaları tamamlayan Denizli Belediyesi, alt yapı eksiklilikleri bulunan ve mevcut alt yapının yetersiz olduğu bölgelere de hizmet götürmek için ilk adımı attı. Temelsu A.Ş ile yapılan sözleşmeyle proje ve müşavirlik hizmeti alacak olan Denizli Belediyesi böylece alt yapı uygulama alanını genişletecek.
100 Yılın Dev Alt Yapı Hamlesi 25.02.2011
Denizlimizin gelecek günlere güvenle bakması için 100 Yılın Dev Altyapı Hamlesi'ni hayata geçirdik.
Katı Atık Düzenli Depolama Sahası 25.02.2011
Hizmete sunulan Katı Atık Düzenli Depolama Sahası ile kentimizde meydana gelebilecek görüntü ve hava kirliliğinin önüne geçildi.
Metan Gazı Elektrik Üretim Santrali 27.09.2009
Katı Atık Düzenli Depolama Alanı’nda oluşan metan gazından elde ettiğimiz elektrik enerjisini kentteki 2000 konutun elektrik ihtiyacını karşılamada kullanıyoruz.
Su Havzaları Koruma Projeleri 20.04.2009
2004 yılına kadar yapımına göz yumulan su havzalarının etrafındaki yapılar yıkılarak Denizli'nin geleceği açısından son derece önemli olan su havzaları koruma altına alındı.
Su Depoları Projesi 23.01.2009
Denizli'nin su ihtiyacını karşılamak amacıyla kentin farklı bölgelerine 4 su deposu yapıldı. Eski su depolarını da baştan aşağıya yeniledik.
Yağmur Suyu Projeleri 12.02.2007
Denizli şehrinde 2004 yılına kadar mevcut yağmursuyu hattı 4 KM idi. 3 yılda 23,5 km hat eklenerek kentte yaşanan sel görüntüleri tarihe karıştı.
Atıksu Arıtma Tesisi 12.02.2007
Denizli’de arıtılmamış tek bir damla dahi su kalmayacak hedefiyle yola çıkıldı ve gelinen noktada Türkiye'nin en modern atıksu arıtma tesislerinden biri hizmete sunuldu.
Dere Islahı Projeleri 12.02.2007
Uzun yıllar açıktan akarak kent sağlığını tehdit eden Bağırsak Deresi, Tabakhane Deresi ve Yukarı Gökpınar Deresi, tek tek ıslah edildi.
İçme Suyu Projeleri 12.02.2007
Bilindiği gibi şehrimizin içmesuyu şebekesi kevgire dönmüş durumdadır. İçmesuyu ile ilgili ana projemizin başlamasını beklemeden tam 20 kmlik içme suyu hattımızı 5.2 milyon YTL harcayarak yeniledik.
Kanalizasyon Projeleri 12.02.2007
2004 yılından bu yana 13,5 milyon YTL harcanarak toplam 82 KM kanalizasyon hattı döşenmiştir. Yeni alınan 2 adet arama cihazı ile kaçakların tespitinde teknolojiden faydalanılmıştır.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr