Ana Sayfa Başkan Zolan’dan Anneler Günü mesajı

Başkan Zolan’dan Anneler Günü mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayan Başkan Zolan, "Anneler koşulsuz sevginin tükenmez pınarlarıdır" dedi.
06.05.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı. "İnsanı insan yapan sevgi, şefkat, merhamet ve fedakarlık gibi duyguların en güzel simgesi annelerimizdir" diyen Başkan Zolan, Türk kültürünün en kutsal değerlerinin başında annelik kavramının geldiğini belirtti. Annelere yalnızca bir gün değil her gün kıymet verilmesi gerektiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, "Her birimizin hayat bulmasında, yetişmesinde ve bugünlere gelmesinde en büyük emek sahibi annelerimizdir. Evlatlar olarak bize düşen görev onların hayatlarını kolaylaştırmak, yalnızca ihtiyaç duyduklarında değil, her zaman yanlarında olmak ve onlara bize verdikleri emeklerin boşa gitmediğini gösterecek bir hayat yaşamaktır" dedi.

Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hayattaki en önemli hazinemiz olan annelerimiz; sınırsız hoşgörü, karşılıksız emek ve bitmek bilmeyen özveriyle bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetiştirilmemizi sağlayan kişilerdir. Milli değerlerimizin nesiller boyu hayat bulmasında ve yaşatılmasında annelerimizin büyük katkısı vardır. Milletimizin en zor anlarında yaşanan nice kahramanlık hikayelerinde, çetin savaşlardaki fedakarlık destanlarında hep annelerimizin izini görürüz. Bugün özgürce yaşadığımız bu kutsal toprakların vatan olmasında hiç şüphesiz ki onların emeği çoktur. Onlara ne kadar minnet duysak azdır.”

Annelerin koşulsuz sevginin tükenmez pınarları olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Öncelikle, üzerimde büyük emeği olan annemi ve hakkın rahmetine kavuşmuş diğer anneleri saygı ve rahmetle ile anıyor, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü yürekten kutluyorum” dedi.
.