Ana Sayfa Türk Polis Teşkilatı 170 yaşında

Türk Polis Teşkilatı 170 yaşında

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Zolan, "Milletimizin huzur ve güvenliği için ülkemizin dört bir yanında cansiperane çalışan Türk Polis Teşkilatımız, başarılarla dolu 170 yıllık geçmişi ile ülkemizin en köklü kurumlarından birisidir” dedi.
09.04.2015
Başkan Zolan, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Toplumun huzur ve emniyetinin temel taşı olan Türk Polis Teşkilatının, gece gündüz demeden fedakarca çalışıp 170 yıldır milletimizin can ve mal güvenliğini sağladığını belirterek, "Milletimizin huzur ve güvenliği için ülkemizin dört bir yanında cansiperane çalışan Türk Polis Teşkilatımız, başarılarla dolu 170 yıllık geçmişi ile ülkemizin en köklü kurumlarından birisidir. Bizlerin can ve mal güvenliğini sağlayan, ülkemize karşı oluşabilecek tehditleri bertaraf eden Türk Polis Teşkilatı aynı zamanda toplumumuzun huzur ve emniyet bekçisidir" dedi.

Dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biri haline gelen Türk Polis Teşkilatının günümüzde suç ve suçlulara karşı daha güçlü bir şekilde görevini ifa ettiğine dikkati çeken Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Türk Polis Teşkilatımız, vatanımızın ve milletimizin huzur ve asayişinin sağlanması kadar milli birlik ve beraberliğimizin vazgeçilmez bir unsurudur. Türk Polis Teşkilatı bünyesinde azimle ve fedakârca görev yapan tüm polislerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, kutsal vazifeleri uğruna şehâdete yürüyen şehit polislerimize Allah’ tan rahmet diliyorum.”
.