Ana Sayfa Başkan Zolan'dan Engelliler Haftası mesajı

Başkan Zolan'dan Engelliler Haftası mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. "Engellilerin hassasiyetlerini anlamak, sorunları için çözüm üretmek hepimizin sorumluluğudur” diyen Başkan Zolan, herkesin bir engelli adayı olabileceğini unutmaması gerektiğini belirtti.
09.05.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Engellilerin yaşamını kolaylaştırmaya her zaman öncelik verdiklerini ifade eden Başkan Zolan, “Sosyal devletin en önemli işlevlerinden biri toplumun her bireyi için fırsat eşitliği yaratmaktır. Bu ilke doğrultusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşlarımıza yönelik pozitif ayrımcılık yapmayı sürdüreceğiz " dedi. Engelleri yok etmek için birçok projeye imza attıklarını ifade eden Başkan Zolan, “Uygar bir toplumun en önemli niteliklerinden biri, engellilerin günlük hayattaki etkin varlığıdır. Bizler bu bilinçle onları toplumda aktif rol üstlendirecek projeler üretmeye devam edeceğiz" dedi. Her bireyin bir engelli adayı olduğuna dikkat çeken Başkan Zolan, "Engelli olmak doğuştan gelen bir durum olabileceği gibi, sonradan yaşanabilecek kaza veya hastalıklarla da meydana gelebilir. Bu nedenle herkes birer engelli adayı olduğunu unutmamalı, bu konuda daha hassas davranmalıdır” diye konuştu.

“Pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz”

Asıl engelin düşünce ve yüreklerde olabileceğini ifade eden Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisimiz, kentimizde yaşayan engelli kardeşlerimizin sorunlarını bizlere iletmek, çözüm adına proje üretmek, her türlü sosyal ve kültürel taleplerini aktarmak için çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırma, ihtiyaçlarını iyi anlama ve onlara mevcut şartlar içinde en iyi ortamı hazırlama sorumluluğu ile hareket ederek, pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz. Bu anlamlı haftanın engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını temenni ederek, her birine saygı ve sevgilerimi sunuyorum."
.