Ana Sayfa 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Zolan, "Çanakkale Geçilmez’ diyerek milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini bütün dünyaya ispat etmiş başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.
17.03.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çanakkale Zaferi’nin, Türk Milleti’nin dünya tarihine kazıdığı bağımsızlık destanı olduğunu belirten Başkan Zolan, “Çanakkale Zaferi, askeri bir savaş başarısı olmasından öte, ‘Ya İstiklal ya ölüm!’ diyerek vatan müdafaasında yer almış Türk Milleti’nin dünya tarihine altın harflerle kazıdığı bir mücadeledir. Çanakkale Savaşı'nda yokluklar, birlik ve beraberlikle adeta diriliş destanına çevrilmiştir. 100. yılını kutladığımız Çanakkale Zaferi, bu yıldan itibaren tarihimizde asırlık bir kahramanlık destanı olarak yer almaya devam edecektir” dedi.

Bağımsızlık ve vatan toprağı söz konusu olduğunda 7’den 70’e bir olan Türk milletinin karşısında hiçbir gücün duramayacağını Çanakkale Zaferi ile bir kez daha gösterdiğini belirten Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İki yüz elli bini aşkın şehit verdiğimiz Çanakkale Savaşı’nda, Denizlimizden de iki bini aşkın kahraman askerimiz kanlarıyla vatan toprağını sulamıştır. Milletimizin birlik ve beraberliğini gösteren bu zafer, yüz binlerce şehidin verildiği Çanakkale Savaşı’nda yansıtılan bu ruh, bugün hepimizin kılavuzudur. Tarihe baktığımızda, haksızlığa karşı her zaman dik duran bir milleti görüyoruz. Çanakkale ise bu dik duruşun son yüzyıla damgasını vuran sembolü olmuştur.

‘Çanakkale geçilmez’ diyerek milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini bütün dünyaya ispat etmiş, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”
.