Ana Sayfa Başkan Zolan’da 23 Nisan mesajı

Başkan Zolan’da 23 Nisan mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Zolan, “Şanlı tarihimizi gelecek nesillere anlatarak istiklal mücadelesi veren ecdadımızın her an hatırlanmasını sağlamalıyız” dedi.
22.04.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. 23 Nisan 1920 tarihinin Türk ulusunun kaderinde dönüm noktası olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Demokrasi temellerinin atıldığı bir tarihi dünya çocuklarına bayram olarak armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere vermiş olduğu mesaj nettir. Şanlı tarihimizi çocuklara gelecek nesillere anlatarak istiklal mücadelesi veren ecdadımızın her an hatırlanması sağlanmalı; kurtuluş mücadelesi ve demokrasi bilinci de geleceğe en doğru şekilde aktarılmalıdır” dedi.

Sevgili Çocuklar,

Türkiye Cumhuriyetinin gelecek nesillerin omuzlarında yükseleceğini vurgulayan Başkan Zolan, mesajında çocuklara da seslendi: “Sevgili çocuklar, Atatürk'ün sizlere bayram olarak armağan ettiği bu anlamlı gün, milletimizin gurur ve coşku günüdür. Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz. Önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, ülkemizi ve milletimizi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınızı. Ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaksınız. Sizlerin başarılı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmanızı istiyoruz. Bunun için bizler Denizli’yi sizlerle birlikte geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.”


Başkan Zolan, “Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten tebrik ediyorum” dedi.
.