Ana Sayfa Çamlık Mesireliği Tamamlanıyor

Çamlık Mesireliği Tamamlanıyor

Denizli Belediyesi, eşsiz doğal güzelliklerle dolu Çamlık Mesireliği’nde çevre düzenleme çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi.
29.01.2007

Denizli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü’nden belediyeye devredilen doğal cennet Çamlık’ta, 15 Aralık 2006’da çevre düzenleme çalışmalarına başladı.
Çalışmalar kapsamında, 3 gölet, parke ve doğal taş döşenmiş yürüyüş yolları, yeni çeşmeler, oturma grupları, ahşap çocuk oyun grupları, koşu parkuru, doğal gezinti yerleri, piknik alanları, otopark yerleri, 3 ahşap büfe,
3 tuvalet ve mevcut tuvaletlerin yenilenmesi yer alıyor. Ömrünü doldurmuş elektrik tesisatı yenileniyor. Bununla da Çamlıktaki aydınlatma sorunu da çözümlenmiş olacak. Ayrıca, Çamlık Mesireliği’nin Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesi’ne bağlantısını sağlayacak giriş ve bekçi kulübesi yapılacak. Mevcut girişe ise dekoratif süsleme ve sürgülü kapı monte edilecek.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 1 milyon 275 bin YTL ödenekle adeta Çamlık Mesireliği’ni yeniden yaratacak. Böylece, eşsiz doğal güzelliklerini cömertçe vatandaşlara sunan Çamlık Mesireliği, yeni yapılan koşu yolları, spor alanları, yürüyüş yolları, göletleri ve oyun gruplarıyla dinlenmek,spor yapmak ve piknik yapmak isteyenlerin ilk adresi olacak.
Denizli Belediyesi buradaki çalışmaları 14 Nisan 2007’de bitirerek herkesin mesirelikten bedel ödemeden yararlanmasını sağlayacak.
Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci devirde, Çamlık Mesireliği’nin belediyeye alınmasındaki amacın milletin kendine ait varlıklardan ücretsiz olarak yararlanmasını sağlamak olduğunu belirterek, ‘’ Çamlık Mesireliği’ne 2007 yılı bahar veya yaz mevsimine kadar havuz, yürüyüş yolları, spor alanları, çocuk oyun grupları ve rekreasyon alanları yapılacak. Böylece mesirelik, kentin diğer kentlerle kıyaslandığında övünülecek bir yeri haline gelecek’ görüşlerine yer vermişti.
.