Ana Sayfa Başkan Zolan’dan taziye mesajı

Başkan Zolan’dan taziye mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Suriye’de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan Denizlili Uzman Çavuş Emin Güngör için taziye mesajı yayımladı.
13.02.2017
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör için taziye mesajı yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Cumhuriyeti’nin yurt içinde ve yurt dışında tüm hain terör örgütlerine karşı verdiği mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü söyledi. Devletin bekası için canını hiçe sayarak kahramanca çarpışan tüm vatan evlatlarını saygı ve minnetle andığını kaydeden Başkan Zolan, “Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için gerek ülkemizde gerekse sınırlarımız dışında menfur terör örgütlerine karşı tek vücut olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’yi bölmek için terörü besleyen tüm güçleri lanetleyen Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Ülkemizi Suriye gibi, Irak gibi yapmak istiyorlar. Ama unuttukları şey burası Anadolu. Burası ülkesi için canını hiçe sayan, gözünü kırpmadan şehit olmak için yarışan vatan evlatlarının toprağı. Bizi tuzağa düşürmek isteyenlerin kirli oyunlarına asla gelmeyeceğiz. Bu vatanı böldürmeyeceğiz. Nerede olursa olsun, yurt içinde veya yurt dışında bu kutsal vatanın taşına toprağına göz dikenin gözünü oyacağız.”

Türk milletinin şehitlerini her zaman şükran ve minnetle anacağını ifade eden Başkan Zolan, “Aziz milletimizin geleceği için kahramanca mücadele ederken şehit düşen değerli hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör’e Allah’tan rahmet; ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Denizlimize ve milletimize başsağılığı diliyorum.”

.