Ana Sayfa Başkan Zolan’dan Mevlit Kandili mesajı

Başkan Zolan’dan Mevlit Kandili mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Mevlit Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Zolan, “Bu kutlu günde, tüm nefret ve düşmanlık çağrılarını Peygamber Efendimizin vicdan, hak ve hakikat dolu öğretileriyle bertaraf edelim; kırgınlıklarımızı, önyargılarımızı ve hırslarımızı geride bırakalım” dedi.
21.12.2015
Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sevgi, merhamet ve barış peygamberi olan Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya geldiği mübarek günü kutlamanın manevi hazzını yaşadıklarını söyledi. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in doğumunun tüm insanlık için mübarek ve hayırlı bir başlangıç olduğunu belirten Başkan Zolan, "O’nun tüm dünyadaki insanlara mesajı adalet, bilgi, merhamet ve barış olmuştur. Günümüz İslam coğrafyasının içinde bulunduğu zorlulukların temelinde onun rahmet ve merhamet dolu mesajlarının doğru idrak edilememesi yatmaktadır" dedi.

"Mevlit Kandili vesilesiyle Peygamber Efendimiz’in sevgi, barış ve adalet dolu karakterini ve mesajlarını hatırlamak; gelecek günlerimizi aydınlatma yolunda tüm İslam alemine bir kez daha ışık tutacaktır" diyen Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sadece İslam aleminin değil, tüm dünyadaki toplumların O’nun huzur ve barış dolu sözlerine ihtiyacı olduğu apaçık ortadır. Bu kutlu günde tüm nefret ve düşmanlık çağrılarını Peygamber Efendimizin vicdan, hak ve hakikat dolu öğretileriyle bertaraf edelim; kırgınlıklarımızı, önyargılarımızı ve hırslarımızı geride bırakalım."

Tüm İslam aleminin Mevlit Kandili’ni kutlayan Başkan Zolan, "Bu kutlu gecede Peygamber Efendimizin şefaat sancağı altında olabilmek için edilen duaların kabul olmasını yüce Allah’tan niyaz eder, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum" temennisinde bulundu.
.