Ana Sayfa Başkan Zolan’dan 23 Nisan mesajı

Başkan Zolan’dan 23 Nisan mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Zolan, "Sevgili çocuklar, şanlı tarihimizi, istiklal mücadelesi ile yeniden yazarak bizlere bu güzel ülkeyi armağan eden ecdadımızı asla unutmayın” dedi.
23.04.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. TBMM’nin temelinin atıldığı ve Türk milletinin egemenlik kaderinin tayin edildiği 23 Nisan 1920'nin ülke için tarihi bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Ulu Önder Atatürk’ün dünya çocuklarına hediye ettiği bu tarih, egemenliğimizin de sembolüdür. 23 Nisan 1920'de TBMM'nin ilk üyeleri bütün farklı görüş ve düşüncelerine rağmen tek hedef olan 'Misak-ı Milli' için kenetlendiler. Bu mukaddes hedef Türk milletinin birlik ve beraberliğiyle, çok büyük zorluklar içerisinde nihai sonuca ulaştı. Bugün aynı birlik ve beraberlikle çocuklarımıza güzel yarınlar bırakmak için çalışmak ve miras alacakları ülke geleceğini hazırlamak hepimizin görevidir. Ayrıca dünyanın her zamankinden daha fazla barışa ve diyaloğa ihtiyaç duyduğu bu dönemde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın barışa ve huzura da katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum" dedi.

Sevgili çocuklar

Mesajında çocuklara seslenen Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Sevgili çocuklar, şanlı tarihimizi, istiklal mücadelesi ile yeniden yazarak bizlere bu güzel ülkeyi armağan eden ecdadımızı asla unutmayın. Biliyoruz ki ülkemizin geleceği sizin ellerinizde şekillenecektir. Bizler de sizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için gece-gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sizin yarınlara daha mutlu ve umutlu bakabilmesi bizim en büyük mutluluk kaynağımız olacaktır. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum.”

.