Ana Sayfa İstiklal Marşımızın kabulünün 94. yılı

İstiklal Marşımızın kabulünün 94. yılı

İstiklal Marşımızın kabulünün 94. yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Milli birlik ve beraberlik mücadelemizin yazılı belgesi İstiklal Marşımızın kabulünün 94. yıldönümünü kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklal mücadelesi kahramanlarımızı ve bu uğurda şehit olan tüm büyüklerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.
11.03.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan, Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921 yılında TBMM tarafından kabul edilmesinin 94. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Zolan, mesajında, ezelden beri hür yaşamış bir milletin özgürlük mücadelesinin destanlaştırıldığı İstiklal Marşı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin anlatıldığını ifade ederek, "Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı ile milletimizin istiklal mücadelesini kaleme alarak, halkımızın duygularına eşsiz kelimelerle tercüman olmuştur. İstiklal Marşı, Kurtuluş Savaşı’nı ve atalarımızın özgürlük için verdiği mücadeleyi gelecek nesillere aktaran iman ve vatan sevgisi ile dolu bir baş yapıttır. Bu nedenle üzerinden asırlar geçse de millet olarak her mısrasında aynı duyguları paylaşacağımız ortak kader yazgımızdır” dedi.
Milli birlik ve beraberliğin, barışın ve kardeşliğin Türkiye Cumhuriyet’inde ilelebet sürmesi temennisinde bulunan Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Türkiye Cumhuriyeti’nin milli birlik ve beraberlik mücadelesinin yazılı belgesi olan İstiklal Marşımızın kabulünün 94. yıldönümündeyiz. Bu kutlu günde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklal mücadelesi kahramanlarımızı ve bu uğurda şehit olan tüm büyüklerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”
.