Ana Sayfa Başkan Zolan’dan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajı

Başkan Zolan’dan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yüreklerindeki sevgi ve şefkati bir ömür boyu fedakarca, hiç karşılık beklemeden veren tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Başkan Zolan, "Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensupları olan bizler kadınlarımız için ne yapsak azdır" dedi.
07.03.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Hayatın ayrılmaz bir parçası, fedakarlığın ve duyarlılığın sembolü tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Başkan Zolan, "Doğumdan ölüme kadar, hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, bizi eğiten, büyüten, yetiştiren, en kötü anımızda yanımızda olup yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız paylaşan fedakar kadınlarımız en değerli varlığımızdır" dedi. Başkan Zolan, "Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensupları olarak bizler kadınlarımız için ne yapsak azdır. Bu vesile ile kadim medeniyetimizden bugünlere kadar toplumumuzun şekillenmesinde büyük rol oynayan, Fatma Yıldız'dan Hayme Hatun'a, Nene Hatun'dan Çete Emir Ayşe'ye kadar bugünlere gelmemizde hayatlarını hiçe sayan ve büyük fedakarlıklar gösteren tüm kahraman kadınlarımızı da rahmetle anıyorum" diye konuştu.

Bir milletin geleceğini belirleyecek nesilleri yetiştiren kadınların toplumun kaderini çizeceğine dikkati çeken Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hanım kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Kent Konseyi Kadın Meclisimiz, Mikrokredi Ofisimiz, ücretsiz kültür, sanat ve spor kurslarımızla başta ekonomi ve üretim olmak üzere kadının hayatın her alanında başarılı bir şekilde olması için çaba göstermeyi sürdüreceğiz. Nefretle kınadığımız kadına yönelik şiddetin ise karşısında durup hanım kardeşlerimizin kendilerini huzur ve güven içinde hissetmeleri için üzerimize düşeni yerine getireceğiz" dedi.

Bilgisi ve üretkenliği ile ülke kalkınmasında yer alan kadınların milletin kutsal emaneti ve baş tacı olduğunu ifade eden Başkan Zolan, "Bu özel gün vesilesi ile attığım her adımda bana güç veren, ilgisini ve desteğini eksik etmeyen eşime ve kızlarıma yürekten teşekkür ediyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” diye konuştu.
.