Ana Sayfa Başkan Zolan’dan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajı

Başkan Zolan’dan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Ayakları altına cennet serilmiş analarımız, bilgisi ve üretkenliği ile ülke kalkınmasında yer alan hanım kardeşlerimiz; milletimizin kutsal emanetleri ve başımızın tacıdır" dedi.
07.03.2015
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Başkan Zolan, "Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcudiyetinde fedakarca cepheye erzak ve silah taşıyan, vatan savunmasında canla başla mücadele eden kahraman kadınlarımızın imzası var. İstiklal mücadelesinde ön saflarda yer almış kadınlarımızın vatan sevgisi, çalışkanlığı ve üretkenliği ile yoklukları varlık haline dönüştürerek bugünlere gelmiş bir milletiz. Ülkemiz huzurunun, refahının ve kalkınmasının temel taşı, sırtına yüklediği tüm sorumlulukların altından başarı ile kalkan kadınlarımızdır" dedi. Kadınlara verilen hak ve özgürlüklerin bir milletin medeniyet seviyesini belirleyeceğini ifade eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Sağlıklı bir toplum ancak erkek ve kadının birbirinden güç aldığı, her alanda yan yana yürüdüğü ve birbirine omuz verdiği bir ortamın devamlılığı ile şekillenir. Biz de Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gerek kadınlarımızın iş dünyasındaki adımlarını hızlandıran Mikrokredi Ofisimiz, gerek kadınlar için ücretsiz düzenlediğimiz spor, kültür ve sanat kurslarımız ve Kent Konseyi Kadın Meclisi faaliyetlerimizle Denizlili hanım kardeşlerimiz için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki; kadınlar bir milletin geleceğini belirleyecek olan nesilleri yetiştirerek toplumun ortak kaderini belirler."

Başkan Zolan, "Ayakları altına cennet serilmiş analarımız, bilgisi ve üretkenliği ile ülke kalkınmasında yer alan hanım kardeşlerimiz; milletimizin kutsal emanetleri ve başımızın tacıdır. Yaşamın her alanında onların başarılarına ortak olmak ve kendilerini güven içinde hissetmeleri için üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmek boynumuzun borcudur. Bu özel gün vesilesi ile attığım her adımda bana güç veren, ilgisini ve desteğini eksik etmeyen eşime ve kızıma yürekten teşekkür ediyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” diye konuştu.
.