Ana Sayfa Başkan Zolan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Zolan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Zolan mesajında, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıl dönümü vesilesiyle, bizlere Cumhuriyetimizi armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehitlerini ve gazilerini saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
28.10.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Zolan mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin başkomutanı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ile kurulan cumhuriyetin 92. yıldönümünü kutlamanın kıvancını yaşıyoruz.
Binlerce yıl boyunca aynı topraklar üzerinde sevgi, barış ve hoşgörü iklimi ile kenetlenmiş aziz milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin payidar olması için tarih boyunca büyük mücadeleler verdi. Atalarımız tüm yokluklara rağmen Kurtuluş Savaşı’nda ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek cansiperane savaştı ve kahramanlık destanlarıyla bizlere kendi vatanımız üzerinde bağımsız yaşama hakkını miras bıraktı.
Türkiye Cumhuriyeti, topraklarında dünya tarihine damga vurmuş medeniyetlerin doğduğu ve kökleri Anadolu’dan kopartılamayacak kadar güçlü karakteri ile coğrafyada yer almaktadır. Demokrasisi, birlikte yaşam kültürü ve tarih mirasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin milli irade ve egemenliğinin güçlü yansımasıdır. Ulusal birlik ve beraberliğimizin devamlılığının en büyük güvencesi, milletimizi muasır medeniyet seviyesine ulaştıran Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi yarın da bizlere rehber olmaya devam edecektir. Gelecek nesil, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile küllerinden doğan ecdadının bağımsızlık zaferini yad edecek ve yeni nesillere Cumhuriyet ruhunu aktaracaktır. Atalarımızdan emanet aldığımız azim, mücadele ve egemenlik duygusu her yıl güçlenerek ülkemizin geleceğinin güç kaynağı olmaya devam edecektir.
Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü vesilesiyle, bizlere Cumhuriyetimizi armağan eden başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
.