Ana Sayfa Atatürk'ün Denizli'ye gelişinin 85. yıl dönümü

Atatürk'ün Denizli'ye gelişinin 85. yıl dönümü

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Atatürk'ün Denizli'ye gelişinin 85. yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Başkan Zolan, Denizli'nin 85 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ü ağırlamanın heyecan, gurur ve coşkusunu yaşadığını söyledi.
03.02.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Denizli’ye gerçekleştirdiği ziyaretin 85. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Denizli'nin 85 yıl önce dünyanın örnek aldığı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bağrına basmanın mutluluğunu yaşadığını kaydeden Başkan Zolan, "Denizli, milli mücadele döneminde Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin yaktığı ateşle kurtuluşun en önemli kentlerinden birisi olmuştur. Denizli halkı milli mücadelenin en başında Ata'sının yanında olduğunu göstermiş ve bu haklı gururla ulu önderimizi ağırlama şerefine nail olmuştur. O dönemin kahramanlarının torunları olarak bizler de bu mutlu ve onurlu günde bir kez daha Atatürk’ü minnetle anıyoruz" dedi.

Denizli'nin, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte büyüyerek bugün dünyanın en önemli markalarından birisi haline geldiğini belirten Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Aradan geçen 85 yılda Denizli, hızla büyümüş gelişmiş ve dünyanın tanıdığı bir şehir haline gelmiştir. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak, kentimizi bir adım daha ileriye götürmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz." Atatürk'ün Denizli'yi ziyaret etmesinin her zaman bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Zolan, "Türk milletini yeniden ayağa kaldıran ve bağımsızlık ateşini yakan Türk Milletinin Kahramanı Atatürk ve milli mücadele döneminin isimsiz kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" dedi.
.